DZI TI AJ od bossmana (aktualizacja str. 53)

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

DZI TI AJ od bossmana (aktualizacja str. 53)

Post autor: Bossman » czw lis 30, 2006 00:11

Witam wszystkich

Teraz chciałbym przedstawić wszystkim moje oczko w głowie :grin:
Autko urodziło się w 1996 roku. Silnik 2l iterki 8 zaworków, niestety oznaczenia nie znam bo sie nie moge w tym połapać za bardzo :jezor: (juz znam :P AGG )
Golfik ten został sprowadzony z zagranicy i od 2 lat jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Nie jest to żadna wypasiona wersja (nie ma skóry,klimy, szybera) ale mi w zupełności wystarcza.....no chociaż w letnie upały pluję sobie w brodę i się wściekam DLACZEGO KUPIŁEM AUTO BEZ KLIMY !!!! :kupa:
Autko było zakupione jako bezwypadkowo (co potwierdziło kilku lakiernikow), wszystkie czesci wymienione na nowy były oryginalne....no i ogólnie jestem ciągle bardziej niż zadowolony z zakupu. (Warto moze dodac,ze decydujac sie na golfa postąpiłem na pierwszy rzut oka irracjonalnie, gdzyz sprzedałem autko młodsze, z mniejszym przebiegiem, tylko po to,zeby dolozyc 3 razy tyle i kupic starszego golfa......ale teraz po dwóch latach smialo moge powiedziec,ze było warto)
Auto nie przechodziło zadnych powaznych modyfikacji.....i przechodzic ich nie będzie. Jest i Będzie to raczej typowa seria, byc moze kiedys z delikatnymi dodatkami wewnątrz.
Teraz może kilka fotek ułożonych w kolejnosci chronologicznej:


2005r. autko tak samo wyglada tak jak zaraz po zakupie...no moze z ta roznica ze kupione bylo na aluminiowych felgach, ale nie byly w najlepszym stanie i sie ich pozbylem.
Obrazek

2005r. jeszcze takie fotki udało się znaleźć z ubiegłego roku
ObrazekObrazekObrazek

2006r - początek nie należał do najmilszych....ostatni śnieg, do tego deszcz i szybki przymrozek....zjezdzajac do garazu zostalismy z golfikiem bez szans w konfrontacji z prawami natury i centralnie w murek :( ( no i grillem bez znaczka nacieszylem sie nie za długo)
Obrazek
Na szczęście oprócz zderzaka, grila i maski nic nie zostało uszkodzone i po odwiedzeniu pierwszego lepszego szrotu celem zakupu zderzaka i po kilku oderzeniach młotkiem w maske można było znow pomykac golfikiem.
Obrazek
Wkoncu udało się kupić elegancką maskę, kolejny grill (mam nadzieje,ze to juz ostatni jaki kupuję ) i po wyjezdzie z lakierni wyglądał ciut lepiej (postanowilem pomalowac cały zderzak i grill łącznie z listewkami)
ObrazekObrazekObrazek
Jako, że na dworze zrobiło się cieplej postanowiłem zrobić mu prezent w postaci wygodnych wiosenno - letnich bucików
Obrazek
A tak już wyglądał na nowych felgach, pewnie niektorym się nie spodobają jednak w chwili zakupu był to wzór, który mi osobiście podobał się najbardziej (oczywiscie jesli przyjac jakies ograniczenia cenowe)
ObrazekObrazek

Najjaśniejsza folią zostały przyciemnione przednie boczne i tylna szyba i teraz wygląda tak:
ObrazekObrazek

Czasem pozwolę sobie dorzucic jakąś nową fotę golfika

PLANY:
Jako takich planow związanych z mechanicznymi modyfikacjami nie mam z uwagi na to,że autko służy do przyjemnego przemieszczania się z punktu A do punktu B a nie do katowania....po prostu jest mi go szkoda, poza tym jeśli chciałbym szybsze autko to kupiłbym 16v albo vr. Jedynymi możliwymi zmoianami będzie byc moze jakaś dobra wkładka filtra powietrza,może kiedys hamulce jak te się już skończą.
Oczywiscie cały czas myśle o zmianie zawieszenia.....i decyzji podjąć nie mogę (moze akurat na forum mi doradzicie) Bo fajnie jakby siedział troszke niżej, jednak niekoniecznie chialbym tracic na komforcie jazdy.
Tłumika sportowego nie będzie! Był w poprzednim aucie i nie powiem,ze nie lubilem tego dzwieku, ale juz chyba z tego wyrosłem i teraz lubię jak jest cichutko:) Jedyne co chętnie bym zmienił to samą końcówkę wydechu....ale takiej jakbym chciał nigdzie nie widziałem :grrr:
Jeśli chodzi o zmiany wizualne to myślę ze na wiosnę polakieruję cały zderzak tylny (tak jak przedni) oraz listwy boczne, przydałaby się też większa dokładka pod przedni zderzak.
Jeśli chodzi o zmianę oświetlenia to myślałem nad zmiana tylnich lamp na cleary, ale jeszcze nie wiem czy to zrobie, bo teraz na ulicach wiecej clearów niz standardowych dymionych helli, a te mi sie podobaja:) Jesli miałbym kiedys wymienic przednie lampy to myślę, ze tylko i wyłącznie na stare dobre soczewki helli....podobały mi się 5 lat temu, podobają dzis i pewnie za pięć lat będą ciągle się podobać:)

Trochę się rozpisałem :rotfl:

Pozdrawiam wszystkich vwmaniaków i vwmaniaczki :pub:

STYCZEŃ 2007
jako,że konieczna była wymiana uszczelki, to postanowiłem spróbować swych sił w polerce :)
Obrazek Obrazek

MAJ 2007
po kilkumiesięcznym leżakowaniu kit FK wkońcu zagościł w golfiku :)

ObrazekObrazek Obrazek

a tu kilka fotek z dnia kiedy autko siadło ciut niżej, bo nie powiem, że nisko....ehhh, apetyt rośnie w miarę jedzenia :-s


ObrazekObrazekObrazekObrazek

CZERWIEC 2007
Kilka fotek ze zlotu Grupy Lubelskiej w Kazimierzu nad Wisłą

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

WRZESIEŃ 2007
taka jeszcze sesyjka przed zimowa :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

JESIEŃ 2007
PLAN NA SEZON ZIMOWY: golf ma się przeturlać na mercedesach, jakiekolwiek by one nie były ( zawsze to lepiej niż podrdzewiałe stalówki) Felgi lezakowały juz od lata i początkowo miały wyglądać w ten sposób:
Obrazek

LUTY 2008
Jednak zastała mnie zima i zamiast polerki nastała ciemność...a raczej czarność :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KWIECIEŃ 2008
Obrazek
MAJ 2008
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

CZERWIEC 2008
od kolegi Mapeta przyszłą taka paczucha :grin:
Obrazek

a tu wkońcu jakaś sesyjka na letnim kołpaku i nowej zawieszce
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SIERPIEŃ 2008
Niestety za sprawą problemów z adapterami musiałem pozbyć się "mercedesów" i postanowiłem,że tym razem felgi muszą być z rozstawem taki jak fabryka przykazała czyli 5x100. Mały wybór ciekawych felg w tej konfiguracji niestety.Wybór padł na kt5.

Obrazek Obrazek Obrazek

ZIMA 2008/2009
Jak juz wspomniałem adaptery odeszły do historii i w związku z tym zimowe czarne mercedesy mogłem sobie założyć na.... głowę :helm:
W związku z tym znów szukanie felg, teraz celem były piętnastki orginalne od gti.Udało sie gdzies w którejs z kolei wulkanizacji nabyc takowe, od razu felgi dostarczyłem mojemu nadwornemu lakiernikowi, który po skończonej robocie sam się dziwował ,że nie wyszło tak źle jak się spodziewał :satan:
Obrazek Obrazek

Póki co od pół roku nie mogę się zebrać do zrobienia normalnego zdjęcia więc jedno takie poglądowe jak golf wygląda na mega szerokich kołach :jezor:

Obrazek

LUTY 2009
Ostatnio doszło parę drobiazgów. Jeden z nich: :food:
Obrazek
Jak uda mi się zmobilizować do zabrania Zorki 5 do garażu to udokumentuję pozostałe pierdółki :blush:

no więc pozostały szmelc do furmanki:
Obrazek
kierunki xx jahre , rozppórka tył
Obrazek

CZERWIEC 2009
Ostatnia sesyjka na kt5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

LIPIEC 2009
Nowe koło nie jest złe :grin: Podobywuje mnie sie :helm:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SIERPIEŃ 2009

Kilka dodatków do wnętrza, wprawdzie może nienajnowsze, ale dziś dopiero udało się fotkę zrobić. Czyli tak: schowek z wersji z airbagiem, cd-box fishera, recaro.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka fotek z wypadu na nocne pstrykanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WRZESIEŃ 2009
wyminione tylne tarcze
Obrazek

dodatkowo rozrząd, bo juz w sumie 5 lat się bujam tym gratem więc czas było na nowy pasek
Obrazek

Poza tym kilka fotek z ostatniego miesiąca:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
====================================================================================
2010

...wiosna...


tuning musi być więc nowy sezon - nowe zawieszenie :)
Obrazek

pani kierowniczka
Obrazek

nowe wcielenie gejtonów...do konca nie jestem pewien słuszności wyboru tego koloru, początkowo miał być kremowy, przeglądając próbnik kolorów spodobał mi sie ten , ale nie wiem jak to na aucie będzie wygladało...boje się, że w oryginale było lepiej, no ale trudno :blush:

Obrazek

Obrazek

...lato....jesień...

w zasadzie niewiele ciekawego się działo, jakieś tam pierdółki typu czarna podsufitka, dokończenie kar ałdio i chyba tyle.Z ciekawych tuningów to zmiana tablic rejestracyjnych no nowe ładne i zamnotowanie tylnej na klej do szyb...najciekawsze w tym tuningu jest to,ze skończyły mi się miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym i zeby otrzymać wtórnik to muszę się udać do urzędu z tablicami...chyba będę musiał się udać tam z tylną klapa pod pachą :helm:

Pierwszy raz w tym roku jakies fotki udało sie zrobić, także zapodaję :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

====================================================================================
2011

w zasadzie brak większych zmian, jakaś kosmetyka i rzeczy o których nie warto pisać

Obrazek

Obrazek

JESIEŃ 2011
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

2012

wiosna

pierwszy wyjazd z garaży w tym roku :)

Obrazek

ostatnie fotki na wysłużonych "fejtonach"

Obrazek

Obrazek

prawdopodobnie jedyna zauważalna zmiana na ten rok:
c2: 4x9'' 195/40 + 215/35

Obrazek

MAJOVWKA 2012
Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr cze 05, 2013 21:10 przez Bossman, łącznie zmieniany 100 razy.



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw lis 30, 2006 00:24

napisalbys co to za wersja ktory rok jaki silnik itp :)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » czw lis 30, 2006 00:33

nie gorącuj się tak Panie grzaneczka, bo włąśnie jestem w trakcie pisania.....i w trakcie dorzucania fotek.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » czw lis 30, 2006 07:46

Bardzo fajny Golfik :bigok: Felgi mi się podobają, a lekka gleba nie zaszkodzi !!!


:okej:

Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » czw lis 30, 2006 09:08

Fajny :bigok:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw lis 30, 2006 09:16

Fajny golfik ale bez sensu że pomalowałeś cały zderzak z przodu a z tyłu został w oryginale.

Trzeba było kupić zderzak na przód pod malowanie środkowej części i byłoby lepiej.

Ja bym te felgi widział w białym albo czarnym lakierze.


Obrazek

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw lis 30, 2006 09:30

Bossman, co do gleby to pogadaj z uzytkownikiem _chris_ zalozyl same springi -40 i uwaza ze komfort jazdy i wyglad autka sie podniosl :) felgi sa calkiem ladne :) a nie myslalems nad wygladzeniem zderzakow i tylnej listwy??


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » czw lis 30, 2006 10:45

Golfik ładny.
Zapraszam na grupę lubelską. :bigok:


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: RysiuII » czw lis 30, 2006 12:52

No całkiem całkiem ten golfik.



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » czw lis 30, 2006 12:55

kolor taki jak mój - wiec fajny golfik



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw lis 30, 2006 13:00

Ładna Golfina ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » czw lis 30, 2006 13:29

a nie myslalems nad wygladzeniem zderzakow i tylnej listwy??
nawet fajnie to by wyglądało, ale raczej takich zmian nie będzie :)
Fajny golfik ale bez sensu że pomalowałeś cały zderzak z przodu a z tyłu został w oryginale.

Trzeba było kupić zderzak na przód pod malowanie środkowej części i byłoby lepiej.

Ja bym te felgi widział w białym albo czarnym lakierze.
czemu bez sensu?? Pisalem przecie,ż, że na wiosne mam zamiar pomalowac tak samo tylni zderzak i boczne listwy. A felgi są nowe więc troche nie chce mi się ich od razu mazać farbą, no i fakt, czarne nieźle by mogły wyglądać :grin:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
PITERSON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: PITERSON » czw lis 30, 2006 14:45

Całkiem ciekawie wygląda i felgi mi sie bardzo podobają :pub:


Tak źle jeszcze nie było...
[img]
http://img374.imageshack.us/img374/8466/kolesie8pp.gif[/img]

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » czw lis 30, 2006 15:39

ładny i zadbany golf i widać że trafił w dobre ręce
masz jakieś zdjęcia wnętrza?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości