[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr sie 31, 2016 10:15

Przy okazji, żeby było kolorowo, wrzucam zdjecia foteli s-line z audi, grzane, elektrycznie pompowany odcinek ledźwiowy (czy jakiś tam) są naprawde wygodne, mimo że nijak to bedzie sie miało, zawitają w country. W przyszłości może sie trafi kanapa, ale patrząc na ceny lepiej se dać spokój, być może ktoś na forum ma kanapę w takim samym materiale...
Fotele były w moim poprzednim mk2, z którego zostawiłem sobie właśnie fotele i silnik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Druga sprawa, teraz patrze na tą czarną konserwacje, lepiącą się ciągle, czy można było by ją pomalować chlorokauczukiem pod kolor ??
dało by uroku, a przy składaniu mimo, że uwazałem to i tak sie zdarzyło mieć czarne łapy... ma ktoś doświadczenie z czymś takim ??
Boje sie, że jak sie to oblepi kurzem (błota nie zobaczy) to sie sraczka zrobi.
Bede wdzieczny za sugestie.. :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Developers » śr sie 31, 2016 10:39

Czym robiłeś konserwacje k500 ?
Lepsze to jest niż na pewno baranek
w tamtym roku robiłem suchym barankiem u Sb całą podłogę ostatnio wlazłem co tam jak wygląda i muszę robić konserwację jeszcze raz, ale już pójdzie k500 i bede miał z głowy.
Ty taką furą chcesz w pole jeździć ? Weź nie żartuj... Nie znaczy, że masz diesla i musisz w polu orać :bajer:
Aaa co do twoich planów to syncro w 5d wyrwiesz jeszcze na bank, bo w 3d to już rzadkość :)

PS kolorek chyba taki samy mamy ? :D


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr sie 31, 2016 10:55

Konserwacja valvoline, nic innego juz nie kupie. Sprawdzone na terenówce, rok czochrania po błocie i nic nie odłazi. Można smiało myjka ciśnieniowa myć i nic nie odlatuje. Lepiej zainwestować w lepsze środki, niż narobic sie z przygotowaniem powierzchni, obklejaniem a za rok konserwacja woła o powtórke. Valvoline sprawdzone że dobrze sie trzyma, wiec polecam i nie powtarzam tego po innych.
Baranek to se można w :ass: wsadzic. Warstwa narażona na śrutowanie kamieniami musi być elastyczna, baran twardnieje i masz efekt młotka (odpadnie).

Mi chodzi zeby chlorokauczukiem pomalować w kolor (dla wygladu) i żeby sie to tak nie lepiło, bo valvoline nie przestanie sie lepić, póki sie nei zabrudzi kurzem choćby.
Grzanie, suszenie nie pomoże.

W pole to ja sie moge przejsć na nogach. Country to już bedzie pod pokrowcem, tylko na niedziele i zloty, dlatego nie pali mi sie z jego złożeniem. Wole powoli z przyjemnością, niż składać byle mieć w kupie.
Kolorek oczywiście ten sam, z zewnatrz ma byc oryginał bez udziwnień. Country jest specificzny sam w sobie, nie idzie mu dać innego charakteru jak zwykłym mk2.
Diesla zastosowałem, bo został mi po poprzednim mk2, a ori silnik 1.8 w country to poprostu porażka, AAZ se poradzi. Lepszy by był tdi, ale znowu nie sram pieniędzmi żeby co chwile coś nowego kupować.
AAZ jest przejrzany od najmniejszej śrubki, wał od tdi, korby od tdi, pompa 11mm, turbo T3 - sprawdzony zestaw starej daty, o którym sporo na forum.
Jak sie szybciej trafi jakiś syncro może pomyśle o tdi, a do zwykłego wrzuce aaz.
Mi na znalezienu syncro w 3d nie zależy, nawet bardziej jestem za 4d.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » śr sie 31, 2016 14:01

kret077744 pisze:Valvoline sprawdzone że dobrze sie trzyma, wiec polecam i nie powtarzam tego po innych.
Na pewno grubo ponad 100 auta zrobiłem tymi środkami i nikt nie przyjechał z reklamacją.
Zaletą tych środków jest też to,że posiada zbrojenie w postaci pyłu (chyba) miedziowego i można na raz walnąć warstwę 2-3 razy grubszą niż innymi i nie ścieka,nie kapie etc.
Można też pokryć barankiem na bazie benzyny ekstrakcyjnej (nie nitro!) i polakierować :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Re: Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr sie 31, 2016 15:58

Mowisz ze baran i lakier dopiero. Chyba sie skusze bo pomalowane naprawde to pieknie wyglada. Tymbardziej ze nie planuje nim jezdzic na co dzien.
No nic, to znowu oklejanie mnie czeka...


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » śr sie 31, 2016 19:42

Kiedyś jak jeszcze miałem Vectre B to naprawiałem próg w ten sposób że nałożyłem baranek na to baze i lakier bezbarwny po 4 latach wyglądało to bardzo dobrze. Fabrycznie progi w Vectrze B były podobnie malowane.
A co zrobisz z oryginalnymi fotelami ? z chęcią bym odkupił fotel kierowcy bądź pasażera :helm:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » śr sie 31, 2016 21:04

kret077744 pisze:Mowisz ze baran i lakier dopiero
Nigdy nie praktykowałem. Tak mi mówił dystrybutor Valvoline na Podkarpaciu.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr sie 31, 2016 21:16

A co zrobisz z oryginalnymi fotelami ? z chęcią bym odkupił fotel kierowcy bądź pasażera
Nie wiem, myślałem o adapterach żeby jak coś wrzucić ori. bo te fotele bym chciał zabrać w przyszłości do drugiego syncro, o ile sie taki trafi, wiec narazie nie bede ich sprzedawał.
Nigdy nie praktykowałem. Tak mi mówił dystrybutor Valvoline na Podkarpaciu.
Przynajmniej konkretna porada. Może najpierw spróbuje jedno nadkole podmalować chlorokauczukiem. :bajer:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Adalbert1702 » pn wrz 12, 2016 22:36

I co dalej....? Jeździsz już normalnie czy jeszcze kompletujesz? Mam propozycję aby wszyscy Countrowcy mieli swój "kącik" tutaj na Forum. Może wreszcie kiedyś wszyscy się spotkamy na jakimś zlocie VAG?



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Folxs » sob paź 15, 2016 13:52

Świetny Country - też mam Country w 1.9 AAZ ale nie jest niestety tak dopieszczony jak Twój.
Liczyłeś koszta ile wpakowałeś w sumie w niego? Jak nie chcesz pisać w poście to daj znać chociaż na PW ;)



kaczek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 10, 2012 17:46
Lokalizacja: Podkarpacie RKL

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kaczek77 » śr lis 02, 2016 19:20

Dobry projekt;) Ciekawe jak to bedzie śmigać;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6390175" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pt gru 02, 2016 23:02

Witam ponownie :pub:
Golfa czas odsłonic:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miejce postoju zostało doświetlone i odświeżone, jest jasno i ciepło, można grzebać :okej: '

Na pierwszy ogień poleciało tylne orurowanie.. Cieżko po roku prawie przypmnieć sobie gdzie dana śrubka lezy, jako że mam kret w loginie to kopier w kilku kartonikach i szukam po śrubce... :rotfl:
Mamy czynniki pierwsze - plastikowe zderzaki zostały odnowione strukturą, to samo czeka sierpy i listwy...
Obrazek

Nowe lampki hella:
Obrazek
Obrazek

Na mocowanie windy dorobiona jest nowa plastikowa tulejka(był spory luz, tłukło podczas jazdy, odbojnik zrobił wgniote w karoserii)
Obrazek

Hak skręcony, niestety zamek blokujący na kluczyk nie do odzyskania.
Obrazek
Obrazek

Mechanizm odblkowania niezbyt ładny, poszedł do myjki ultradźwiękowej i przeszedł proces sprejowania na czarno
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plastikowa część zamka również poleciała do myjki i została odmalowana:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odbojnik równeiż odmalowany, wcześniej też było pomalowany ale farba zeszła i było paskudnie:
Obrazek
Obrazek

Jeden mały odbojnik również został wymieniony na nowy, stary byl poharatany i twardy jak kamień, nowy jest mięki i orurowania nie porycha
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Winda była tak *#cenzura#*, że zamek tarł o zderzak:
Obrazek
Obrazek

Poskładane gotowe, odkłożone na magazyn:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narazie sobie tu poczeka:
Obrazek

AAZ jeszcze sie nie popisał a już zostanie zmodyfikowany.... szczegóły niebawem.
Dorwałem nawet jakiegoś oil catch tanka od kamaza:
Obrazek
jak modzić to grubo :rotfl:

Zdjęcia z telefonu, ich jakosć niezbyt zgodna z rzeczywistością ;)


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » sob gru 03, 2016 15:54

:helm:



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » sob gru 03, 2016 15:56

W miejsce styku zapasu z orurowanie podłuż kawałek gumy :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości