Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » pn lip 28, 2008 07:59

tirsone pisze:2. co do silniczków reflektorów to pokombinuję jeszcze na tych z mk2...jak nie da rady to kupie z corka...
a dobrze je zakladasz? :P


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn lip 28, 2008 09:06

Ostry! pisze:A nie pomyliłeś 1 albo 2 z 4 pinem? I zamiast rozbierać przełącznik to tylko połącz kable żeby ten plus był podawany na ten 2 przełącznik cały czas.
rozebrałem przełącznik żeby rozkminić na jakiej zasadzie on działa...

A wg Ciebie na który pin miałbym dać stały plus?

Niestety nie jest to takie łatwe ...wszystko przez to że ten przełącznik musi spełniać dwie funkcje tzn przekazywać "naprzemienne plusy" z przełącznika od strony kierowcy i sam też mając "dopływ niezależnego plusa" powinien pozwalać na regulację wys. szyby.. :)

no nic... pomyślę po pracy czy da się to jakoś podłaczyć.
GRZANA pisze:a dobrze je zakladasz? :P
wkręcam je na te gwinty w sonarach...ale wg mnie coś jest nie tak... :crazy: bo nie ma żadnego mocowania tych przeszczepionych silniczkow do lampy....

kurde coś mi świta............ :goof:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pn lip 28, 2008 09:21

tirsone pisze:A wg Ciebie na który pin miałbym dać stały plus?
na 5 i 3 pin z przekaźnika sterowanego stacyjką dajesz plusy,a na 4 minus. I teraz w zależności jak przyciśniesz przycisk od szyb; na zmianę będzie plus na 2pinie a masa na 1, albo jak w drugą stronę przyciśniesz przycisk to plus na 1 a masa na 2 (wtedy silnik się kręci raz w jedną raz w drugą stronę).
A jak Ci się kable grzeją to zwarcie masz w przełączniku albo sam przełącznik ma inaczej wyprowadzenia niż ten na schemacie. Najlepiej daj jeszcze bezpiecznik żeby nie popalić styków (chyba, że to masz po bezpieczniku już zrobione).


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » wt lip 29, 2008 21:56

tirsone, walcz i nie poddawaj się.jak cie już to meczy zrób trochę przerwy odpocznij i na spokojnie pomyśl ale broń boże palić albo sprzedawać.byłem w podobnej sytuacji i tez się poddałem i sprzedałem golfa.do dziś tego załuje.

wytrwałości życzę.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
djroob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: śr maja 18, 2005 10:58
Lokalizacja: z powołania:)
Kontakt:

Post autor: djroob » śr lip 30, 2008 20:17

gratuluje niespotykanej chronologii i dokładności w opisie modyfikacji auta:)
(narazie z braku czasu przeczytałem tylko pierwsza i ostatnią strone:P)
nie trzeba powtarzac ile pracy tu zostalo włożone
ale mam jeszcze pytanko
mianowicie ja też mam problemy z cisnieniem oleju - załącza mi sie brzęczyk wraz z diodą
kiedys w serwisie boscha badali mi dokładnie silnik
nie bylo problemów z ciśnieniem a jednak na ich oczach problem sie ukazał znowu
u innych mechaników dwukrotnie zmieniałem czujniki - w końcu zmieniłem na takie które reaguja dopiero przy niższym ciśnieniu - zamieniłem odpowiednio 1.8bara na 1.4 a 1.4 na 1.2
problem zniknął ale na chwile
zmieniło się tyle że teraz poprostu da sie nim jeźdźic normalnie(2 lata temu co kawałek musiałem stawac, zwłaszcza latem) ale problem sie ponawia gdy jadę dłuższy czas powyżej 100km/h np w trase powyżej 100 km, beż przystanków - problem pojawia sie znowu!!:(
radzono mi żeby sprawdzić czy nie ma zwarcia pod licznikami - to zostało zbadane, jest wszystko ok
poźniej powiedziano mi że może trzeba zmienić pompę olejową, ale to jest szukanie igły w stogu siana!
wiem że Ty miałes podobny problem - podpowiedz co może stać za tym wszystkim
pozdro


1. Lenny Dee - Forgotten Moments (Ophidian remix)
2. Evil Activities - Nobody Said It Was Easy
3. Dj Promo - My Future Destiny
4. Zairon - Im Techno
there's no better concept than hardstyle...

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » wt sie 05, 2008 15:50

Witam dzieci ;)




Wczoraj auto pierwszy raz od prawie roku zagadało... co prawda na początku nie chciało ale podładowałem aku i działa. :bajer:

Dziś wyjechałem z garażu żeby go trochę sprzątnąć i zacząć montować zdesie.


Silnik z początku chodził dość głośno ale z czasem jest juz coraz ciszej...

No ale byłoby za pięknie jakby nie było bonusów :goof:

więc tak :

1. Zaczynam zastanawiać się na jakiej zasadzie działa chłodnica oleju od mk1 gti. Bo mam wrażenie że u mnie nie ma w niej obiegu oleju. Jeden waż był letni ale sama chłodnica i drugi wąż zimne..a dodam że woda doszła do 90 stopni.... więc nie wiem co jest nie halo i dalej muszę szukać przyczyny tego zjawiska.

2. Drugi temat to temp. oleju. Na kablu z czujnika mam trójnik i jeden kabel idzie na mfa a drugi na wskaźnik vdo. Sęk w tym że temperatury pokazywane na nich różnią się od siebie :grrr: tzn. na vdo mam 90 stopni a w tym czasie na mfa 65... nie wiem co jest grane....

3. Nie wiem czemu ale jak temperatura wody dochodzi do tych około 90 stopni to z okolic (nowej) chłodnicy wody leci jakiś delikatny dymek :goof: a wycieku nie mam...dziwne ale musze poobserwować dalej co się będzie działo.



No to tyle na dziś.... niedługo wykołuję jakieś foty.

[ Dodano: 05 Sie 2008 15:54 ]
Aha i jeszcze jedno.... nie działa mi jeden ze wskaźników vdo (ten od temp. wody)... podłączyłem go poprzez trójnik do czujnika temp. płynu chłodzącego który podaje sygnał na licznik.. ale nie działa ;/


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » wt sie 05, 2008 19:01

tirsone pisze:3. Nie wiem czemu ale jak temperatura wody dochodzi do tych około 90 stopni to z okolic (nowej) chłodnicy wody leci jakiś delikatny dymek :goof: a wycieku nie mam...dziwne ale musze poobserwować dalej co się będzie działo.
zapewne chlodnica sie zabrudzila jak tyle stal i sie to wypala wszystko ;)

a fotki jakies beda w swietle dziennym? :P


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt sie 22, 2008 22:57

Dobrze drogie dzieci witam ponownie.



Standardowo mała aktualizacja moich niekończących się wypocin.
Praca wre jak zwykle więc ku pamięci i ku żartom ;) wklejam różne różniste foty z garażu i nie tylko...


Sprawy olejowe ;)


Chłodnica oleju jednak działa ale jak sadzę w tym uchwycie filtra oleju z mkI jest termostat który przy temp. 90 stopni otwiera się i olej płynie na chłodnicę. Stąd zimna chłodnica przy nierozgrzanym silniku.

Jeśli chodzi o pompę oleju to na dniach będę wkładał tą z 9a.. używaną :bajer:

Dodatkowo kupiłem nowy filtr oleju firmy Mann który zastąpi dotychczasowego Boscha...któremu przestałe jakoś ufać.

Sprawy Audio

Doszły do mnie dwa cudeńka za jakieś 300 zeta....

Czyli krzynka z mdf 22mm jakieś 21 L i serducho...


Mała zagadka jakiej firmy jest serducho..

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ps. Grzana nie zgaduje bo już wcześniej zdążył wyszpiegować :jezor:

Na dniach wszystko zamontuję i napiszę jak to "dziecko" gra :D

Sprawy wnętrza


Nowa konsola... firmy Votex ..kupiona na allegro po całkiem przyzwoitej cenie.

Radio niestety mieści się tylko na dolnej półce ale to nie problem. Na górę już kupiłem półeczkę na duperele, płytki etc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowa gałka zmiany biegów z podświetleniem i skórzanym mieszkiem..bardzo fajna w bliższym kontakcie :) świeci na czerwono ale na fotach wychodzi jakaś lipa ;P

Obrazek


Nowa kiera Momo d30. średnica 30 cm. Bardzo fajnie leży w łapach ale pewnie nieźle się natyram zanim kupię wspomę ;)

Ps.. Co wam nie pasuje na tych fotach :jezor:

Obrazek

Obrazek


Dodatkowo do wnętrza kupiłem woltomierz... bo to lepszy pomysł niż szukanie odpowiedniego czujnika do dotychczasowego czujnika temp. płynu chłodzącego.

Woltomierz w drodze..jak dojdzie i założę to będą foty

Acha pocztą idą już do mnie czarne osłony tylnych słupków.


Silnik


W nim dzieje się niewiele.

W czasie wolnym delikatnie ogarnąłem przepustnicę jak to i niektórzy na forum już robili.
Myślę że teraz jest znacznie bardziej opływowa niż przed tym zabiegiem.

Wymontowałem też kolektor dolotowy i pomalowałem na czarny mat.. który nie do końca wyszedł mat ale nie jest źle :helm:

Mając kolektor na wierzchu tam gdzie tylko się dało wygładziłem kanały dolotowe szlifierką.

Potem nowe uszczelki i z powrotem na auto.

Przepustnica przed i po zabiegu:

przed...
Obrazek

Obrazek
po....

Obrazek

Obrazek


I reszta fot:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Out look


To czego jest tu wieczny niedosyt :)

Więc z pomocą ojca udało mi się w końcu założyć zakupiony jakiś czas temu gwint na przód Formel K czy coś takiego ;)

musze przyznać że fura ładnie siadła, ale stan gwintu sprawdzę sobie jeszcze na stacji diagnostycznej gdzie też będę musiał ustawić zbieżność..bo się mocno skiepściła

Dodatkowo przykręciłem rozpórkę co bo kół nie pourywać jak już wyjadę gdzieś dalej niż na podwórko ;)

Na tylne springi dałem na razie gumy usztywniające. Oczywiście docelowo tam też będzie gwint. O ile znajdę jakiś mega twardy :D

Przednie zaciski chlapnąłem farbą ale to i tak na dniach będzie zmieniane bo teraz jest 239mm a będzie to co jest w g60 czyli 280mm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Front

Cóż okazało się że belka przedniego zderzaka kupiona z szerokimi zdesiami jest ani belką od wąskiego ani od szerokiego zdesia..tzn. Nie ma w niej typowego otworu na halogen.

Suma sumarum otwory zrobiłem sam i właściwie pozostało mi już tylko przykręcenia halogenów do tej belki, którą mam.


Tutaj takie Spajfoto przodu. Zdjęcia nie najlepszej jakości ale nie rozkminiłem jeszcze aparatu który kupiłem i nie bardzo umiem to sensownie ustawić.

Wg mnie przód jest spoko :okej: W dodatku od dokładki do gleby mam teraz 9cm więc naprawdę fajnie to wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Btw. Męczyłem się z tymi silniczkami reflektorów, które zaadoptowałem z okrągłych lamp z golfa ale sprawa znalazła szczęśliwy finał. Tzn. okazało się że w tych Sonarach są zaślepki, które trzeba wykręcić.. nie widziałem o tym tym bardziej że silniczek dawało się nakręcić na ten gwint bez ich zdejmowania. Ale teraz jest ok. Tylko jeszcze musiał skrócić te Sonarowskie śruby żeby się długość zgadzała.






Dodatkowo rozebrałem i pomalowałem halogeny od środka żeby były bardziej Smoked ;)
No i musiałem odwalić lipę przy tym bo jak rozebrałem jeden halo to okazało się że odbłyśnik się odkleił i odbarwił. Ponieważ nie mam teraz czasu na regenerację wziąłem lakier typu chrom i pomalowałem ten odbłośnik.

I o dziwo po podłączeniu tego do elektryki świeci to porównywalnie jak halogen z dobrym/ oryginalnym odbłyśnikiem.

No ale nie wykluczam że na drodze okaże się że jednak jest różnica.


Obrazek

Obrazek


Oko proroka :jezor:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I efekt przed i po:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 13:51 przez tirsone, łącznie zmieniany 5 razy.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » pt sie 22, 2008 23:15

wyszlo ciekawie czekam na foty frontu juz tak na porzadnie panie kolego :chytry:


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » pt sie 22, 2008 23:52

Kawal dobrej roboty! Nie myslales zeby listwe pod i nad przednim frontem pomalowac pod kolor auta?


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » sob sie 23, 2008 00:29

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: brak słow... :kac: niezły zapaleniec jestes :helm: mi by sie tyle niechciało i wolałbym kupic odrazu gotowe młodsze auto :helm:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz sie 24, 2008 13:30

DaroS pisze:Nie myslales zeby listwe pod i nad przednim frontem pomalowac pod kolor auta?
tak mi doradzają :P ale na razie nie mam na to czasu... pewnie tę dolną listwę od atrapy też trzeba by było pomalować..
CSR_GTI pisze:i wolałbym kupic odrazu gotowe młodsze auto :helm:

ja też :P


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
beny841
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 445
Rejestracja: śr gru 21, 2005 21:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: MK1
Silnik: 1.9

Post autor: beny841 » ndz sie 24, 2008 13:56

nono
szacun za lampy przednie na fotkach wygląda super :grin:
muszę powiedzieć ze dodatki czerwone niebieskie i tym podobne pod maską nie podobają mi sie ale przyznam ze nie wiem czemu u ciebie to wygląda dobrze :bigok:
widać ogrom pracy co sie chwali :hmm:


mój klekot http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=864968#864968

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz sie 24, 2008 13:56

Szacuneczek za prace i dbanie o detale, jestem pod wrazeniem, oby tak dalej :D

A na fotkach mi nie pasuje... znacze Mitsubishi na kierownicy, ble :P

Rozpurke przykreciles na sruby przelotowo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości