Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: tirsone » wt maja 20, 2014 22:57

herbiasty,


Dzięki za info, ten dławik z 16v ma zdaje się numer 533612151A, ale dostać to będzie graniczyło z cudem więc pozostaje mi albo wersja z 8v albo zapodanie jakiegoś sportowego regulatora, np. takiego http://allegro.pl/korektor-sily-hamowan ... 70791.html" onclick="window.open(this.href);return false;.

A prawda jest taka, że ponieważ nie mam żadnych danych dotyczących ciśnień w przewodach hamulcowych i tego jak powinny być one ustawione (tył/przód), to chyba najlepiej założyć coś co ma regulację i ustawić na czuja.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: Misza1122 » wt maja 20, 2014 23:57

Podobne dławiki na pompe hamulcową były w Golf III jakieś male silniki mialy takie. I to dość często spotykane. Ja mam zwykły korektor siły hamowania i jest ok. Tylko ze mam ABS:P



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: tirsone » śr maja 21, 2014 00:17

Misza1122 pisze:Podobne dławiki na pompe hamulcową były w Golf III jakieś male silniki mialy takie. I to dość często spotykane. Ja mam zwykły korektor siły hamowania i jest ok. Tylko ze mam ABS:P

Dobra żeby już nie mieszać :) na razie założę dławiki z Felicji (1,3 litra), one wg informacji z neta obniżają ciśnienie do jakiś 3 MPa. Oczywiście ja słusznie rozumuję, że te dławiki mają iść do przewodów hamulcowych idących na tylne tarcze?
rozumiem, że działa to tak, że jak ciśnienie na wyjściu z pompy przekroczy te 3 MPa to dławik się zamyka i wtedy za dławikiem na tyle mamy te 3 MPa na zacisku?


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: Misza1122 » śr maja 21, 2014 00:24

Tak. DObrze myślisz. Dajesz na wyjsciu z pompy hamulcowej, robisz tak pompa hamulcowa dławik i przewód hamulcowy na tył.



Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: Czarson » śr maja 21, 2014 10:58

tirsone, ten sam problem mam co do hamulców, ja po przemyśleniu zdecydowałem sie na rozwiazanie jak z fabryki..., wiąże się to z wymiana całej belki bo moja nie miała tego uchwytu na kolektor i nie wiem co z tego wyjdzie, ciekawy jestem jak Ty ogarniesz na tych dławikach i jakie bedzie twoje odczucia :hmm: to może i ja zmienie koncepcje....


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v

Post autor: tirsone » ndz cze 01, 2014 16:41

Uwaga Uwaga!!! :)


Postanowiłem uporządkować i zaktualizować pierwszą stronę tematu o moim Golfie :bajer:
Przez te kilka lat działo się przy nim na prawdę dużo ale nie wszystko co tam się znajdowało było tym co aktualnie jest w aucie, więc przyszła pora na aktualizację.

Na chwilę obecną auto z powrotem stoi na kołach, teraz muszę tylko zobaczyć jak będzie z hamulcami i czy dam radę jeździć z tak niskim zawieszeniem :grin:

Ostatnie mody to pomalowane lusterka, listwa pod lampami i odpicowane zderzaki :) Aktualne foty furki na pierwszej stronie.
Komentarze wskazane i mile widziane :okej:



VW forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Enjoy!!!


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Stalu » ndz cze 01, 2014 17:24

Masz cierpliwość, pamietam ten projekt praktycznie od początku


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » ndz cze 01, 2014 17:41

Stalu pisze:Masz cierpliwość, pamietam ten projekt praktycznie od początku

Powiem tak, nawet jeśli nie miałem cierpliwości jako człowiek/jednostka to ten samochód i to co z nim zrobiłem stał się z wyboru moim własnym nauczycielem cierpliwości :)

I coś mi się wydaje, że jeszcze dostanę od niego wiele lekcji cierpliwości :)


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Czarson » pn cze 02, 2014 01:25

tirsone, a jak te hamulce?


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » pn cze 02, 2014 09:12

Czarson pisze:tirsone, a jak te hamulce?


Hmm, jeździłem w sumie może z pięć km, więc nie sądzę, że są one dotarte i że wiem już wszystko. Tak czy inaczej nie miałem okazji żeby je lepiej potestować.... Oczywiście zahamowałem ostrzej kilka razy i w zasadzie to nie mam zastrzeżeń co do drogi hamowania, niemniej mam wrażenie, jakby hamulec łapał trochę niżej niż było,to raz a dwa to tak jakby przy hamowaniu pedał hamulca był bardziej miękki. Ale możliwe że to tylko wrażenie. Układ odpowietrzyłem praktycznie podwójnie więc wszystko powinno być ok, choć przyznam, że spuściłem stary płyn do zera i dopiero po skończonym swapie wlałem nowy.
Natomiast udało mi się z piskiem zahamować na ręcznym więc przynajmniej to jest w normie ;)


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » śr cze 11, 2014 00:35

No więc teraz tak z innej beczki. Odkryłem, że jeden z tweeterów Sinuslive umarł w trakcie użytkowania i korzystając z okazji zmieniłem sobie przednie głośniki na bardziej "ludzki zestaw". a mianowicie zakupiłem głośniki U-Dimension El Comp 5. Tweetery zamontowałem w trójkąty lusterek, ustawiłem wszystko jak tylko umiałem i jestem bardzo zadowolony. Gra to o wiele lepiej, raz że tweetery nie grają już gdzieś schowane a dwa, że i woofery choć dopiero się wygrzewają to w połączeniu z tweeterami dostarczają bardzo przyjemne dźwięki do moich uszu :), a całości dopełnia subik.

Obrazek

PS. Tweetery nie są na razie zabudowane bo nie miałem czasu,, tzn są po prostu przykręcone do trójkątów.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » śr sie 06, 2014 22:15

Wakacje trwają w najlepsze i w sumie zdecydowanie wolę się "wozic" furą niż dłubać jakieś grubsze tematy. W międzyczasie od ostatniego wpisu golfik przeszedł wymianę wahaczy, ponieważ stare były stare ;)

Obrazek

Z dalszych modów czeka mnie jeszcze zakup i montaż dolnej przedniej rozpórki... co prawda w mk2 nie jest to jakiś niezbędny aspekt ale kwestia dołożenia czegoś co w razie wypadku będzie jedną ze stref zgniotu to dla mnie osobiście wystarczający argument.


A teraz najważniejsze, doszedłem do wniosku, że felgi 15" to jednak za mało i zaopatrzyłem się w 16".

Są to tanie "aftermarketowe" kółka, ale wg mnie z racji swojej prostoty i wyjątkowo podobającego mi się wzoru zostaną zaadaptowane do mojego mk2 i chyba nie będą aż tak źle wyglądały :helm:

A fele to Azev-y, 4x100, przód 7,5j a tył 9j, piasta ponoć taka jak w golfie ;)

Oczywiście koło będzie zrobione w stylu poprzedniego, czyli ranty w poler a środki na biało. Na razie ogarnąłem dekle pod lakierowanie i walczę z wstępną polerką rantów... idzie mi to jak krew z nosa bo niestety jest dużo dość głębokich wżerów, a ja nie posiadam maszynki, która wybawiłaby mnie z ręcznego polerowania... Tak czy inaczej czeka mnie wiele godzin walki żeby to doprowadzić do odpowiedniego stanu.

To tyle na teraz, peace!
ObrazekObrazek


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: Czarson » śr sie 06, 2014 22:34

tirsone, Azev-y bardzo dobry wybór zawsze mi sie podobały i pasuja do mk2, jaka opona na nich bedzie?


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Post autor: tirsone » śr sie 06, 2014 22:50

Czarson pisze:tirsone, Azev-y bardzo dobry wybór zawsze mi sie podobały i pasuja do mk2, jaka opona na nich bedzie?

Mi też się podobają, a w TOP GEAR pamiętam jak je wyśmieli :hmm:

Nie wiem jaka opona....chciałbym coś co zachowa resztki jako takiej amortyzacji :bajer: Zastanawiam się czy iść w naciąganie czegoś wąskiego czy kupić szerokie laczki ale niskie...


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości