Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kamiru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 03, 2018 08:40
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Volkswagen Golf 3
Silnik: AEE

Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: Kamiru » pn maja 20, 2019 19:44

Czołem, panowie szybkie pytanie, czy kolektor firmy TA-Technix przeznaczony do Polo 6N i silników 8V, taki jak ten:

https://csmperformance.pl/pl/p/VW-POLO- ... CHNIX/4266

Będzie pasował do Golfa ? Wiem że w opisie jest podane że silnik 1.6 55 kW do Polo podejdzie, więc do Golfa teoretycznie powinien, ale po sprawdzeniu kodów kolektorów wydechowych w etce, jest różnica, mianowicie różnią się literką po numerze.

Wszystkie informacje mile widziane. Aha, z góry mówię - nie interesuje mnie biadolenie że 1.6 AEE za słaby, szkoda kasy, efekty po tym będą mizerne, zbieraj na swapa itd.


1996 VW Golf Mk.3 1.6 AEE Skipper LC5L MysticBlau Perleffekt

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: KoguT » ndz cze 09, 2019 13:09

Jest różnica w sankach między 6N a Golfem i może być inaczej wyprofilowane przejście wydechu nad nimi.
Silnik oplecie dobrze (przejście pod miską) ale może się gorzej zgrać właśnie nad sankami. Jeśli masz warunki żeby go odrobinę porzeźbić w razie konieczności to zakładaj. A może się uda że nie trzeba będzie modelować.



Awatar użytkownika
Kamiru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 03, 2018 08:40
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Volkswagen Golf 3
Silnik: AEE

Re: Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: Kamiru » pn cze 10, 2019 19:43

KoguT pisze:
ndz cze 09, 2019 13:09
Jest różnica w sankach między 6N a Golfem i może być inaczej wyprofilowane przejście wydechu nad nimi.
Silnik oplecie dobrze (przejście pod miską) ale może się gorzej zgrać właśnie nad sankami. Jeśli masz warunki żeby go odrobinę porzeźbić w razie konieczności to zakładaj. A może się uda że nie trzeba będzie modelować.
Trafna uwaga, takich właśnie potrzebuje. Plan generalnie jest taki żeby zakupić kolektor+wydech sportowy i jechać do jakiegoś warsztatu który to poskłada.


1996 VW Golf Mk.3 1.6 AEE Skipper LC5L MysticBlau Perleffekt

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: wesol » pn cze 10, 2019 21:17

6n to konstrukcyjnie jakby golf 3 a różnych celów między golfem 3 a4 jest właśnie w ustawieniach/kierunkach kolektorów dolotów itd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Suave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:58
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: Suave » wt cze 11, 2019 23:01

Mam kolektor sportowy do golfa z silnikiem 1.6 1.8 i 2.0 ta technix do sprzedania za 300zl



Awatar użytkownika
Kamiru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 03, 2018 08:40
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Volkswagen Golf 3
Silnik: AEE

Re: Sportowy kolektor TA-Technix do 1.6 AEE

Post autor: Kamiru » śr mar 11, 2020 18:55

Witam

Dzisiaj odebrałem auto z montażu całego układu - niestety kolektor trzeba gruntownie przerobić żeby pasował. W zasadzie zostaje tylko flansza, całe rury natomiast trzeba trochę przestawić na prawo i obrócić żeby się zmieściły między filtrem a łąpą. Także jak ktoś chce montować, to tylko w warsztacie gdzie nie boją się dłubania ;)


1996 VW Golf Mk.3 1.6 AEE Skipper LC5L MysticBlau Perleffekt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości