golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

dr_urbus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 30, 2010 18:34

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: dr_urbus » pn sie 30, 2010 19:10

Witam wszystkich! jestem początkującym forumowiczem bo dopiero od niedawna mam golfika:) Jednocześnie wchodząc na co niektóre tematy zauważyłem że panuje tu wysoka kultura osobista i na nawet najprostsze pytanie otrzymuje się odpowiedź a nie wiązkę typu "ty lamo jedna, jak takich rzeczy nie wiesz to zgłoś się do przedszkola. Każde dziecko to wie". Ja o naprawie samochodów/swapie itp wiem tyle, że jak coś nie działa to albo nie ma benzyny albo coś się popsuło. Ale do sedna sprawy:

jak wspomniałem mam golfa 3 sdi (przebieg..nie pamiętam ale około 250k, rok 92). Samochód jest zadbany i serwisowany cały czas. Jednakże w samochodzie brakuje mocy. Z tego co mi wiadomo to ma on 68KM a to troszkę mało. Nie chcę samochodu do ruszania z piskiem pod światłami ale brakuje mocy p przy wyprzedzaniu. Redukcje i inne dupy srupy nie pomagają...po prostu trzeba więcej mocy. I teraz pytanie...jak w miarę niskim kosztem można podnieść moc samochodu? Jeździłem już passatem (B4) i turbinka działała wyśmienicie i pomimo, że był to większy (niż golf) samochód, wykazywał znacznie większą dynamikę (nie wspominając o przyjemnym pomruku turbinki).
1) Czy do SDI można założyć turbinę, tak żeby moc zwiększyła się do jakichś 90-110KM?
2)Jaki to koszt?
3)czy turbiny pasują z modeli TD/TDi?
4)czy oprócz turbiny będzie trzeba jeszcze coś kupić np inną skrzynię biegów?
5)jak wygląda przeszczepienie silnika TDi (o mocy 90 i 110km) do mojego poczciwego SDI? (mowa tu o golf3 --> golf 3)

i jeszcze taka abstrakcja... miałem wytrzeszcz oczu kiedy zobaczyłem to: " onclick="window.open(this.href);return false;

6) czy da się coś podobnego zrobić z golfem...czytaj wbudować potężną turbinę np od scanii albo innego ciężarowego/większego samochodu żeby cały czas słyszeć taki właśnie świst (w połączeniu z niesamowitymi osiągami). Oczywiście to leży w swerze abstrakcji i marzeń ale sami powiedzcie...wygląda to imponująco.

ps. nie uważam "golfiarzy" za drechów. U nas na uczelni sporo osób ma golfy (najczęściej 2 i 3 bo są dość tanie) i naprawdę chwalą sobie te samochody:) pozdrawiam i czekam na odpowiedzi/jakieś linki traktujące o pytaniach które zadałem (tak, skorzystałem z opcji "szukaj" jednakże zbyt wiele nie znalazłem:/)



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: imperfectCell » pn sie 30, 2010 19:47

moze nie mam wielkiego doswiadczenia z dieslami w sensie technicznym to jednak jedyn sluszny rozwiazaniem (pomijajac kwestie zmiany auta) jest swap na TDI. SDI dlubac sie nie oplaca a z kolegi swapowac TD zeby dlubac je potem to lepiej zapakowac cale TDI. Roboty nie bedzie az tak wiele skoro masz podstawe jako ropniaka. Kwestia znalezienia dawcy najlepiej w calosci po wypadku. Odnosnie filmiku ktory pokazales mysle ze nawet w ramach abstrakcji nie ma co dywagowac na ten temat. Kasa czas i pomysl jest potrzebny zeby osiagnac takowy rezultat. Wszystko da sie zrobic pod warunkiem ze spielniasz te 3 z wymienionych przeze mnie czynnikow. Tyle ode mnie :) pozdrawiam



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: gracek1906 » pn sie 30, 2010 20:31

Nie wiedziałem że 92 wychodziły już SDI :grin: wydaje mi sie że masz zwykłego diesla.



dr_urbus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 30, 2010 18:34

Re: golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: dr_urbus » pn sie 30, 2010 20:39

gracek1906 pisze:Nie wiedziałem że 92 wychodziły już SDI :grin: wydaje mi sie że masz zwykłego diesla.
cholercia... jestem żółtodziobem:/ to na pewno 92 rok. czyli mówisz że to wersja 75KM? Nie czuć ich kompletnie:/ poza tym w ogóle świstu turbiny nie słychać... czy to może oznaczać że brak jej szczelności/jest zaślepiona albo nie działa poprawnie czy po prostu 1.9 TD nie słychać turbinki?



krzysiek_krakow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 12:13
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: krzysiek_krakow » pn sie 30, 2010 21:03

Kolega gracek1906, chciał powiedzieć że skoro auto z 92r i nikt nic nie swapował to masz D a nie SDI.Jeśli Twoje wiadomości pozwalaja na to, to zerknij czy do pompy wtryskowej idziej wtyczka czy linka od gazu.Jeśli linka to zwykły diesel, a jeśli tylko wtyczka to SDI.75KM miały silniki TD.
No i mi też wydaje się tak jak koledze gracek1906,
Pozdrawiam


[url=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/3653/vwban2jq9gi6.jpg[/img][/url]
Golfik sprzedany
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=125840&view=newest

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: spawacz » pn sie 30, 2010 21:46

kod silnika podaj , SDI do 96 w gore...


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

dr_urbus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 30, 2010 18:34

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: dr_urbus » pn sie 30, 2010 22:27

samochód będzie do odbioru dopiero w następnym tygodniu (wymieniam w domu rodzinnym filtry i wahacze bo były w kiepskim stanie). Zaraz jak go dostane, sprawdzę numer i tą linkę. Możliwe że to nie jest sdi tylko zwykły diesel. Na pewno jest z 92 roku. Więc pewnie jak zwykły diesel to pod 60KM ma:P dlatego mało tej mocy ma. Wiem jednakże że zwykły diesel wolnossący 2 generacji miał 1.6 (wiem bo dziadek miał kupę lat temu). Obejrzałem allegro... będzie pasowało coś takiego:

1) http://allegro.pl/silnik-audi-1-9-tdi-v ... 67369.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2)http://allegro.pl/vw-golf-3-1-9-tdi-110 ... 10078.html
3)http://allegro.pl/1-9-tdi-vw-golf-3-sil ... 70939.html

a)który z nich będzie pasował?
b) co oznacza "bez osprzętu? czy osprzęt z obecnego silnika będzie pasował?
c) czy wkładając TDI będzie trzeba wymieniać skrzynię biegów albo jakieś inne elementy samochodu?
d) ile (orientacyjnie) może kosztować wymiana silnika?



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: gracek1906 » czw wrz 09, 2010 11:36

każdy podejdzie tylko że ile rzeczy do teko trzeba innych. bez osprzętu znaczy że bez czyli goły słupek



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

golf 3 1.9 sdi --> większa moc

Post autor: tovdi1 » pt paź 01, 2010 14:41

a ja polecam przekładkę na td, przynajmiej dużo prościej i dużo taniej wyjdzie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości