stożek do mk2 gti 8V

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

radziu102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 29, 2004 03:50
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

stożek do mk2 gti 8V

Post autor: radziu102 » czw lis 11, 2004 23:32

planuje zalozyc sobie stozek, tyle ze jak sie zaklada stozek to wywala sie puszke a ja mam na puszce caly wtrysk wiec co z tym sie dzieje wtedy a moze ktos sie spotkal juz osobiscie z takim filtrem w takim silniku prosilbym o jakies uwagi na ten temat moze ktos z was ma to zrobione
PS. to jest silnik o oznaczeniu RD na KE- jetronic`u.


gg 4400404

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt lis 12, 2004 00:39

nie ma sensu do ke-jetronika, musiałbyś dorobić dół obudowy filtra powietrza, była na forum już fotka czegoś takiego, poszukaj w technicznym.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pt lis 12, 2004 01:35

ygd pisze:nie ma sensu do ke-jetronika, musiałbyś dorobić dół obudowy filtra powietrza, była na forum już fotka czegoś takiego, poszukaj w technicznym.
gdzies mam fotke takiego czegos


www.vrservice.pl

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » sob lis 27, 2004 04:46

poszukaj przez gogle firmy MAG SPORT za nieduze pieniądze dorobią ci układ ze stożkiem i nie kombinuj przy tym sam bo stracisz moc zakładając byle co a dla odgłosu to mozna rure od odkuracza wmontować w puszkę filtra powietrza Mówie ci z własnego doświadczenia wiem tez kombinowałem wystarczy ze przedłuzysz lub skrócisz układ ssący i juz fala zwrotna zmienia częstotliwość i nie nakłada się na ruch tłoków Proponuje jak juz to zamontować stozek w mozliwie tym samym miejscu co oryginał ale to oprócz odgłosu duzo Ci nie pomize


MORE POWER

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » sob lis 27, 2004 09:10

chwila, ty chyba nie wiesz co to ke-jetronic :)
co ty chcesz tam skracać/przedłużać? :))) i jak :))))


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Kusy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 27, 2004 17:00
Lokalizacja: PAbianice

Post autor: Kusy » sob gru 18, 2004 07:13

ja też słyszałem że jakakolwiek ingerencja w układ dolutu w K i KE nie wychodzi na dobre...
na jakiejś stronie z usa widziałem za 145$ własnie takową podkładkę pod spiętrzacz przygotowaną pod storzek....

apropo MAG SPORT u p. Węglarskiego chyba jednak się nie dostanie....

pozdrawiam...

PYTANIE:
mam PL i mam taki łapacz powietrza i rozdzielacz powietrza podciśnieniowy, który reg ciepłe zimne ale nie mam rury łączącej co razem bo jest zajebiście mało miejsca i nie mogę dogiąć nic co by pasowało....
czy to może mieć jeszcze jakieś znaczenie..??
pozdr..


pozdro...

Nolneim

Post autor: Nolneim » sob gru 18, 2004 15:00

... ja zrobilem wiekszy otwor w seryjnym filtrze, wyjeb... zweszke i burczy jak VR6 powyzej 3tys.obr... zadne stozki niepotrzebne!!!!!



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pn gru 20, 2004 16:32

Moim zdaniem stozek daje nie tylko fajny odgłos, ale i troszke rumaków! Sam mam zamontowany taki z osłoną karbonowa, dodatkowo wsadziłem go w błotnik, żeby tylko zime powietrze zasysał. długość dolotu zostawiłem taką samą jak fabryczna z puchą na filtr. Efekt tego taki że pali mi średnio 9-12 litrów 100km niezaleznie czy to benzynka czy gaz. A na gazie dosyć ładnie sie stroi, nawet sie nie dławi i do 180 się pędzi!


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Nolneim

Post autor: Nolneim » wt gru 21, 2004 02:28

Kenaj pisze:Moim zdaniem stozek daje nie tylko fajny odgłos, ale i troszke rumaków!
... Ha - moc.. jesli juz ona wystapi to raczej nie bedzie odczuwalna po samym filterku...i bedzie ona w bardzo malej liczbie pojedynczej.. bardzo malej !!! ...

PS. slyszalem raz ze filter dal 30KM kolesiowi w calibrze ( nie bede tego komentowal ) <hahaha>



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt gru 21, 2004 10:08

Nolneim pisze:
Kenaj pisze:Moim zdaniem stozek daje nie tylko fajny odgłos, ale i troszke rumaków!
... Ha - moc.. jesli juz ona wystapi to raczej nie bedzie odczuwalna po samym filterku...i bedzie ona w bardzo malej liczbie pojedynczej.. bardzo malej !!! ...

PS. slyszalem raz ze filter dal 30KM kolesiowi w calibrze ( nie bede tego komentowal ) <hahaha>
w moim RP filterek dał 1 KM mocy na PB i pogorszenie momentu na niskich obrotach na LPG


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » śr lut 02, 2005 10:11

czy mógłbyś zrobić foto tego filtra bo mam ten sam silnik ale nie wiem jak dokładnie podłączyć co zrobić z dwiema pozostałymi rurami (jedna do kolektora a druga podciśnieniowa czy cóś która steruje ciepłym i zimnm powietrzem)



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw lut 03, 2005 09:38

arti-81 pisze:czy mógłbyś zrobić foto tego filtra bo mam ten sam silnik ale nie wiem jak dokładnie podłączyć co zrobić z dwiema pozostałymi rurami (jedna do kolektora a druga podciśnieniowa czy cóś która steruje ciepłym i zimnm powietrzem)
te rurki to se mozesz zaslepic


www.vrservice.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości