[MK4] .:R line

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Diagi » ndz lut 27, 2011 10:39

Po zamknięciu auta same się nie składają akurat w tym przypadku, jest to do zrobienia i jest to rzeczywiście super efekt, natomiast zrezygnowałem z tego bo można wtedy składać kiedy się chce. Czasami nie zamykasz auta a chcesz żeby lusterka były złożone (gdzie troche ciaśniej np., garaż lub warsztat podczas dłubania), albo podczas jazdy jak trzeba się gdzieś przecisnąć lub podjechać pod coś blisko.



Awatar użytkownika
Frykas
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2704
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 14:40
Lokalizacja: Łęczyca Łódź
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Frykas » ndz lut 27, 2011 11:26

w leonie też byly skladane elektrycznie lusterka ;) ;)


Mój Borowik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2052734#2052734
[img]http://i131.photobucket.com/albums/p282/ruckus-kamil/PODPISGOLF.jpg[/img]

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [MK4] .:R line Diagi

Post autor: lolo_golf » ndz lut 27, 2011 13:43

kris-krzysztof pisze:
lolo_golf pisze: Tylko jak z instalacją :chytry:
Wielkiej polityki ine będzie bo sterowanie raczej jest takie samo a dodatkowa wtyczka od tej lampki . Moża tez samemu kupić (znaleśc) jakas mała lamke cos podbna do tej co jest w tablicy (ale mniejsza) wyciąć od dołu i wmontować i nie trzeba odrazu kupować lusterek
Living home to pikuś i jasne że można samemu zrobić, z tym że powiem szczerze nie bardzo mnie to rajcuje. Natomiast składanie to już fajny bajer. W tych lusterkach są jakieś silniczki? Jak to działa?



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: kris-krzysztof » ndz lut 27, 2011 15:02

lolo_golf pisze:W tych lusterkach są jakieś silniczki? Jak to działa?
No chyba są skoro są składane.
Wiec dajesz sygnał z centralnego zamkna i sie składaja. Nie wiem jak to jest tam sterowane czy impuls wystarczy czy trzeba dac + przez kilka sekund (dokupic moduł)
Bajer który się przydaje raz na 100 .


Obrazek

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Diagi » ndz lut 27, 2011 15:40

Frykas, to zależy o czym myślałeś jak to pisałeś, jeżeli chodzi o living home i takie same lusterka jak Golf IV to tylko Superb, jeżeli chodzi o elektryczne składanie i lusterka takie same jak Golf IV to jeszcze oprócz Leona I to Toledo II, Passat B5 3BG no i Superb, w reszcie o tych samych lusterkach się jeszcze nie spotkałem z elektrycznym składaniem.

lolo_golf, tak są silniczki.

kris-krzysztof, z pilota jest robione na przekaźniku.



Awatar użytkownika
mef13337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw cze 24, 2010 15:42
Lokalizacja: UK / Tarnów / M-ka

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: mef13337 » pn mar 07, 2011 18:19

jak spisują się Twoje brembo?


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Kamel » pn mar 07, 2011 20:04

Diagi trochę duże te kółka, ale powiem Ci, że jednak ładnie na nich się prezentuje :bigok:
Jedno z lepszych kółek do MK4 :food:
kris-krzysztof pisze:Wiec dajesz sygnał z centralnego zamkna i sie składaja. Nie wiem jak to jest tam sterowane czy impuls wystarczy czy trzeba dac + przez kilka sekund (dokupic moduł)
W trójkącie są zamontowane mikrostyki, które odpowiednio podłączone odpowiadają za zatrzymanie się składania lusterka w odpowiednim momencie.
Co do podłączenia to można na kilka sposobów:
- tak jak w ori, tj. poprzez odpowiednie silniczki szyb (ewentualnie przerobienie swoich) - składanie poprzez pokrętło regulatora,
- poprzez centralny zamek (można zastosować tak jak w Audi A3 odpowiedni przekaźnik) - owszem, jest to bajer, ale takie rozwiązanie ma wadę, a mianowicie podczas mrozów możemy się rano zdziwić jak coś nam przymarznie i lusterka się nie otworzą :bigok:

Tak więc osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest montaż jak w ori, gdzie w zimę możemy lusterek nie składać i nie obawiać się, że nam się nie otworzą :bigok:
lolo_golf pisze:W tych lusterkach są jakieś silniczki? Jak to działa?
lolo_golf na łączeniu stelażu z trójkątem (tam, gdzie w zwykłych jest sprężyna) jest silniczek odpowiadający za składanie lusterek.
Jest gdzieś temat o lusterkach, w którym wrzucałem dla porównania fotki zwykłych stelaży i tych elektrycznie składanych.

Co do występowania to tak jak pisał Diagi:
- elektrycznie składane z leaving home - Passat B5 i Superb,
- elektrycznie składane - MK4/Bora, Leon/Toledo 2, Passat B5, Superb, A3.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Diagi » wt mar 08, 2011 00:30

mef13337 pisze:jak spisują się Twoje brembo?

To zależy o co dokładnie pytasz, ale odpowiem na wszystko, skuteczność względem przyciśnięcia pedału jest ogromna, wystarczy położyć nogę. Przy gwincie mniej odczuwasz przeciążenia hamowania a tutaj są mimo to odczuwalne dosyć mocno, zresztą widać po zegarze jak idzie w dół względem przyciśnięcia pedału. Co do zużycia nie wypowiem się jeszcze ponieważ dopiero co zacząłem zjeżdżać nowe klocki i tarcze, wiem tylko tyle że po dobrej jeździe felgi z przodu są zupełnie innego koloru. Nie tyle taki zestaw jest niezbędny w przypadku mocy rzędu 130-150KM i 300Nm co dokładając do tego duże koło i jeżdżąc dosyć "nietypowo" zwłaszcza po górskich terenach taki zestaw uważam za obowiązkowy.

Kamel, na żywo widać, 19 cali w Golfie IV to zupełnie normalny rozmiar zwłaszcza przy pakiecie który pomniejsza felgę.



Awatar użytkownika
mef13337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw cze 24, 2010 15:42
Lokalizacja: UK / Tarnów / M-ka

Re: [MK4] .:R line Diagi

Post autor: mef13337 » ndz mar 13, 2011 14:24

Diagi pisze:Nie tyle taki zestaw jest niezbędny w przypadku mocy rzędu 130-150KM i 300Nm co dokładając do tego duże koło i jeżdżąc dosyć "nietypowo" zwłaszcza po górskich terenach taki zestaw uważam za obowiązkowy.
i to jest najważniejsze.

a koszta po najcieńszej linii oporu, rozumiem że wszystko jest nowe? nie chcesz tu, to ślij pw :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt mar 15, 2011 11:49

Nie do końca podoba mi się ta siatka w grillu, po za tym SUPER :jezor:



Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Wegiel » śr mar 30, 2011 11:14

Diagi, zrób dobrą sesje autka na spokojnie i wsadź na 1str. i daj znać mi na PW ;)


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: truckman » śr mar 30, 2011 12:08

w takim razie gratuluje projektow :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: czajaa22 » pt kwie 01, 2011 21:18

No i nareszcie we właściwy dział temat trafi gratki :bigok:


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

[MK4] .:R line Diagi

Post autor: Diagi » ndz kwie 03, 2011 22:37

OK, mini aktualizacja.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości