Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Re: Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Adrian1989 » czw sie 07, 2014 10:43

195/45 idealny kompromis do latania na codzien :)


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Re: Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » czw sie 07, 2014 12:34

Adrian1989 pisze:195/45 idealny kompromis do latania na codzien :)

tylko czy mówimy o przodzie? Bo na tył to na pewno coś szerszego byłoby wskazane :kac:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Re: Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Adrian1989 » czw sie 07, 2014 13:01

Jezdzilem na dwoch kompletach borbetow t- 4sztukach 9j z tymi oponami i skoro przez wloclawek dalo sie jechac szybko pare lat wstecz to jest niezle:p no ale 7,5 nie jest mega szerokie i 195/45 nie lezy tam tak tragicznie.skoro nie chcesz naciagow wiekszych to 215/40 na tyl wtedy a na przod 195.u mnie w temacie byly foty na brockach b2 w tym samym setupie szerokosci,wszedzie bylo 195/45.na 9j dla mnie to idealna opona na codzien-ale co kto lubi;) i nie spadlo na winklach,nie schodzilo powietrze,nie bylo zadnych niespodzianek


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » wt sie 12, 2014 00:54

No więc kółka powolutku się ogarniają. Znając życie zapewne będą to koło na następny sezon bo w tym to już może mi się nie chcieć "bawić" zbyt intensywnie w tym temacie. Na razie ogarniam inne rzeczy, tzn. po swapie na tarcze zauważyłem, że czasem coś mi tam popiskuje z tyłu więc musiałem sprawdzić czy wszystko jest ok. Poza tym z powodu jakiegoś dziwnego zbiegu okoliczności (zwarcia) wysiadł mi wzmacniacz do suba. Na razie czekam na części zamienne i na dniach będę go próbował reanimować :)

Z innych rzeczy to zakupiłem sobie nowy wkład do zapalniczki bo stary nie wyglądał zbyt reprezentatywnie. Co prawda okazało się, że nie pasuje on P&P ale po drobnych modach wszystko zdaje się być ok :)

Obrazek

No i zakupiłem rozpórkę dolną na przód. Na dniach okaże się czy będzie pasować itd.

Obrazek

Poza tym za nie długo pojawią się nowe graty ^^


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » sob sie 16, 2014 14:31

Heja

Wczoraj powalczyłem trochę z tą rozpórką i w sumie to jest już założona. Niestety (co było do przewidzenia) po założeniu rozpórki powstał problem z założeniem osłony silnika ^^ Ale spawarka do plastiku znowu się przydała. Trochę dziurek i trochę naginania i wsio jest ok. No może poza tym, że z przyczyn technicznych musiałem odpuścić sobie przykręcenie jednej śrubki w tej "customowej" osłonie :hmm: . Niestety zaaferowany pracą zapomniałem zrobić foto przed montażem osłony :bajer:
A całość wygląda tak:

ObrazekObrazek


Poza tym kupiłem sobie trochę inne boczki z jakiejś mniej znanej wersji golfa. Są w stanie dobrym i teraz zastanawiam się czy zostać przy tych co mam czy zamienić ja na te... bo nie ukrywam, że te "nowe" są ciekawsze w dotyku/bardziej miękkie...
ObrazekObrazek

Jak się Wam wydaje? Te które mam teraz można zlukać na 1 stronie tego tematu..



I ostatnia kwestia, zjarał mi się wzmak...:/ próbowałem dziada reanimować ale po 2 dniach walki (i kilometrach zmarnowanej cyny :hmm: ) muszę się poddać ... na 99% z powodu zwarcia na uzwojeniu czegoś czego nie umiem nazwać ale powiedzmy, że kojarzyć się to może, ze stojanem... Niestety nie mam na tyle umiejętności żeby samemu to przewijać itd. A więc muszę kupić nowy wzmak... ponieważ nie bardzo się orientuję w tym temacie to jeśli ktoś miał jakieś uwagi/propozycje co powinienem kupić to proszę pisać. Wzmak ma być tylko do suba więc może to być i monoblok. Głośnik ma moc Max: 200 W, moc RMS: 100 W.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Misza1122 » sob sie 16, 2014 20:51

Te boczki co teraz kupiles to typowa skora. A tamte to skaja z pocztowca. Jak najbardziej te są znane. Typowa skora. I dość droga.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » sob sie 16, 2014 21:08

Misza1122 pisze:Te boczki co teraz kupiles to typowa skora. A tamte to skaja z pocztowca. Jak najbardziej te są znane. Typowa skora. I dość droga.

No to musi być skóra bo jest zupełnie inna w dotyku jak pisałem. A to co mam aktualnie to są takie boczki Obrazek

Mówisz, że to z pocztowca? wydawało mi się, że pocztowa wersja miała jasna/brązową tapicerkę, ale może się mylę.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Misza1122 » sob sie 16, 2014 21:21

to jest jak.najbardziej z pocztowca. I tez swoje kosztuje



Awatar użytkownika
silent_runner
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:46
Lokalizacja: WZ (west side warsaw)
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: silent_runner » sob sie 16, 2014 22:18

potwierdzam słowa miszy, były jeszcze w brązowym kolorze takie boczki, ja mam takie tylko na czarno przemalowane i tylko niestety przody


VW MANIA 2008 (nr.0038)
VW MANIA 2009 (nr.0390)

Obrazek
1984 MK2 GTI http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=526473" onclick="window.open(this.href);return false; almost complet :]

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » pn sie 18, 2014 19:55

No cóż nikt mi chyba nie doradzi które boczki mam wybrać, w sumie obie wersje wyglądają "wypasiście". Niemniej skłaniam się delikatnie ku tym nowym więc zobaczymy.

Co do wzmacniacza to mam już kilka na oku więc zapewne do końca tygodnia coś zakupię.



A teraz kolejny stuff do obróbki i montażu. Zakupiłem klamki z Porsche. Tak to wygląda:

Obrazek


Plan jest taki żeby je spolerować i założyć. Na razie jestem na etapie ich rozkręcania i mam kłopot z demontażem spustu, tzn. wyjęciem/wybiciem bolca który go trzyma...:/ boje się mocniej stukać młotkiem żeby nie urwać jakiegoś ucha. Jak nie pójdzie to rozwiercę ten bolec i potem złożę na innym :)
Na razie nie zdjąłem klamek z mk2 więc nie wiem też jaki jest stopień komplikacji tego swapa. Tak czy inaczej najpierw polerka a potem będziemy myśleć dalej.
Zapewne klamki pójdą w poler po całości ale napis Porsche zostawię czarny żeby się zbytnio nie rzucał w oczy :blush:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » ndz sie 24, 2014 21:08

No więc po niemal dwóch dniach walki mogę oficjalnie powiedzieć, że klamki z Porsche zamontowane.

Ciężko by mi było tłumaczyć krok po kroku co trzeba zmieniać itd. Na pewno mogę powiedzieć, że jeśli już ktoś weźmie się za temat to wszystko jest do ogarnięcia.
Na pewno trzeba pamiętać, że do ori bębenka z Porsche trzeba przełożyć zapadki od zamka z golfa (wcześniej usuwając te oryginalne). Ponieważ cała reszta tzn. ustawienie zapadek, ich kształt i położenie były/są u mnie identyczne jak w golfie więc po wymianie zapadek wszystko działa bezproblemowo :) Zaznaczyłem na jednym foto jaka jest różnica między bębenkiem z 944 a tym z golfa, jest tam pewnie wypust, który jest w obu przypadkach w innym miejscu, a przez to po włożeniu w klamkę z Porsche bębenka z golfa nie da się go tak ustawić aby dało się jakoś logicznie przekręcać kluczyk.
Przy okazji swapu klamek postanowiłem ogarnąć podkładki antywłamaniowe jakie miałem przy klamkach w golfie. Podkładki są zrobione ze stali nierdzewnej i może dlatego marnie się ich trzyma farba... Więc ja postanowiłem iść w stronę polerki... Efekty na foto, choć uprzedzam, że zdjęcia nie oddają tego ja fajnie to wygląda z perspektywy całości auta. Co do samych podkładek to w jednym miejscu trzeba ja trochę zeszlifować bo klamka z 944 nie będzie chciała w nie wejść :). W razie potrzeby mogę na prv wyjaśnić ocb. Poniżej wrzucam trochę poglądowych zdjęć. Muszę umyć furę i zrobić foto całości.

Na początek foto drobnej różnicy między klamkami z golfa a tymi z 944. Klamka z golfa ma ząbek do tyłu a te z Porsche w obie strony :kac:
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


PS. I teraz kilka słów na koniec. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że to forum umiera... Już pomijam fakt mojego tematu i tego, że mało kto tu zagląda, a żeby ktoś coś napisał/doradził czy opierdzielił to już w ogóle wyjątek. Po prostu widzę, że chyba nie ma co więcej pisać/ prosić o jakieś podpowiedzi itd. bo prawie nikomu się nie chce pisać :) inną kwestią jest to jak wielu wyjątkowych i pomocnych ludzi zniknęło z tego forum i nikt nawet nie wie dlaczego.
Czy to moje paranoje czy coś tu się dzieje niedobrego? Pytam bo jak tak dalej pójdzie to chyba będzie trzeba sobie pójść gdzie indziej i szukać bardziej komunikatywnych ludzików...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Re: Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Adrian1989 » ndz sie 24, 2014 21:21

Hmm ja z reguly czytac temat lubie a jak nie mam nic madrego do napisania to nie klepie na sile ;) mnie np takie trmaty jak trn motywuja do dzialania a wtedy chce sie rzezbic a nie pisac posty :pub:


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: maxgt » ndz sie 24, 2014 21:28

czytają czytają, z tym, że zauważyłem że sama forma tego jak i for o tej tematyce wszędzie umiera,nie tylko tu, czasy się zmieniają, inne są może bardziej hermetyczne .
ps. klamki fajne, choć ja trafiłem klamki z mk2 w chromie na szrociku, te są klasa, choć mi w nich się akurat nie podoba co wszystkim się podoba, ten napis :bigok:
pisz dalej, ja swój temat dawno wywaliłem, choćby z braku czasu na zajęcie się kiedyś i golfem i pisaniem o nim.
nie poddawaj się , ja kibicuję :food:



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » ndz sie 24, 2014 23:47

Adrian1989, maxgt,

Wy akurat jesteście tymi którzy choćby tym, że czasem coś tu naskrobią są dla mnie pewną motywacją... Także dzięki i za to. Po prostu czasem myślę, że może trzeba kupić sobie jakieś nowe auto i olać te całe zabawy z tym golfiną.

No ale nie będę smęcił bo wiadomo, że auta robi się głównie dla siebie..

A co do klamek... to fakt, napis mógłby być inny ale dla zwykłego Kowalskiego to i tak bez znaczenia ;) Mi tam nie przeszkadza w sumie. Zawsze mam opcję wydłubać farbę z zagłębień i wtedy to już będzie ledwo widoczne :kac:


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości