Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Kamel » wt lut 17, 2015 11:29

btard pisze:mam uszkodzoną i odciętą od centralnego wkładkę kierowcy. Jako, że mam 3d i bagażnik dziś dał do myślenia, że kiedyś może mi zostać tylko jedna ( ) to jednak wolałbym mieć w zapasie inną bez swapowania wszystkich zamków i stacyjki. Czy wystarczy kupić na allegro wkładkę z kluczami, odpiąć cięgno klamki i wykręcić śrubę z boku drzwi, aby podmienić wkładkę?
btard a co dokładnie masz uszkodzone? Może to wiosełko przy wkładce i wystarczy je wymienić? ( http://allegro.pl/vw-golf-iv-bora-rygie ... 05730.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
A jeśli samą wkładkę to kup na używkę, pobaw się w sklecenie z dwóch jednej (czyt. przerzuć ząbki blokujące ze swojej do "nowej") i będziesz miał wszystko na jednym kluczyku.
czinekisz pisze:ja nie mam w ogóle wkładek, od drzwi po tylną klapę, ale za to mam wyprowadzony plusowy kabelek do lewej kratki
czinekisz jeszcze napisz gdzie parkujesz i jakie masz inne zabezpieczenia :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » wt lut 17, 2015 14:42

Kamel, wkładka kierowcy posypała się parę lat temu, włożyłem kluczyk - nie szło przekręcić, ani go wyjąć. Naszarpałem się z 15 minut, żeby w ogóle odzyskać klucz :helm: Coś w środku się posypało.

czinekisz, z tym plusem dobra sprawa, chyba skopiuję pomysł.



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » wt lut 17, 2015 14:46

bjoern, robota 250 złotych z dolewką oleju do skrzyni gratis. Pół litra weszło a skrzynia pierwszy raz była ściągana :bajer:
Adek99, Zmiana na arl to świetny pomysł :pub: 4 miesiące jeżdżę i jakoś mi dziwnie.. :bigok: :jaja:


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » wt lut 17, 2015 14:49

Nawiązując do wkładek, nie wiedziałem, że mamy na forum takie ładne FAQ viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false; trzeba będzie ogarnać na wiosnę :bajer:



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » wt lut 17, 2015 15:21

markk, nie wiem gdzie skąd ty masz wszystko tak tanio :O zestaw sachsa 390zł, luk 500zł w intercarsie po zniżkach, tyle, że ja mam AQM a ty AGP miałeś chyba. W skodze mi powiedzieli 440zł (nie ASO tylko prywatny serwis), ale oddaje do kuzyna na warsztat za podobną kwotę + uszczelniacz wałka i łapa skrzyni


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt lut 17, 2015 18:39

Wy panowie serio tak z tymi cenami sprzęgła? :kac: ale to jednomas czy dwumas?

U mnie w kwestii sprzęgła to jedynie słychać takie delikatne stukanie na pograniczu wciśnięcia i puszczenia pedału sprzęgła na zimnym silniku słychać bardziej a jak auto osiągnie swoją temperaturę to już jest ok, nie wiem co to za przyczyna. Nic nie szarpie przy zmianach biegów, wchodzą elegancko itd jedynie właśnie ten taki dziwny odglos w momencie gdybym sprzęgło miał wciśnięte tak nie do końca. :chytry:
Póki co nie zwracam na to szczególnej uwagi jednak gdyby ktoś miał coś podobnego bądź wiedział co to to byłbym wdzięczny, widziałbym gdzie szukać i za co się zabrać aby to ogarnąć :bigok:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt lut 17, 2015 18:56

Oni chyba o samej tarczy sprzęgła + docisk piszą...

Ja za dwumas u mechanika, który ma znajomości 1600 zapłaciłem do AXR'a. Jutro mam auto do odbioru to się przekonam ile ten LUK jest warty^^ Mówił, że Sachs i LUK to to samo. Niby zdarzało mu się że miał być Sachs, a na częściach znaki LUK i odwrotnie...

btard Jak nakładziesz we wkładki zamka WD40 to już się z nimi pożegnaj. Takie rzeczy się czyści i smaruje suchym grafitem. Podjedź do jakiegoś magika od kluczy to to rozbierze i może jeszcze uratuje. U mnie tak rdzą zaszła, że nie szło jej ruszyć to musiałem sobie nowy zamek załatwić...



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » wt lut 17, 2015 19:00

Stanley777 pisze:Wy panowie serio tak z tymi cenami sprzęgła? :kac: ale to jednomas czy dwumas?

U mnie w kwestii sprzęgła to jedynie słychać takie delikatne stukanie na pograniczu wciśnięcia i puszczenia pedału sprzęgła na zimnym silniku słychać bardziej a jak auto osiągnie swoją temperaturę to już jest ok, nie wiem co to za przyczyna. Nic nie szarpie przy zmianach biegów, wchodzą elegancko itd jedynie właśnie ten taki dziwny odglos w momencie gdybym sprzęgło miał wciśnięte tak nie do końca. :chytry:
Póki co nie zwracam na to szczególnej uwagi jednak gdyby ktoś miał coś podobnego bądź wiedział co to to byłbym wdzięczny, widziałbym gdzie szukać i za co się zabrać aby to ogarnąć :bigok:
kończy sie dwumas i zaczyna stukać , normalna sprawa.
krazorek pisze:Oni chyba o samej tarczy sprzęgła + docisk piszą...

Ja za dwumas u mechanika, który ma znajomości 1600 zapłaciłem do AXR'a. Jutro mam auto do odbioru to się przekonam ile ten LUK jest warty^^ Mówił, że Sachs i LUK to to samo. Niby zdarzało mu się że miał być Sachs, a na częściach znaki LUK i odwrotnie...

btard Jak nakładziesz we wkładki zamka WD40 to już się z nimi pożegnaj. Takie rzeczy się czyści i smaruje suchym grafitem. Podjedź do jakiegoś magika od kluczy to to rozbierze i może jeszcze uratuje. U mnie tak rdzą zaszła, że nie szło jej ruszyć to musiałem sobie nowy zamek załatwić...
SDI AGP nie posiada koła dwumasowego , wychodziły silniki SDI z kołem dwumasowym.
Ja kupowałem na allegro.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » wt lut 17, 2015 19:01

Plus łożysko chyba też


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt lut 17, 2015 20:01

markk, może jeszcze trochę pociągnie :jezor:
Tak czy inaczej przy wymianie rozmyślam aby zamiast dwumasu wpakowac jednomas bo czytałem opinie ze tak robili ale to jeszcze sprawa do przemyślenia :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » wt lut 17, 2015 20:15

Długo jeszcze wytrzyma , trwałe są. Mój znajomy 3 lata jeździ z mocno stukającym , puki buda nie drży jest do przeżycia. :pub:


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » wt lut 17, 2015 21:30

Ja od kiedy auto kupilem to dzwonil DM, co by nie mial za latwo to zapodalem program i tak jeszcze jezdzilem ze 2 i pol roku, az wkoncu zalozylem JM (DM by jeszcze pohulal, ale mialem akurat grosza to kupilem), wiec jak cos tam gdzies tam Wam stuknie to nie siejcie od razu pani i nie placzcie, bo tego juz od razu na drugi dzien nie trzeba robic.
Stanley777, do ARLa raczej odpusc temat JM, jak planujesz grubsze moce to chyba lepiej zalozyc DM z btb ewentualnie obic kevlarem. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » wt lut 17, 2015 22:38

Stanley777, no zwykłe sprzęgło w zwykłym dieslu ;) tarcza, docisk no i łożysko też powinno być w zestawie. Kuzyn mi powiedział 400zł za robotę więc z uszczelniaczem wałka i nową łapą skrzyni mnie wszystko wyniesie 1050zł, tragedii nie ma :)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt lut 17, 2015 22:59

KoJ@K Piszesz, że sprzęgło to nie piląca wymiana, ale pomyśl w ten sposób - jak już je wymienisz to raz się przejedziesz tym autem i stwierdzisz, że na prawdę było warto. Druga prawda mówi, że tańsze nie będzie. Reasumując można się wstrzymywać z wymianą sprzęgła w momencie kiedy planujesz się pozbyć auta. No bo po co zrobić sprzęgło (nie jest to najtańsza rzecz), a później z dobrym sprzęgłem auto sprzedać...?
bjoern Ja bym się na Twoim miejscu targował bo mi znajomy szwagra powiedział niecałe 300 + on załatwia części i liczy je po tyle po ile za nie zapłacił, a uwierz mi, że koleś ma dojścia i dobre rabaty...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości