Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 07, 2015 00:19

Fachowcy...zagadka jest. Co sygnalizuje dioda w drzwiach przy ryglu kierowcy ?? Wiadomo, że przy zrypanym którymś zamku często jest tak że dioda nie gada - czyli skoro raz gada, raz nie gada...to coś sygnalizować musi. Teorii jest wiele...moja legła w gruzach jakiś czas temu :)



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Krzyssiek » sob lut 07, 2015 00:19

Stanley777, właśnie nie <zniesmaczony> haha ;)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » sob lut 07, 2015 00:43

Qto, jak raz gada, a raz nie gada to byc moze ktorys zamek raz sie jakos zamyka, a raz nie - mam tak wlasnie teraz u siebie czasami. A przy zamykaniu auta pilotem zawsze Ci odmruga kierunkami? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 07, 2015 00:53

KoJ@K, akurat nie to miałem na myśli...tylko generalnie, że są przypadki że nie gada. U mnie gada zawsze, wszystkie zamki sprawne w 100%...dłubiąc auto tyle czasu każdy zamek został zrobiony, oprócz kierowcy, bo ten był robiony zaraz po kupnie auta i celowo go nie robiłem...aby sprawdzić jak długo moja robota potrzyma (ósmy rok leci) ;)
KoJ@K pisze:A przy zamykaniu auta pilotem zawsze Ci odmruga kierunkami?
jak padnie jakaś teoria co do działania diody...to napiszę ciekawostkę o kierunkach :bajer:

Ja nie doszukuję się problemu u mnie w aucie...bo z zamkami wszystko działa. Chodzi mi tylko o zasadę działania owej diody...



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » sob lut 07, 2015 07:25

KoJ@K, u mnie np zamknięcie bez niczego a otwarcie dopiero sygnalizuje kierunkami

Qto, no dioda powinna mrygać przy zamkniętym zamku, podobno jest tak że jak auto długo stoi nieotwierane to chyba po 20 dniach sama się wyłącza by nie rozładować aku, może coś jej nie styka ;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob lut 07, 2015 11:11

Qto, a może to po prostu zwykła dodatkowa sygnalizacja że auto jest zamknięte, wiadomo w dzień rygle schowane w nocy ich nie widać to dioda miga. :los2: Odstraszacz dla włamywacza :jezor: Gdy gniazdo diody jest odpięte też można auto zamknąć z tym że nie ma już tej sygnalizacji i to wszystko, może się mylę nie wiem na 100% tak jak i WY...

Co prawda nie wiem gdzie dokładnie wiązka od diody jest wpięta czy bezpośrednio do zasilania czy do jakiegoś innego układu aby tworzyć połączenie, jednak obstawiam że ona CHYBA nie ma szczególnego znaczenia.

Z drugiej stronie co do zamykania auta u siebie jak zamknę raz, rygle się chowają auto jest zamknięte, a zamki jakby podwójnie się uzbrajały tak na dwa razy może to dziwnie zabrzmi ale tak słyszę :jezor: Jeśli ponownie wcisnę przycisk zamykania jakby ponownie zamki się uzbrajają i dodatkowo jest sygnał świetlny (awaryjek) i po pogrzebaniu kiedyś VAGiem (dźwiękowy). Po otwarciu identycznie awaryjki i dźwiekowy.

Sprawdzałem z ciekawości w których przypadkach dioda nie miga czy któreś drzwi nie domknięte, czy ogólnie nie zamknięte, czy bagażnik, maska :jezor: kombinowałem i w jednym przypadku nie migała, ale to tylko wtedy, gdy tylny lewy rygiel po kilkukrotnym przyciskaniu zamykania odskoczył, ale to ogólnie tam mi coś czasem świruje zamek. :kac:

Więc może to też dioda sygnalizować coś w kwestii poprawności zamków czy zaskoczyły :chytry:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: deskjet » sob lut 07, 2015 11:26

Stanley777 pisze:u siebie jak zamknę raz, rygle się chowają auto jest zamknięte, a zamki jakby podwójnie się uzbrajały tak na dwa razy może to dziwnie zabrzmi ale tak słyszę
U mnie tez tak jest


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 07, 2015 11:36

Stanley777, u Ciebie jest trochę inaczej bo masz zepsuty (przynajmniej) jeden zamek...normalnie jest tak, że przy zamknięciu auta zamki zamykają się na dwa razy (zamknięcie i ryglowanie - brak możliwości otwarci drzwi od wewnątrz), jest sygnalizacja kierunkami i dioda zaczyna mrugać.
U Ciebie ryglowanie następuje po drugiej próbie zamknięcia...ale tylko dlatego że zamki nie działają jak powinny.

Brak sygnalizacji kierunkami przy zamknięciu auta oznacza, że auto nie jest zaryglowane...minimum jedne drzwi można otworzyć od środka.
Często w takich przypadkach są również problemy z mruganiem diody.

Od jakiegoś czasu mam odłączoną elektrykę z tylnej prawej furtki. Od razu po odłączeniu zniknęła sygnalizacja kierunkami przy zamknięciu auta oraz nie działa ryglowanie. Zamki nawet nie próbują ryglować...po prostu pozostałe trzy furtki da się otworzyć od środka. A dioda ?? Mruga za każdym razem :kac: Więc na pewno dioda nie sygnalizuje, że zamki są zaryglowane...



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » sob lut 07, 2015 11:45

U mnie tylko drzwi pasażera się ryglują, a dioda świeci zawsze:p może ona sygnalizuje tylko zamknięcie?



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: flatron1984 » sob lut 07, 2015 11:47

A co moze byc powodem tego ze jak chce zamknac drzwi od srodka, wciskam rygiel w drzwiach z przodu, wszystkie sie zamykaja i gdy jest to drugie zamkniecie/ryglowanie to przod zostaje zamkniety a z tylu rygle ida do gory i drzwi nie sa zamkniete.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » sob lut 07, 2015 12:32

Muszę sprawdzić jak jest z tym ryglowaniem od środka :) U mnie auto niby zamyka się normalnie, dioda mruga, ale kierunkowskazy nie mrugają za pierwszym zamknięciem, a dopiero gdy po chwili zamknę go drugi raz



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1052
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » sob lut 07, 2015 12:45

mat06 pisze:
Robson91 pisze:Centralnie na środku skrzyni u góry jakby ktoś ci ruszał lewarkiem to byś zobaczył


No wiem o co chodzi, chcesz wbić 1 a tu blokada i musisz drugi raz albo odpuścić sprzęgło i dopiero, gadałem z kuzynem to mówił że może całkiem to stanąć że żadnego biegu nie będzie można wrzucić
Ten półksiężyc też tam jest? Nie mogę go zlokalizować. Dysponujesz może jakimś zdjęciem tego półksiężyca, linkiem?
To wie ktoś w którym miejscu jest ten cały półksiężyc? :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: truckman » sob lut 07, 2015 14:15

Nie chce mi się czytać czy ktoś wyjaśnił.

Dioda zaczyna mrugać jak alarm jest uzbrojony.


Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kostek007 » sob lut 07, 2015 14:17

Panowie jest jakas roznica w kostach między przelacznikami zespolonami z tempomatem diza a benzyny? Trzeba cos rzezbic żeby podeszlo z tego do tego ? Pilna sprawa panowie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości