Golf mk1 VTEC

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Mi$ieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:23
Lokalizacja: Biertowice/KrK
Kontakt:

Golf mk1 VTEC

Post autor: Mi$ieq » wt mar 24, 2009 23:19

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i wiem, że mnie zlinczujecie za takie pytanie ale ciekawi mnie to bardzo. Czy jest możliwość zapakowania do mk1 jakiegoś silnika hondy?? np B16A2 lub B18C4. wiem , że takich rzeczy się nie robi, ale czy wogóle jest do zrobienia czy z miejsca to spalony pomysł. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Re: Golf mk1 VTEC

Post autor: olozwirski » wt mar 24, 2009 23:33

Da sie, bo niby dlaczego by sie mialo nie dac? Tylko po co, dla sztuki?
Mi$ieq pisze:Witam to mój pierwszy post na tym forum. Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i wiem, że mnie zlinczujecie za takie pytanie ale ciekawi mnie to bardzo. Czy jest możliwość zapakowania do mk1 jakiegoś silnika hondy?? np B16A2 lub B18C4. wiem , że takich rzeczy się nie robi, ale czy wogóle jest do zrobienia czy z miejsca to spalony pomysł. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam



Mi$ieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:23
Lokalizacja: Biertowice/KrK
Kontakt:

Post autor: Mi$ieq » wt mar 24, 2009 23:41

Dla sztuki nie dla sztuki po prostu ciekawi mnie jak w mk1 taka wiertareczka by chodziła. mam do kupienia taki silnik tylko nie wiem czy dużo więcej pracy jst z takim swapem bo chyba elektryka połośki to w ch... więcej roboty niż z Volkswagenowskimi silnikami prawda?



Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Re: Golf mk1 VTEC

Post autor: Rapcio » śr mar 25, 2009 10:05

Mi$ieq pisze:Witam to mój pierwszy post na tym forum. Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i wiem, że mnie zlinczujecie za takie pytanie ale ciekawi mnie to bardzo. Czy jest możliwość zapakowania do mk1 jakiegoś silnika hondy?? np B16A2 lub B18C4. wiem , że takich rzeczy się nie robi, ale czy wogóle jest do zrobienia czy z miejsca to spalony pomysł. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Ale po co na co myslisz ze to bedzie zapitalac ? bo jesli tak myslisz to sie mylisz :P Kilka dni temu probowalem sie z Hondami kumpli jeden Civic VTI 160km drugi CRX Vtec 150km obie zdrowe seryjne bardzo zadbane i co na 400metrow dostaja straszne baty ok 3-4 dlugosci od caddy :jezor: wiec nie kombinuj i pakuj ABFa do mk1 ;) swap łatwy i bezproblemowy :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Golf mk1 VTEC

Post autor: TAZ » śr mar 25, 2009 11:21

Rapcio pisze:
Mi$ieq pisze:Witam to mój pierwszy post na tym forum. Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i wiem, że mnie zlinczujecie za takie pytanie ale ciekawi mnie to bardzo. Czy jest możliwość zapakowania do mk1 jakiegoś silnika hondy?? np B16A2 lub B18C4. wiem , że takich rzeczy się nie robi, ale czy wogóle jest do zrobienia czy z miejsca to spalony pomysł. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Ale po co na co myslisz ze to bedzie zapitalac ? bo jesli tak myslisz to sie mylisz :P Kilka dni temu probowalem sie z Hondami kumpli jeden Civic VTI 160km drugi CRX Vtec 150km obie zdrowe seryjne bardzo zadbane i co na 400metrow dostaja straszne baty ok 3-4 dlugosci od caddy :jezor: wiec nie kombinuj i pakuj ABFa do mk1 ;) swap łatwy i bezproblemowy :)
Przystartuj tym do caddy z B16A1 to zwątpisz w możliwości ABFa. B16A1 ze skrzynią waży o 12kg mniej niż ABF ze skrzynką. Jedyne denerwujące zmiany w tym swapie to skrzynia po prawej stronie, a nie po lewej i przeróbka lub raczej wykonanie nowych półosi. Same ośki to koszt 1000zł z atestem i wyważeniem.



Mi$ieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:23
Lokalizacja: Biertowice/KrK
Kontakt:

Post autor: Mi$ieq » śr mar 25, 2009 12:05

A nie wiecie czy jest ktoś najlepiej z malopolski kto by mógł przeprowadzić taki swap od początku do końca??



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr mar 25, 2009 15:37

A czy zdajesz sobie sprawę, że za wsadzenie czegoś co w ogóle nie pasuje będziesz musiał wybulić z 5000zł + wykonanie półosiek ??



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » śr mar 25, 2009 17:55

Taz na racje, ci co nie jeździli mocnymi N/A Hondy to grubo by zmienili zdanie, bo sa to świetne jednostki, najlepsze na świecie wolnossaki do ostrego kręcenia, po drugie, łatwość modyfikowania w porównaniu do ABFa nawet a co dopiero do innych silników, pomysł ciekawy i to nawet bardzo, ale bez grubszej kasy zapomnij, do tego musisz przewidzieć dodatkowe problemy, które wychodzą w takiej rzeźbie, skonsultuj się z

http://www.ssgarage.pl/

ale jak już bedziesz pewien tego rzeźbienia :helm:


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » czw kwie 02, 2009 13:54

Mi$ieq pisze:A nie wiecie czy jest ktoś najlepiej z malopolski kto by mógł przeprowadzić taki swap od początku do końca??
Pomysł zajebisty. Tylko że bez 30kpln to nawet nie podchodź.... B18C4 kompletny ze skrzynia i wiązkami kupisz za 8-10kpln drugie tyle musisz zakładac na robote tegoż(bo chyba nie sądzisz iż wezmą od ciebie co za wymianę silnika - takiego samego) i kolejne pieniążki na graty które trzeba dorabiać, przerabiać, zamawiać, ściągać ze stanów. Myśle że przy takich kwotach miejsce na mapie Polski nie ma znaczenia bo cóż jest pińcet złotych na lawete. Ważne aby robiący takie cudo wiedział co robi i nie szedł po taniości klejąc i drutując wszystko


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw kwie 02, 2009 16:53

noo noo pomysl naprawde swietny..

fajnie by tak bylo pokrecic mk1 do 9tys obr..

swap w hondzie to jest na zasadzie plug&play, znam chlopakow co sie tym fachowo zajmuja, ale czy do vw by wsadzili za rozsadna kase to nie wiem... ale silniki z B-serii wymiataja :bajer:



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » sob kwie 04, 2009 23:01

pytanie czy to ma byc motor do zapierdzielanai i lekkich modyfikacja a do tego trwały, czy wiertarka ktora juz nie bedzie tak trwaała jak abf.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz kwie 05, 2009 01:00

chosen, no nie uwazam ze 1.6 160km jest mniej trwale od abfa...

japonskie silniki sa chyba z lepszych materialow wykonane, to co prawda takie moje gdybanie, ale mialem honde, wszystko tam bylo wyjechane, skrzynia, nadwozie itp...a silnik chodzil jak zyleta...



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz kwie 05, 2009 10:13

haps, no to masz słabe info :) Przejedz takim 1.6 160 km 300 tys ;) bez remontu i dymienia.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz kwie 05, 2009 13:05

Mi$ieq pisze:ktoś najlepiej z malopolski kto by mógł przeprowadzić taki swap

wojtek (nick voj2s) mysle ze by zrobil cos takiego na starym biezanowie ma warsztat ale jak to ktos wyzej napisal koszt bedzie spory


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości