Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob lis 29, 2014 21:10

Na przedni zderzak szkoda pieniędzy. Jak nie chcesz wycinać miejsca na obrysówki, to kup samą listwę US. Oczywiście bez cięcia się nie obejdzie, bo listwa US jest dłuższa od EU, ale chociaż miejsce na obrysy będzie idealne. Jednak z drugiej strony nie ma wtedy miejsca na rejestrację, więc musisz jeździć bez, a to mija się z celem, bo komu chce się co chwilę szarpać z policją? Tablica w innym miejscu niż ori wygląda według mnie beznadziejnie, więc najrozsądniej jest wyciąć miejsce na obrysy w listwie EU.
Odnośnie tylnego zderzaka to podobno dokładki pasują.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lis 29, 2014 21:11

czyli na przód musowo komplet...zderzak + listwa (te dwie rzeczy i tak chciałem kupić) + dokładka ... pytanie dodatkowe: czy w stanach były też dokładki takie jak u nas V6, jakiś numer części?

Jeszcze gdyby ktoś potwierdził dokładkę na tył do zdesia US...listwy ze stanów chcę ogarnąć.

edit: faktycznie wszystkie numery części się różnią u nas i za oceanem...ale nie udało mi się wyszukać numeru dokładki tył PDC do zderzaka US - może tam nie było PDC ?
Craash pisze: więc najrozsądniej jest wyciąć miejsce na obrysy w listwie EU.
mam tak zrobione...ale chcę kupić ori listwy i wrzucić w lakier...bo wiadomo jakie listwy były w basisie

czyli listwę US da się tak skrócić aby zaczepy pasowały do zderzaka EU ?? Jak tak to problem z głowy... ale i tak zdesia pod spryski trzeba poszukać :food:

edit 2: zderzak tył widzę że można kupić w ASO...listwę też...skoro dokładka pasuje to problem tyłu rozwiązany
zderzaka US na przód rzeczywiście nie ma sensu kupować...dokładka będzie pasować...i jeśli uda się, a pewnie się, spasować listwę to problem zderzaków rozwiązany :okej:



szczyku

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » ndz lis 30, 2014 00:56

Przód USA jest wysunięty ( napompowany) około 2cm i tylko dokładna za wielkiej wody pasuje, do tylnego USA pasują wszystkie dokladki EU z mk4 HB.
Listwę na przód nawet jak skrocisz to nie wszystkie zaczepy pasują, trzeba ciąć pod dodatkowe uchwyty, kleić itp. W zdesiu trzeba wyciąć dziury na obrusy.
Nie spotkałem się jeszcze z dokładką V6 przód, przynajmniej nie tu w EU.



szczyku

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » ndz lis 30, 2014 01:08

Nówka ori blaupunkta mechanizm MFD z laserem. Tak, takie rzeczy są jeszcze dostępne, a to za bagatela 120zl. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Szamper » ndz lis 30, 2014 01:46

szczyku, z tym to wygrales miliony. Sam laser kosztuje ~110 na allegro


Obrazek

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: GrizLLy » ndz lis 30, 2014 02:48

Myślałem że dokładka przednia pasuje tak jak tylna do zderzaka USA a tu :ass: Szczyku łowca rarytasów za śmieszne pieniądze :popcorn:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz lis 30, 2014 03:55

siedzi godzinami na portalach aukcyjnych i szuka :helm: Ja to wolę jednak zarobić trochę grosza w tym czasie i się nie pitolić na zasadzie "może się uda upolować, moze nie". Choć nie powiem, jak coś tanio wpadnie w ręce, to micha się cieszy :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lis 30, 2014 05:19

szczyku pisze:Nie spotkałem się jeszcze z dokładką V6 przód, przynajmniej nie tu w EU.
chyba tylko 25th jest...przeglądając trochę neta nie udało mi się spotkać zdesia US ze spryskami
sebekgolf pisze:ZŁOMBOL ''14
ziomek z Piły był niebieską Favoritką :)



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » ndz lis 30, 2014 07:33

*Devi(L)* pisze:
golf3dawid pisze:Ja mam zamiennik już drugi sezon, zdarza się ją przytrzeć czasami ,teraz na zimowych kołach częściej i nic jej nie jest, przerysowana tylko ale nie popekana czy wyrwana ;) Mam zamiennik kupowałem z polecenia tu na forum i jest git ;)

Paniee :D W Sc dobre drogi są raczej ja tam nie narzekam , może trzeba o gwincie pomyśleć bo sprężyny za bardzo się uginają i przez to trze :bajer:
Masz linka do tej osłony jakiegoś i pasowała idealnie ?
Nie mam linka właśnie :/ Mi tutaj ktoś polecił i na aukcji pisało że pasuje i do diesla i do benzyny , u mnie otwory się zgadzały praktycznie wszystkie więc z tym nie było problemu.


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

szczyku

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » ndz lis 30, 2014 10:41

Qto pisze:
szczyku pisze:..przeglądając trochę neta nie udało mi się spotkać zdesia US ze spryskami:)
Ale co za problem, dremel i jedziesz z tym zdesiem, w tej samej odległości co EU. Ja także szukam przodu us, dlatego tyle ogarniam na ten temat. W ogóle omijam aukcje jeśli nie jest kompletny. Ale nie dam więcej za niego jak 100€ z ewentualną wysyłka (około 30€), a przeważnie aukcje kończą się na 180-200€.
sebekgolf pisze:siedzi godzinami na portalach aukcyjnych i szuka :helm: Ja to wolę jednak zarobić trochę grosza w tym czasie i się nie pitolić na zasadzie "może się uda upolować, moze nie". Choć nie powiem, jak coś tanio wpadnie w ręce, to micha się cieszy :grin:
W życiu tak nie robię, kumplowi chciałem spolszczyc RNS-E i okazało się że laser siedzi plus napęd ledwo zipie, chciałem się zorientować jakie koszta wymiany (bo mnie prosił) i przypadkiem trafiłem na napędy mfd/mcd. Są nawet śruby regulacji lamp xenon z aluminium, jakby komuś popękały plastikowe. Tylko że nie mogę ich ponownie odszukać.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz lis 30, 2014 12:50

Qto pisze:
sebekgolf pisze:ZŁOMBOL ''14
ziomek z Piły był niebieską Favoritką :)
Możliwe. Ogólnie w tym roku było tyle aut, że ciężko było ogarnąć a ja miałem wtopę po całości, bo ruszyłem następnego dnia i już pierwszego dnia roz... silnik. Potem 4000km z pękniętą najprawdopodobniej głowicą. Z DE do PL auto już na lawecie wróciło. Ale co tam, grunt to fun i zajebista ekipa, która na hasło drugiego dnia "silnik zjeba..y zawracamy czy ryzykujemy ewentualny powrót lawetą i chore koszta" stwierdziła, że lecimy dalej, no i polecieliśmy a potem pod Marsylią ściągali nas lawetą z autostrady i zabuliliśmy "trochę" ojro :okej:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lis 30, 2014 13:31

szczyku, właśnie cięcie otworów i brak dokładki V6 skutecznie mnie zniechęcił do zdesia US...także zderzak będzie EU pod spryski + dokładka V6 + listwa US

sebekgolf, w takich akcjach chyba najważniejsza jest dobra zabawa...no i cel na jaki idą pieniążki z imprezy



szczyku

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » ndz lis 30, 2014 13:36

Qto, http://www.ebay.de/itm/141483843974?_tr ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

komplet, no i cena robi się już zaporowa, i jak widziałem już sporo tych zdesi na ebay.de to wszystkie były ze zwykła dokładką :rozpacz:



*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: *Devi(L)* » ndz lis 30, 2014 13:40

szczyku pisze: Są nawet śruby regulacji lamp xenon z aluminium, jakby komuś popękały plastikowe. Tylko że nie mogę ich ponownie odszukać.
Jakby Cio sie udało ... :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości