Co mogę zrobić ze swoim Sweterkiem? :D

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Golf-ABT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 18:08
Lokalizacja: Mrągowo - mAzUrY

Co mogę zrobić ze swoim Sweterkiem? :D

Post autor: Golf-ABT » śr paź 29, 2008 22:07

Witajcie! Chciałbym, abyście mi podpowiedzieli jakie modyfikacje mógłbym przeprowadzić w silniku mojego golfa ponieważ jest to 1.4 16v no i troche mocy mu brakuje. Nie chodzi mi o jakiś mega pro tuning ale tak żeby był skuteczny. Od razu mówię, że zapas gotówki nie jest za wielki. :okej:



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » śr paź 29, 2008 22:52

Golf-ABT pisze:Od razu mówię, że zapas gotówki nie jest za wielki. :okej:
To sobie na wstępie odpuść. Z resztą nawet jakbyś miał 10 tys. na wydanie to i tak by się nic przy tym silniku nie opłacało robić.

Najlepiej, najtaniej i najszybciej to zmienić samochód na mocniejszy. W przeciwnym razie po prostu się przyzwyczaj, że jeździ jak jeździ i lepiej nie będzie.

Jedyne co Ci mogę na upartego polecić to jakiś dobry markowy wydech wrzucić, najlepiej razem z kolektorem. Chociaż przy 1.4 to i tak się raczej najzwyczajniej nie opłaca.

P.s. Tylko żebyś przypadkiem nie dał się nabrać na jakieś strumiennice, magnetyzery, elektryczne turbo czy "czipy" za 200zł z Allegro.
Ostatnio zmieniony śr paź 29, 2008 22:54 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw paź 30, 2008 00:59

wydech, dolot, katalizator out, odchudzanie auta, zamach mozesz odelzyc, program zmienic, walek rozrzadu ostrzejszy - to tak w granicach bezpieczenstwa i nie najdrorzej Cie wyniesie


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw paź 30, 2008 09:54

sHpAaKu pisze:wydech, dolot, katalizator out, odchudzanie auta, zamach mozesz odelzyc, program zmienic, walek rozrzadu ostrzejszy - to tak w granicach bezpieczenstwa i nie najdrorzej Cie wyniesie
Co to znaczy nienajdrożej ?

Kolektor wydechowy profi - 800 zetow (nie jakis tatechnix ze zwezeniami w kanalach)
Komplet tłumików - kolejne 900
Odelżenie zamachu z 50 jak mało profesjonalnie, 200 jak bardziej.
16V ma dwa wałki. Od schricka po zniżkach okolo 1500 zlociszy będzie
Program u tunera - 1500 zlociszy

Co daje nam łączną sumę 4950 złociszy i mamy pod maską ze 105-110 koni. Za tą kwotę kupuje się przyzwoite 2.0 16V z mk3, wkłada się do auta i cieszy się mocą 150 koni.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw paź 30, 2008 10:34

rozumiem Cie bugalon ale między skrajnościami: słabizna i wyczyn istnieją pośrednie rozwiązania. 5000zł jak piszesz to 2 razy mniej niż ta minimalna dycha o której kolega wyżej napisał. jestem przekonany że taniej też się da coś godnego (nie musi być schrick, bo są inni producenci, wydech to samo). Poddałem pomysły nikt mu nie każe robic wszystkiego i na najdroższych klamotach. To tylko 1.4, wiec popieram pomysł że turbo odpada. Tak czy inaczej 5000 to nie 10.000 a taniej też coś sie znajdzie.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw paź 30, 2008 11:48

sHpAaKu pisze:rozumiem Cie bugalon ale między skrajnościami: słabizna i wyczyn istnieją pośrednie rozwiązania. 5000zł jak piszesz to 2 razy mniej niż ta minimalna dycha o której kolega wyżej napisał. jestem przekonany że taniej też się da coś godnego (nie musi być schrick, bo są inni producenci, wydech to samo). Poddałem pomysły nikt mu nie każe robic wszystkiego i na najdroższych klamotach. To tylko 1.4, wiec popieram pomysł że turbo odpada. Tak czy inaczej 5000 to nie 10.000 a taniej też coś sie znajdzie.
Rozumiem Twoje podejscie, też kiedyś takie miałem. Półśrodki tak naprawdę się nie nadają bo potrafią więcej zepsuć niż poprawić. Masz rację da się zrobić coś taniej, ale na pewno nie będzie to nic godnego. Różnica będzie następująca:

1. Wydasz 5k tak jak napisalem i odstaniesz te 20-30 koni
2. Wydasz 2,5k i dostaniesz 10-15 koni.

No i teraz pytanie, opłaca się płacić 2,5k za 10-15 koni czy jednak lepiej pomyśleć o swapie? Bo za tyle można dostać kompletny 2-litrowy motor z mk4 i cieszyc się mocą o 40 koni większą (co ważne to są konie policzone przez Fabrykę a nie tunerów).


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » czw paź 30, 2008 16:12

sHpAaKu pisze:5000zł jak piszesz to 2 razy mniej niż ta minimalna dycha o której kolega wyżej napisał.
.
sHpAaKu pisze:Tak czy inaczej 5000 to nie 10.000 a taniej też coś sie znajdzie.
Ja nie napisałem, że musi wydać minimum 10 tys. tylko, że nawet jakby tyle miał na same mody to by się wg mnie nie opłacało tego wkładać w 1.4. Opchnął by go za powiedzmy 15 tys., dokłada te kilka tys. przeznaczone na mody i kupuje przynajmniej jakieś dobre 1.8T, a i V6 można by szukać. I tak jak bugalon napisał: włoży kilka tysi i przyrost parametrów góra 15-20% i to przy dobrych wiatrach. A włoży tą kasę w swapa czy zmianę auta i w serii może mieć dużo więcej niż przy jakichkolwiek modach w tym 1.4 (nawet uturbienie uwzględniając). Generalnie jak dla mnie to po prostu trzeba się pogodzić, że przy niektórych silnikach po prostu się nie grzebie bo nie ma po co i tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony czw paź 30, 2008 16:16 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.



Golf-ABT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 18:08
Lokalizacja: Mrągowo - mAzUrY

Post autor: Golf-ABT » ndz lis 02, 2008 22:11

Dzięki chłopaki... Pomógł mi tylko Bulgalon.... Swapa nie zrobie bo samochód oprócz silnika (pojemności i mocy) jest w stanie BDB+... Swap nie wchodzi w gre a napewno nie od pra przodka mojego golfa (mk3)... Sory ale jeżeli jeździcie samymi MK3 (oprócz Yukiego, ciebie rozumiem bo masz naprawde fajne auto) to nie wiecie jak to jest jak auto jest młode z małym przebiegiem i wkładasz w niego serce i jest wycackane. Rozumiem jakieś wyjątki MK3 naprawde fajnie utrzymanych ale większość to padaki.... ;/ Także dzięki za wypowiedzi .... Golf zostanie praktycznie seryjny .. Będzie dolot,wydech no i jeszcze dalej nie wiem.



Awatar użytkownika
Wajsik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw sie 23, 2007 16:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Wajsik » pn lis 03, 2008 01:06

Golf-ABT pisze:nie wiecie jak to jest jak auto jest młode z małym przebiegiem i wkładasz w niego serce i jest wycackane
Nie sztuką jest mieć nowe auto,sztuką jest mieć stare auto wyglądające jak nowe.
Zastanów się co piszesz bo pewnie wiesz mniej o "cackaniu" niż właściciele mk3 i starszych :bajer:


Obrazek

Golf-ABT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 18:08
Lokalizacja: Mrągowo - mAzUrY

Post autor: Golf-ABT » śr lis 05, 2008 17:00

Zgadzam się z Tobą, tylko popatrz ile jest takich co mają naprawde "wycackane" a ile wiejskich tunerów. Tych wycackanych jest 1 na 30...



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » czw lis 06, 2008 00:57

Golf-ABT pisze:Rozumiem jakieś wyjątki MK3 naprawde fajnie utrzymanych ale większość to padaki.... ;/
to było obraźliwe...przynajmniej dla mnie bo traktuje swojego golfa jak członka rodziny a nawet czasami bardziej do niego mam zaufanie niz do dziewczyny :helm:
i nie nazywałbym go padaką...bo mimo swoich 14lat i Bog wie ilu km przebiegu jest w BDB stanie.
i jak napisał Wajsik,
Wajsik pisze:Nie sztuką jest mieć nowe auto,sztuką jest mieć stare auto wyglądające jak nowe.
Bo większość ludzi z tego forum zanim zabiera sie za jakiekolwiek przeróbki najpierw robi auto od strony technicznej.
A tak na marginesie stare auta maja w sobie ducha motoryzacji i byly budowane tak aby służyły długo i niezawodnie a nie tak jak auta produkowane obecnie przez ksiegowych...

[ Dodano: 06 Lis 2008 00:00 ]
Golf-ABT pisze:Sory ale jeżeli jeździcie samymi MK3 (oprócz Yukiego, ciebie rozumiem bo masz naprawde fajne auto) to nie wiecie jak to jest jak auto jest młode z małym przebiegiem i wkładasz w niego serce i jest wycackane.
a za to to powinnie Cie :mlotek: :axe:
nie jest sztuką odpicować nowe auto...Ale w tym wypadku kupic na zlomie i dłubać w nim własnymi rekoma (a nie oddać do firmy TJUNERSKIEJ) aby zrobic cukierek...
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 01:03 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Golf-ABT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 18:08
Lokalizacja: Mrągowo - mAzUrY

Post autor: Golf-ABT » pt lis 14, 2008 22:17

rysiektr, Ej, te wasze gadanki to chyba z braku gotówki wybiegają... Takie przeróbki jak ja mam w swoim Golfie to pewnie przewyższają wartość całego twojego MK# więc daruj sobie wypowiedzi. U mnie sama dokładka tylna kosztuje 247,52 Euro więc jeszcze raz mówie : DARUJCIE SOBIE Z ŁASKI SWEJ!
rysiektr pisze:Nie sztuką jest mieć nowe auto,sztuką jest mieć stare auto wyglądające jak nowe.
rysiektr pisze:nie jest sztuką odpicować nowe auto...Ale w tym wypadku kupic na zlomie i dłubać w nim własnymi rekoma (a nie oddać do firmy TJUNERSKIEJ) aby zrobic cukierek...



Awatar użytkownika
Wajsik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw sie 23, 2007 16:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Wajsik » pt lis 14, 2008 23:23

Golf-ABT pisze:U mnie sama dokładka tylna kosztuje 247,52 Euro
i co jeździ szybciej z tego powodu? :helm:
Golf-ABT pisze:Takie przeróbki jak ja mam w swoim Golfie to pewnie przewyższają wartość całego twojego MK# więc daruj sobie wypowiedzi
bo mam 18letnie auto to nie mogę się wypowiadać?
Golf-ABT pisze:te wasze gadanki to chyba z braku gotówki wybiegają...
No może nie stać mnie na mk4,ale ciesze się tym co mam i wcale bym sie z Tobą nie zamienił! Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wiele osób mających kasę pakuje ją w stare auta?Czy jesteś zbyt zarozumiały żeby to zrozumieć?
Nie bądź taki pyszny bo tutaj się tego nie toleruje,tym bardziej,że nie masz się czym szczycić.Tyle na temat


Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt lis 14, 2008 23:37

Golf-ABT pisze:Takie przeróbki jak ja mam w swoim Golfie to pewnie przewyższają wartość całego twojego MK# więc daruj sobie wypowiedzi. U mnie sama dokładka tylna kosztuje 247,52 Euro więc jeszcze raz mówie : DARUJCIE SOBIE Z ŁASKI SWEJ!
czyli, że co? masz przez to lepsze auto?? bo masz droższe spojlery? to masz lepsze auto?
Golf-ABT pisze:Ej, te wasze gadanki to chyba z braku gotówki wybiegają
Golf-ABT pisze: Od razu mówię, że zapas gotówki nie jest za wielki.
skoro nie narzekasz na brak gotówki to swapuj silnik na 3.2 od Rki i zaturbiaj a nie zakładasz kolejny temat "jak wzmocnić 1.4 16V i żeby tanio było"
Wajsik pisze:Nie bądź taki pyszny bo tutaj się tego nie toleruje,tym bardziej,że nie masz się czym szczycić.Tyle na temat
AMEN
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2008 23:39 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zablokowany

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości