Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pt lis 14, 2014 18:37

majster heniek, I takich właśnie ludzi to forum potrzebuje :pub: Wszystko w temacie. Dzięki


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
barszczyk_84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw paź 27, 2011 17:11
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: barszczyk_84 » pt lis 14, 2014 19:43

Witam
Kojarzy ktos jaka średnicę ma tloczek w tylnym kole dociskajacy klocki hamulcowe i rozstaw tych bolcy w tloczku... Chodzi o kupno klucza ktore teoretycznie jest potrzebne przy wymianie tarcz, klocków hamolcowych
Pzdr



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pt lis 14, 2014 20:07

Stanley777 pisze:boris_kafarrow, ja jak zmieniałem komplet poliuretanów to na tył do swojego pakowałem żółte o wymiarze Fi 72mm.

Też się obawiałem że nie wejdzie, bo jak wiadome u siebie też mam otwór 69mm.
Nawet dzwoniłem do sprzedawcy mówię mu jaka sytuacja itd a on odpowiedział spokojnym głosem... (Natrudzisz się, ale wejdzie na 100%)
Bez tego amatorskiego przyrządu ciężko to wślizgnąć ale jak już siądzie i powoli idzie to gęba momentalnie uśmiechnięta :hmm:

PS: Swoją drogą, to gdzie Ty znalazłeś poliuretan na tylną belkę o wymiarze 69mm? (Chyba tylko na Mapecie :kac: )
No właśnie na allegro znalazłem, http://allegro.pl/polibusze-vw-golf-iv- ... 21956.html" onclick="window.open(this.href);return false; i tak sie zastanawiam, czy ta bedzie dobra, bo widziałem kiedys jeden użytkownik forum wymieniał na poliuretany 69mm, to nie potrzeba nawet żadnego przyrządu do włożenia, a luzów po 30kkm wg jego opinii nie było, i chyba zdecyduję sie na nie, bo wymienie sam, bez żadnych przyrządów :bigok: bo na łukach samochód mam strasznie niepewny :grrr:

barszczyk_84 kup coś takiego http://allegro.pl/zestaw-do-wciskania-t ... 45095.html" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pt lis 14, 2014 20:33

boris_kafarrow, sprawa wygląda tak... ja jak wspomniałem kupowałem poliuretany firmy StrongFlex te żółte o wymiarze fi72mm a nie jakieś firmy "noname/4fun".
Wiadome nie ma co oceniać do póki nie będziesz miał tego w ręce czy też zamocowane na aucie, ale takie porównanie tu widzę to cenowo jest okropna przebitka, bo ja za te 2 "noname" mogłem kupić dopiero jednego SF, ale jak wiadomo to tylko cena oby nie adekwatna do jakości...

Isotny też fakt jeśli chodzi o poliuretan w rozmiarze Fi 72mm. Tuleje które wciskałem u siebie oprócz otworu centralnego (w którą wchodzi tulejka duraluminowa w któej potem siedzi śruba) miały nawierty po okręgu, bez których przypuszczam zesrałbym się a nie wcisnął tej tulejki :rotfl:

Przykład:

Obrazek

Nie chce pisac że ryzykujesz kupując poliuretan w rozmiarze 69 bo słyszałem, że wyszły już z produkcji, ale to niech może się wypowie ktoś kto pakował do siebie ten rozmiar tego tworzywa, ja opisuje na podstawie doświadczenia z poliuretanem na zdjęciu powyżej który wejdzie na bank! :okej:

A decyzja należy do Ciebie :pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pt lis 14, 2014 21:48

http://olx.pl/oferta/vw-volkswagen-golf ... 7N7cp.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprzeeeeeedam :)

Forum - 500zł :helm:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pt lis 14, 2014 21:55

HojaNT, to ja za mojego AJMa 2001 highline MST bbs na zimówkach mogę wołać 12,5koła


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pt lis 14, 2014 22:06

Według mnie 12 tyś za golfa w takim stanie i dwa komplety kół to dobra cena.


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: GrizLLy » sob lis 15, 2014 01:14

miko pisze:Tak benzyna ma krótszą chroni głownie chłodnicę, osłona do diesli cały silnik
U mnie pod 1,8T jest osłona pełna na cały silnik taka jak pokazałeś do diesla, a nie tylko na przód :helm:



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: wron » sob lis 15, 2014 07:31

Co daje taka tuleja poliuretan?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lis 15, 2014 14:42

Stanley777 pisze:boris_kafarrow, sprawa wygląda tak... ja jak wspomniałem kupowałem poliuretany firmy StrongFlex te żółte o wymiarze fi72mm a nie jakieś firmy "noname/4fun".
Wiadome nie ma co oceniać do póki nie będziesz miał tego w ręce czy też zamocowane na aucie, ale takie porównanie tu widzę to cenowo jest okropna przebitka, bo ja za te 2 "noname" mogłem kupić dopiero jednego SF, ale jak wiadomo to tylko cena oby nie adekwatna do jakości...

Isotny też fakt jeśli chodzi o poliuretan w rozmiarze Fi 72mm. Tuleje które wciskałem u siebie oprócz otworu centralnego (w którą wchodzi tulejka duraluminowa w któej potem siedzi śruba) miały nawierty po okręgu, bez których przypuszczam zesrałbym się a nie wcisnął tej tulejki :rotfl:

Przykład:

Obrazek

Nie chce pisac że ryzykujesz kupując poliuretan w rozmiarze 69 bo słyszałem, że wyszły już z produkcji, ale to niech może się wypowie ktoś kto pakował do siebie ten rozmiar tego tworzywa, ja opisuje na podstawie doświadczenia z poliuretanem na zdjęciu powyżej który wejdzie na bank! :okej:

A decyzja należy do Ciebie :pub:

Wprost koooocham takie opinie ... Nawet odrobiny woli nie poświęcone na znalezienie opinii o danym produkcie. Wszystko co nie ma znaczka jakiegoś określonego i kosztuje 5 razy tyle ile powinno, musi być zajebi.ste :grin: Otóż te poliuretany z allegro, pochodzą z pewnej Olkuskiej firmy, która jest dość mocno chwalona w szeroko pojętym gronie użytkowników samochodów 4x4, katujących takie poli w terenie :bajer: Więc nie widzę najmniejszego sensu przepłacania za sam znaczek


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: GrizLLy » sob lis 15, 2014 15:01

wron pisze:Co daje taka tuleja poliuretan?

Większą sztywność zawieszenia, oraz prawie dożywotnią wytrzymałość :pub:



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » sob lis 15, 2014 15:42

Obrazek
jakby ktoś chciał, w sklepie 30zł u mnie 15zł :) PW



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Adek99 » sob lis 15, 2014 15:51

karacz pisze:Obrazek
jakby ktoś chciał, w sklepie 30zł u mnie 15zł :) PW
Plus przesyłka 15zł :rotlf:



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob lis 15, 2014 15:57

sebekgolf, ale spokooojnie gusta guściki :chytry: Kojarzę firmę z Olkusza i nie mam do niej zastrzeżeń, bo nie miałem z miałem od nich produktów więc się nie wypowiadam a w danej aukcji nie było wzmianki o tym że pochodzą one właśnie od nich...

Skąd mam wiedzieć czy goście ze wspomnianej aukcji są pośrednikami Poliuretanów z Olkusza czy też nie, co mnie to obchodzi :rotfl:

Ktoś będzie miał ochotę kupić takie to i tak kupi, a że ja kupiłem inne to już moja kwestia :chytry:
Napisałem wyraźnie że moja opinia jest o produkcie który mam u siebie i to wszystko, jeśli miałeś styczność z tworzywem z Olkusza bądź wiesz więcej na jej temat to jak najbardziej Twoja opinia też się przyda w tej kwestii i luz :-)

:pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości