Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie Stage 2,3,4

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

mrcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 26, 2014 12:16

Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie Stage 2,3,4

Post autor: mrcinek » sob lut 06, 2016 18:34

Witam,
'od pewnego czasu funduje kurację sterydową silnikowi 2.0 TDI CR 170 w Audi TT Quattro manual .
Pacjent niewdzięczny w strojeniu , i niechętnie współpracujący :banghead: z racji tego ,że jest na CR i mało jest do tych sterowników
dobrej jakości DAMOSÓW , tudzież SUPERMAPPACK i trzeba operować na żywym organiźmie metodą prób i błędów :)

Samochód posiadał mocną serię :
Obrazek

STAGE 1 CHIP TUNING uzyskałem 207 km i 421 Nm
Obrazek


STAGE 2 z usunięciem DPF pozwala dorzucić po 10 km i 10 Nm do powyższego wyniku.czyli 215 km i 420 Nm ( wykresu na tę chwile nie posiadam )



STAGE 3
Intercooler ,
dolot,
turbina hybrydowa
4 bar map sensor
STROJENIE

Obrazek

mam już w tej chwili ponad 480 Nm , i 230 km ( w niektórych próbach ponad 250 km ) , ale sprzęgło juz daje znać o sobie .
Optymalnie zostawił bym to na ok 450-460 Nm i 240-260 km ,ale jeszcze przeprowadzę próby

Obrazek

Tak samochód przyspieszał na ok 450 Nm i 220 km ( usunąłem też tłumik końcowy , co słychac na końcu filmu )
Choinka n a desce rozdzielczej - objaw tęsknoty za mijajacymi świetami :)

:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MAWGIZDgYAs[/youtube]

Stage 4.
Na pewno kompletne sprzęgło ,
GTB 2260,
Jeśli standardowe wtryski nie obsłużą , to też zmienię.
Możliwe ,że go zakuję
STROJENIE

Dziele sie tym z Wami , bo bardzo mnie cieszy ten projekt i odkrywanie nieznanego .Bardzo malo jest też jakichkolwiek publikacji i testów strojenia 2.0 TDI CR :okej:

Jeśli będziecie zainteresowani tym tematem to na bieżąco mogę tutaj wrzucić opisy



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie Stage 2,3,4

Post autor: darwaz » sob lut 06, 2016 19:18

Nie ma DAMOSów dobrych? A ten od EDC17C46 CFFB ? Odpaliłem na szybko twój wsad sterownika z tego zagramanicznego forum i DAMOSa do CFFB i są właściwie identyczne. Wiadomo że nie co do adresów map ale rozkład łatwo przenieść na twój sterownik. No a tak ogólnie to fajny projekt. TT w quattro z dieslem i to mocnym :).
ps. DPF wycianałeś automatem czy z palca pisałeś?



Awatar użytkownika
diablosv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 17:39
Lokalizacja: Białystok

Re: Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie Stage 2,3,4

Post autor: diablosv » czw lut 11, 2016 17:56

Hej, modyfikuj, trzyma kciuki, być może kiedyś też zrobię 2.0 CR. Ciekawi mnie tylko wydajność paliwowa. Wynik już bdb i robi fajnie. Cooler full custom czy tylko chłodnica?.



mrcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 26, 2014 12:16

Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie Stage 2,3,4

Post autor: mrcinek » wt lut 16, 2016 10:44

Damos z CFFB ? raczej go chlopaki nie mieli, ale cenna uwaga i im to zgłoszę zeby go sobie kupili .
Co do intercoolera , to poszedł FmIC, ale nie plug&play , a reszta orurowania została zrobiona na nowo od podstaw.

P.S. chlopaki DPF już robiłi ze 60 razy w tych sterownikach ,więc to nie był problem ,czy z pazura ,czy chociazby swiftec.
P.S 2 Jak w ogóle AUDI śmiało wypuścić TT z tak słabym silnikiem - na serii to było kompletne nieporozumienie i urągało standardom sportowych samochodów :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości