[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn gru 19, 2016 23:45

Kierownica usa b3/corrado, w nagrode cross2900 możesz przyjechać pomóc mi podpiąc instalację :bigok:
Wszystkie stare otuliny otuliny wyleciały, nawet wewnątrz wywaliłem bo ułożyć sie nie dało tych kabli.
O dziwo brakuje mi kabelka do rozrusznika (bendix) i klaksonu. Do rozrusznika powinien być w instalacji świateł razem z kabelkiem do alternatora ale nie ma. Przełożyłem z drugiej instalacji z golfa TD.
Z tej instalacji pozyskałem wiązkę silnika, przekaźnik świec żarowych.
Z forum wynika że mając wiązkę od TD, wystarczy jeszcze zamineić przekaźnik pompy na przekaźnik świec żarowych i powinno grać. Tak też u mnie poczyniłem.
Mam za to teraz dwie wtyczki do poziomu płuny chłodniczego. Od wiazki silnika TD, oraz od wiązki świateł. Jedna jest szersza od drugiej, wiec może jedna jest od czegos innego ?? ALe kolory kabli są takie same. Musze zobaczyc do której wtyczki proawdzą i po schemacie dojde co jest grane.
Jeszcze klakson musze znaleźć i sprawdzic czy dobrze przepiąłem ten kabelek od rozrusznika.
Może przed świetami uda mi sie ulepić wiązkę do climatronika.
Jak juz kabelki opanuje to naprawde bede miał z górki...
Kable za skrzynką były tak zawirowane jak po tornado :banghead:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr gru 21, 2016 21:48

Reszta wiązek od silnika i abs została schowana w rury karbowane:
Obrazek
Obrazek

Założyłem włączniki lampki, moje były już do wyrzucenia, ktoś mi sprzedal w niezłym stanie :
Obrazek
Obrazek

Schemat na ścianę:
Obrazek

i doszedłem gdzie klakson i sterowanie rozrusznikiem.
Wyprowadziłem sobie + po stacyjce z pinu dodatkowego wyposażenia do dodatkowych zegarów VDO.
Wleci jeszcze tempomat, ale to jak ogarne kable i założe kombajn i zrobie do niego wiązkę. :panna:
Obrazek

Ogólnie nic ciekawego sie nie dzieje, kabelki w rękach, naprawa izolacji, urwanych mocowań, itp... instalacja już nie leży kolo golfa, tylko zawiesiłem skrzynke i poukładałem kable za skrzynką, tak, żeby szło odchylić zagladnąć.
Obrazek

Na szczescie mam drugą instalacje i pozyskałem dobrą wtyczkę.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do rozprowadzenia jeszcze tylna wiązka i klapy
Obrazek
Obrazek


Zielone wtyki od absu to wtyki dodatkowe. U mnie w golfie juz takowe były, wiec poprzepinałem piny do jednej kostki, a dublujące się połączyłem na mostku nad skrzynką (jedne w otulinie juz są oprawione we wtyczki żeby nie wypadały).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wypieta jedna wtyczka.
Obrazek



Teraz zagadka jak ogarnąć temat blokady na wstecznym.

Do mostu idzie taka wtyczka - 2 piny brązowy i niebiesko-żółty
Obrazek

To jest wiązka z przekaźnikiem 83, nie mam gdzie i pod co wpiąć wtyczki 4-pinowej. Wiazki z czujnika ze skrzyni do tej kostki nie mam, o ile dobrze myśle że tak to powinno iść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tej wiązki jeden idzie właśnie do mosty z tyłu (zółte wtyczki)
Obrazek

Gdyby ktoś miał pomysł na to, chętnie wysłucham.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob gru 31, 2016 18:47

Z ciekawszych rzeczy narazie to wleciał filtr kabinowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W jednym mocowaniu był odłamany kawałek trzymający łeb bolca, dorobiłem taką zawleczke, ciasno trzyma :bigok:
Obrazek

Udało mi sie dorwać brakujący element do deski i regulowanej kolumny :bajer:
Obrazek
Obrazek

Nieszczęsny climatronic zawisł na aucie, ale... klapki były w stanie agonalnym, znaczy nie ruszaj nie tykaj, a jak sie tylko dotkneło to kruszało i odpadało kawałek po kawałku. Także piec na czynniki pierwsze żeby wyjąć przegrody.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dolna część pieca została wymyta:
Obrazek

Parownik został przedmuchany z kurzu bo nic wiecej nie wyleciało :okej:
Obrazek

Ze zdjec widać że chyba płyn uciekał z nagrzewnicy, natomiast sama nagrzewnica jest jak igła... może już wymieniona ? tyle że ori valeo. trzeba bedzie ja sprawdzić.
Obrazek
Obrazek

Klapki zakleiłem kilkoma warstami taśmy szarej zbrojonej. Była dostępna zbrojona alu, ale cena 45zł za małą rolke przekonała mnie do szarej :bajer:
Obrazek
Obrazek

CLimatronic znów w kupie:
Obrazek

To już starość:
Obrazek

I climatronic wisi:
Obrazek

Oryginalna czarna ramka nie zakrywa w całości otworu na rurki, dociąłem gąbke cienką 5mm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WIELKIE podziękowania dla Michała :pub: , od niego zdobyłem gotową wiązke z modułem impulsów dla TD. Tydzień zaoszczedzony. Aż miło sie palić się bedzie podrukowane schematy... oby sie juz nie przydały.
Obrazek

Muszę ja tylko wsadzić w peszle i przebić przez grodzie, podłączyc kilka kabelków i powinno hulać.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » pt sty 06, 2017 18:16

kret077744 pisze:Reszta wiązek od silnika i abs została schowana w rury karbowane
Wqr**a mnie,jak ktoś ma lepiej niż ja! :helm:
Krecie,gadaj mi tu szybko,gdzie takowe kupić? :bajer:
kret077744 pisze:Z ciekawszych rzeczy narazie to wleciał filtr kabinowy
Klima bez kabinowca? To nie byłoby dobre.
kret077744 pisze:Parownik został przedmuchany z kurzu bo nic wiecej nie wyleciało
Powiem Ci,że mając na wierzchu takie rzeczy jak parownik i cały kombajn,warto zdezynfekować. Ja po wyjęciu parownika,wydmuchałem kombajn w środku i popsikałem wszystko środkiem do dezynfekcji karetek,który dostałem od Pana "Pawulona" - slawko333 i jego kolegów. Kombajn to siedlisko grzybów i bakterii,więc chyba tłumaczyć nie muszę :bajer:
kret077744 pisze:WIELKIE podziękowania dla Michała
Proszę bardzo. Popraw sobie to siano,bo niektóre kable były dokładane,gdy już wiązka była pod deską. Dlatego tak to wygląda,jak wygląda :helm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pt sty 06, 2017 18:47

Jeszcze ostatnie ogarniecie instalacji silnika, Jeden przewód do wypięcia i założenia koszulki termokurczliwej, oryginalna izolacja była uszkodzona.
Obrazek

Dołożony kabelek obrotomierza do wyjścia W.
Obrazek
Obrazek

Aku na podłużnice, miernik w łape, licznik do kostki i co ??
Kontrolka świec żarowych nie pali.
Napięcie na kabelku do świec jest. dość długo, już myśałem że coś pokreciłem, ale wkońcu wyłączyło sie.
To znowu schemat w łape i okazało sie że w wiązce licznika nie ma kabelka odpowiedzialnego za obrotomierz. Dołożyłem pin do kostki i kostki w skrzynce i kontrolka zaświeciła.
Obrazek
Obrazek

Kiedyś tam kupiłem schowek pod klime, oczywiście paczka poleżała nim sie do niej dobrałem, Jedno mocowanie ułamane... :grrr:
trza było z innego schowka pozyskać mocowanie i kawałek szkieletu. Chciałem kleić, ale nie wytrzyma tyle co ten wkręt. a widać i tak go nie bedzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osłona krzyżaka również była naderwana w jednym miejscu, aż wkonu poszło co całym obwodzie. Dopasowałem kawałek innej gumy harmonijkowej i podkleiłem. powinno trzymać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Climatronik, spust zrobiony, wiązke troche ogarnałem, ale to czysta przyjemność w porównaniu z jej stworzeniem :bigok: Więcej czasu spędziłem na odklejaniu i cięciu starej izolacji.
Jedynie co to przelutowałem kostke na wiatrak. To że narazie siano to można zrobić, ale patrzać na te kabelki to naprawde Ci Michał współczuje tego czasu spędzonego nad rozkminieniem wiązki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W celu przebicia przez grodze, wiazka została przecięta i połączona 3 szt kostek jakie miałem, pojedyńczo przejdzie przez otwór, który mi najbardziej pasuje.
Obrazek
Obrazek


Peszle i te trójniki są do kupienia na allegro od użytkownika wtyczkolandia z częstochowy. Peszle to śmieszne pieniądze 1zł/mb do 2zł/mb za duże średnice. Są miekkkie i wystepują w wersji rozciętej i pełnej.
Taśme izolacyjną wziąłem gładką, nie bedzie chłonąć wody na swojej powierzchni.
Peszle można czasami obwiązać taśmą, ale nie mają tendencji do otwierania na rozcięciu.
Wygodnie, zawsze można zobaczyć i sprawdzić kabelki.


Trzech Króli i do mnie z fantem przyszli, bo z absem + edsem z passata b4. Tylko widze że dwa kabelki luźno fruwają. Jak ktoś ma schemat tego typu absu to poprosiłbym.
Piec do wymycia i częściowej rozbiórki, w celu przeglądnięcia i odświeżenia.
Obrazek
Obrazek

Tylko nie wiem do czego ten uciety czerwono-czarny kabel (raczej + po stacyjce) i czarno-żółty z szarą kostką (raczej komputer)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kontrolke trza zapiąc do ori mk2
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2017 18:56 przez kret077744, łącznie zmieniany 2 razy.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Stalu » pt sty 06, 2017 18:55

kret077744, ty normalny to nie jesteś, różne rzeczy w życiu widziałem ale żeby myć wtyczki i wiązkę elektryczną to nie widziałem :panna:



Ogarnij 1 str według regulaminu










i




































Witamy w projektach , pierwsze country w tym dziale , wiem że nie złożone jeszcze ale za nakład pracy się należy :bigok:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Re: Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » pt sty 06, 2017 19:00

Stalu pisze:kret077744, ty normalny to nie jesteś, różne rzeczy w życiu widziałem ale żeby myć wtyczki i wiązkę elektryczną to nie widziałem
To ty nie myjesz ? Szczoteczka pędzelek i błyszczą.

Również gratuluje ;)


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pt sty 06, 2017 19:04

Stalu, Weź to wróc do mk2, zanim to o własnych siłach sie wykula z garażu to wiosna... :bigok:
Jeszcze w kablach siedze..
a teraz jeszcze abs inny wleciał... tam trzeba śrubki powykręcać i ocynkować :food:

Przynajmniej tapiecerka juz wyprana i czeka... :goof:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Stalu » pt sty 06, 2017 19:19

kret077744 pisze:z garażu to wiosna..
moze być nawet wiosna 2018 :bigok:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » pt sty 06, 2017 20:40

kret077744 pisze:Kiedyś tam kupiłem schowek pod klime, oczywiście paczka poleżała nim sie do niej dobrałem, Jedno mocowanie ułamane... :grrr:
Też to przerabiałem :grrr:
RasPL pisze: Szczoteczka pędzelek i błyszczą.
Wolałbym do pralki wsadzić i program włączyć :grin: aaaa,jeszcze płyn do płukania,żeby pachniały :rotfl:
Stalu pisze:Witamy w projektach
Dziwie się że dopiero teraz,ale wiedziałem,że to nastąpi. Nie wpitalałem się,bo to nie moja piaskownica :jezor:
Moje gratulacje Krzyś :pub: i buduj dalej tą kozę :food:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » sob sty 07, 2017 01:29

Daj maila to podeśle Ci te schematy ABS .



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob sty 07, 2017 16:00

Wolałbym do pralki wsadzić i program włączyć :grin: aaaa,jeszcze płyn do płukania,żeby pachniały :rotfl:
No coż, żeby człowiek wcześniej pomyślał to bym automat wykorzystał :okej:
Ostatnia tura szorowania.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Abs na czynniki nie pierwsze ale nie ostatnie..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Troche rdzy do ogarnięcia.
Obrazek
Obrazek

Czy gąbka która jest w środku biłaego kołnierza jest konieczna by tam była ?
Obrazek

Pranko ręczne...
Obrazek

Tu nawet ze szczoteczką do zębów, dotrze w wszelkie zakamarki :grin:
Obrazek

Po umyciu nawet kolorki widać :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


To czego nie lubie, kilka pierdoł do odświeżenia. Z chęcią bym dał w ocynk, część do piaskowania i malowania, ale dla tych kilku gratów szkoda jeźdzenia.
Druciak na wiertarke, szpraje od Andrzeja i bedziemy malować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Statek ufo zawieszony w przestrzeni...
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz czas poedukować sie schematem... :goof:

mskostek, :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » sob sty 07, 2017 18:37

Szczerze to zamiast bujać się z tym abs mk IV zapodał bym jakiś mk20 z mk3/mk4. Sam taki mam i milion kabli mniej, teraz zmieniam na mk60 bo potrzebuje CAN


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » ndz sty 08, 2017 00:44

Zależy gdzie i jak umieści kompa . Wszystko jest w jednej wiązce . Tylko kilka wtyczek do wpięcia . Ja będę skracał wiązkę i kompa umieszczał za Votexem w konsoli środkowej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości