STOZEK DO 1.6 MK2 NA GAZNIKU

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

yogurt

STOZEK DO 1.6 MK2 NA GAZNIKU

Post autor: yogurt » sob gru 04, 2004 13:47

MAM MK2 1.6 NA GAZNIKU ELEEKTRO I POTRZEBOWAL BYM MALEJ PORADY JAK ZAMOCOWAC DO NIEGO FILTER STOZKOWY. :chytry:



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » sob gru 04, 2004 13:57

Do ja do tematu - ile kosztuje taki filtr i co on właściwie daje - chodzi mi o plusy i minusy jego działania. W tiuningu jestem LAIK :D


Memphis project drogi jest...

Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob gru 04, 2004 20:58

nic nie daje a wrecz pogarsza osiagi i kasy z portfela ubywa


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

Awatar użytkownika
Jarni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 22:31
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: Jarni » sob gru 04, 2004 21:58

KATO pisze:nic nie daje a wrecz pogarsza osiagi i kasy z portfela ubywa
Niezupełnie prawda...

Dolot powietrza to bardzo istotna kwestia majaca olbrzymi wpływ przede wszystkim na tzw. elastyczność silnika. Sposób w jaki powietrze zostaje podane do silnika, temperatura, zawirowanie, drgania czasteczek itp. potrafi dodać parę KM. Niestety te prawidła marnie maja się przy gaźnikach, gdzie powietrze tak czy siak "kotłuje sie" w gardzielach. Zamiast kupować stożek za 150 - 300 PLN dbaj o to żeby gardziele były czyste. I jeszcze ekonomia: filtry stożkowe można myć w szybko parujących płynach ale nie w nieskończonośc :chytry: z całą pewnością wychodzi to drożej.



Awatar użytkownika
GREG89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 22:57
Lokalizacja: Krakow-Rząska
Kontakt:

Post autor: GREG89 » ndz gru 05, 2004 23:16

kiedys mialem mk2 1.6 GL silnik EZ 75KM , i mialem stozek zamontowany na koncu dolotu od tego niby airboxu co jest na gazniku.

Jak silnik jeszcze nie byl wrzacy to czulem auto lekko bardziej czule na dodanie gazu...ale jak sie rozgrzal to pupa...juz nic nie bylo czuc , czasami bylo nawet gorzej...wina tego ze nie mialem dolotu zimnego powietrza...
Mysle ze jezeliby zrobic jak sie nalezy , to lekki przyrost by byl napewno.


No power No fun

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości