MK3 GTI Edytion By MiChaOs -> ABF TURBO

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pt sie 08, 2008 19:45

co takie faliste te wykresy??
Chłopaki po co go katujecie, skoro on nie jest wystrojony??


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 08, 2008 20:18

a ja mysle ze ten silnik stuka i to mocno na tym strojeniu i z tad tez te przyduszenia i spadki mocy...
a i powiedz mi czym ty te 0.2 bar ustawiasz???


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pt sie 08, 2008 20:18

nie nie rezygnuje... jak juz zaczeli to skoncza... Wiesz co moze nie tyle co ogarniaja a tyle ze cos zawsze wychodzi i niemozna go dobrze porzadnie zestroic a to rurki spadaly, pozniej pompowalo 1,4bara, ostatnio jako tako dalo rade go wystroic troche, a dzisiaj znowu problemy z tym WG, non stop sie luzowal i przestawial ta klapke i doladowanie warjowalo... (dzisiaj 4 razu go dokrecalem i przykrecalem, jutro wynienie srube moze ta sruba jakas lipa) i w poniedzialek jakies poprawki w sofcie... powoli powoli i bedzie to czego oczekuje... narazie pojechalem dzisiaj zeby wiedziaec na czym stoje... jeszcze mam do wymiany sonde bo czasami czyta ja czasami blad wysakuje, i tak powoli robie wszystko i czeka mnie wymiana ECU prawdopodobnie... jest to moj pierwszy samochod w ktorym wlasnymi rekoma go zlozylem i co nie wyjdzie i tak bede zadowolony... narazie docelowe bedzie ok 250KM, w zime bedzie setup 2 :) narazie niemam takiego doswiadzenia zeby odrazu wjechac i wyplulo 300KM a i tak ok 250KM na pierwszy moj zlozony samochod to i tak bedzie git przynajmniej jak dlamnie :D :bigok: i tak przy 0.2bara dalo jakies 40-45KM wiec mysle ze niejest zle...
a kto powiedzial ze my go katujemy wczoraj dostal pare butow tylko zeby mu rurki poczyscic i nic mu nie bedzie :green_fuck: a takto lajcik dokad nie bedzie wszystko OK...
wczoraj dmuchalo 0,6bara i szedl jak wskiely nic nie odcinalo itp... dzisiaj jak juz wyjezdzalem to cos bylo nie tak a okazalo sie ze sie poluzowala sruba mocujaca od WG i pupa jutro bede ogarnial mocowanko jakies dobre zeby sie nie luzowalo itp



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 08, 2008 20:26

a i ps... jak cos nie ogarnia 08 bara bo nie jest napisane to takze nie jest zrobiony dól to jest jedna i ta sama mapa tylko w innym obszarze... wystroj to auto bo poplynie


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pt sie 08, 2008 20:27

WG ustwione na ok 0.2 i MBC ew zwiekszyc doladowanie... podobno to nie sa stuki bo sprawdzali... mam tez problem z map sensorem w seryjnym ECU co jakis czas wyskakuje blad map sensora i wlasnie wtedy sa takie bajki ze albo cos przerywa albo nie kreci do konca... nie poplynie nie poplynie bez przesadsny przez jedno hamowanie nie poplynie odrazu motor... EGT nie wchodzi powyzej 850C wszystko undercontrol jezeli doladowanie jest powyzej 0.6 bara
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 20:31 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pt sie 08, 2008 20:29

ja tam sonde *#cenzura#*, do niczego nie jest potrzebna, tylko obcina dawke.
Z kagingiem to chodzi mi o hamownie, bo nie rozumiem po co hamować skoro nie jest skończone strojenie na drodze??
Jaka to hamownia wogóle??


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 08, 2008 20:30

powiem tak ja bym sie tego EM pozbyl i robil wszystko na serii ecu a potencjal na 300 ps jest na tym silniku mysle przy stosunkowo niewiekich nakladach. jedno co mnie zastanawia jaki musisz miec waste ze stabilnie trzyma 0.2 bar bo na moj gust to cisnienie caly czas rosnie z obrotami na hamowni sczegolnie od 4500


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pt sie 08, 2008 20:32

a mi się wydaje że ten błąd map sensora to wymówka jakas, u mnie pali się non stop i jakoś nie ma wpływu na jazde :helm:


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 08, 2008 20:32

optymistyczna vtech
:helm:
Kenaj pisze:Jaka to hamownia wogóle??


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

rekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:52
Lokalizacja: Z Maszowsze Squad
Kontakt:

Post autor: rekin » pt sie 08, 2008 20:43

Kenaj pisze:a mi się wydaje że ten błąd map sensora to wymówka jakas, u mnie pali się non stop i jakoś nie ma wpływu na jazde :helm:
zadna wymowka :hmm:

ja to znam jedna wymowke hmm...szkoda mi paliwa :kac:



Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pt sie 08, 2008 20:46

a ja nie mowie ze ma jakis wplyw sonda tylko mowie ze mam do wymiany ma czy nie ale jest lipa a mam pare sztuk to sobie zminie... co do map sensora bledu na VAG-u... hmm powiem tak: wczoraj wytjechalismy na miastko wszystko bylo ok ale regularnuie przy 4500 zaczlo odcinac podlaczylismy vag-a i byl blad map sensora po skasowaniu pojechalismy i krecil do konca bez problemu i odrazu sie jakis zwawszy zrobil niewiem czy ma to czy niema wplywu ale jest on odczuwalny wyraznie... jak pokaze sie blad zupelnie samochod inaczej chodzi... jestem pewnien ze to zadna wymowka napewno przynajmniej nie dlamnie moze jak jakis ... przyjedzie to moga mu wymowki wciskac ale 100% jestem pewnien ze to nie wymowka...
A po co hamowac? hmm samochod wczoraj jezdzilismy stroiismy i bylo wszystko ok dlatego dzisiaj wskoczylem na hamownie zobaczyc c wyszlo i wiem co wyszlo i wiem co do poprawki ja nie mowie ze to koncowy wykres wrecz przeciwnie wykres ze tak powiem testowy, co wyszlo jak wyszlo co jest nie tak co do poprawki itp

hmm wywalic EM no jak bym mial do ciebie blizej to bym sie nie zastanawial a w wawie raczej nikt tego nie ogarnie na seryjnym ecu... dlatego EM...
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 20:50 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » sob sie 09, 2008 03:07

Michał jeśli masz zewnętrzym map to seryjny nie ma wpływu na dawke paliwa z dodatkowych wtrysków, taka prawda. No chyba że jest cos spier*** w elektryce, albo em czyta inne sygnały. W każdym razie wiem co mówie, bo jakos mam ponad rok świnke w aucie, błąd też i nie ma on wpływu!
Ja to raczej bym obstawiał, że EM żle podpiety albo coś w tym stylu. Błąd map sensora zawsze będziesz miał, bo to map podicśnieniowy, musiałbyś zapodać inny map lub kompa od g60, czyli strojenie na seryjnym kompie :bajer:
I lepiej jakbys wywalił sonde i wystroił bez, bo kiedyś się zjebie, będzie zubażać dawke i coś spłynie. Zrobisz jak chcesz, ale chyba bezpieczniej uczyć się na cudzych błędach i rozważać wszystkie rady.
pamietaj, że egt masz zbiorcze z 4 garów, czyli na jednym możesz mieć mega ubowo a na pozostałych mega przelany, wtedy bedzie dobre egt, lepiej dmuchać na zimne i spokojnie to robić bez pośpiechu, a hamownia i kille na drodze na końcu tej zabawy. To sa tylko moje skromne rady.

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 3:08 am ]
MiChAoS, a wlaśnie jak masz podpięte w EM sterowanie zapłonem +/-, czy tylko na -?? Orientujesz sie ile jest max przyspieszony zapłon?? Dobrze gdybyś wiedział!


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
Maciek23
Forum Master
Forum Master
Posty: 1814
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 06:41
Lokalizacja: mazowieckie / pomorskie

Post autor: Maciek23 » sob sie 09, 2008 08:13

Michaos zmien tego Kreatora bo nigdy nie bedzie ci furka smigac dobrze :axe:

I sluchaj rad wykwalififikowanych kolegow :pub: Najlepiej jakby ktorys z nich z toba smignal na ta hamownie, bo wydaje mi sie ze ludziska z forum maja wieksze pojecie niz ci z kreatora :panna:

A co do wykresu to moze i specem nie jestem ale tak nie powinien wygladac wykres mocy :crazy: On ma sie piac ladnie do gory a nie odzwierciedlac obrazek z icka ;)
Ostatnio zmieniony sob sie 09, 2008 08:17 przez Maciek23, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » sob sie 09, 2008 09:05

Macik23 na temat kreatora niebede sie wypowiadal bo to inna bajka... autko bedzie konczone w nim i bedzie dobrze...
Co do wykresu: hmm na hamownie mialem jechac w poniedzialek po uzgodnionej poprawce softu bo odrazu mi Bartk powiedzial ze jest jako tak ale to jeszcze nie to i w pn poprawimy mape i wskoczymy na rolki... a wczoraj podjechalem bo niedaleko wymienialem sobie uszczelke pod miska i stwierdzilem ze przy okazji podskocze zobacze teraz co tam jest... wyszlo bo wyszlo teraz jak ja i on wiem co jest, i co trzeba zminic, zreszta moge sie zalozyc ze nawet tak jak piszesz wykwalifikowani koledzy nie zrobia softu za pierwszym wyjazdzem i jak wjedzie na rolki to odrazu pokaze 300KM i 380Nm w linni prostej tzn bez zalaman falowan... Wykresow jeszcze bedzie troche napewno zreszta doladoanie zaledwie 0.2 bara. a ze jest troche falowaty to sie poprawi poruwnujac wykres kenaja (porzyczeny z jego tematu) to tylko w 2 miejscach jest dolek i pozniej umnie od 4500 do konca moment jest taki sam a u kolegi moment wzrata i zaraz spada wiec tez trzeba popatrzec a pozniej krytyklowac :bigok: ...
Obrazek Obrazek
Kenaj tego niewiem zaplon z tego co wiem to jest tak jak byc powinien i nic nie bylo przesuwane... ale dokladnie niewiem...
Ostatnio zmieniony sob sie 09, 2008 09:08 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości