Kolektor od AZJ do AQY

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

Kolektor od AZJ do AQY

Post autor: swampshark » wt lip 05, 2016 16:27

Witam. Ostatnio czytałem sobie o silniku AZJ a konkretnie o różnicach pomiedzy innymi silnika o pojemności 2.0. Zostały zastosowane w nim wałki wyrównażające, których zadaniem jest wyrównanie i wyciszenie pracy silnika. Skutkiem ubocznym tego rozwiązania jest zmniejszenie mocy oraz momentu obrotowego silnika.Drugą różnicą jest zastosowanie kolektora o zmiennej długości, które powoduje że moc silnika oraz maksymalny moment obrotowy wzrasta co w praktyce powoduje, że uytki spowodowane wałkami jest równoważone przez zysk mocy z kolektora. I teraz mam takie pytanie: A jakby zamontować taki kolektor do silnika bez wałków np. AQY? Myślę że moc by wzrosła zwłaszcza w wyższych partiach obrotów, gdzie mój AQY już troszkę zamula. Czy ktoś już kiedyś rozważał takie coś? Czy muszę wymienić także ECU silnika do sterowania klapkami czy można to rozwiązać inaczej np. podciśnieniem z kolektora? Może mój pomysł wydawać się głupi, ale chyba to lepsze niż pomysły uturbiania tego silnika. Nie zależy mi na dużych przyrostach mocy.
Poniżej wrzucam wykresy mocy i momentu silnika AQY i AZJ.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości