Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » śr lut 18, 2015 22:53

krazorek, dzięki, właśnie u mnie ustępowało jak sprzęgło wcisnąłem i puściłem, ale teraz już nie jest to regułą - najczęściej nie pomaga. Nie ślizga się, drgawek nie mam, ale od początku miałem takie mrowienie na pedale jak go trochę wcisnę, tak z połowę może. Powinienem już to robić?
A odebrałeś swojego?



Awatar użytkownika
tygras
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: śr lip 22, 2009 21:20
Lokalizacja: GCH Czersk

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: tygras » czw lut 19, 2015 01:42

Pany pytanie mam, jak to jest przy swapie hamulcow, mam podstawowe bodajze 256mm- mam mozliwosc kupienia okazyjnie 312mm(ZACISKI, KLOCKI, TARCZE, OSŁONY I JARZMA) z rozbitej TT, pytanie czy bede potrzebowal jeszcze zwrotnice czy wszystko bedzie pasowalo p&p do mojego "malucha"? i pytanie drugie na jakie min kolo wejda takie 312mm? 16"? 17"?


viewtopic.php?f=89&t=450245 moja srebrna strzała;)

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Lampart » czw lut 19, 2015 09:58

Panowie czy górny wąz chłodnicy wchodzi na plastikowe kolanko a to kolanko dopiero na chłodnicę?
w golfie IV 1.9 tdi atd.
jesli tak to jakiś oring jets pomiędzy chłodnica a kolankiem?
można prosić o nr katalogowy tego oringu?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » czw lut 19, 2015 09:58

lwlw Odebrałem i pisałem na poprzedniej stronie jak to wyglądało. Fakt faktem sprzęgło u mnie miało takie objawy jak u Ciebie od samego początku. Twardy pedał i takie mrowienie w nim. No i zanim nie zaczęło się poważnie ślizgać zrobiłem na nim 80 tys. km. Bardziej jest to mrowienie na całym samochodzie niż telepanie. Może masz rację, że słowo telepanie jest trochę na wyrost.
To jest znak, że coś już się tam dzieje, ale dopóki sprzęgło się nie ślizga nie ma sensu tego robić. Może Ci się odwidzi ten samochód i go będziesz sprzedawał i wtedy sprzedaż z dobrym sprzęgłem trochę boli...

Panowie jeszcze takie pytanie: Jest jakiś patent na ciężko chodzącą dźwigienkę od ręcznego (tą przy zacisku hamulcowym)? Bo z tego co wyczytałem to tylko sprężynki. Idzie to jakoś przeczyścić/nasmarować? Tłok cofałem to mi szedł dosyć lekko, więc chyba jest w dobrej kondycji...



Awatar użytkownika
andrew-ziom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:34
Lokalizacja: VWa
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: andrew-ziom » czw lut 19, 2015 10:01

Uszanowanie , szukam porady jak rozpoznać w auto częściach przedni reflektor UE. Żeby nie naciąć się Anglika (szukam prawej strony z halogenem)



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » czw lut 19, 2015 11:37

tygras, zwrotnice też musisz zmienić


Obrazek

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » czw lut 19, 2015 12:27

Lampart pisze:Panowie czy górny wąz chłodnicy wchodzi na plastikowe kolanko a to kolanko dopiero na chłodnicę?
w golfie IV 1.9 tdi atd.
TAK!

Info wg ETki na podstawie Twojego silnika 1.9 TDI ATD

Wąż cieczy chłodzącej wchodzi w obejmę sprężynową ta z kolei wchodzi w szybko-złącze (tzw plastikowe kolanko jak to nazwałeś) gdzie tam wchodzi ORING którego szukasz o nr: N90765301 razem to wchodzi w górne wejście chłodnicy i całość trzyma sprężyna mocująca czyli standardowa spinka segero podobna :bigok:

Obrazek

Mam nadzieje że w pewnym stopniu CI pomogłem :pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Lampart » czw lut 19, 2015 13:48

stanley777 serdecznie dziekuje bardzo pomogłeś !!


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » czw lut 19, 2015 15:04

krazorek rzeczywiście pisałeś, pomieszało mi się :bigok: :banghead:
U mnie nic się jeszcze nie ślizga, sprzęgło lekko chodzi, ale troszkę się boję żeby przypadkiem któregoś pieknego dnia coś nie ebło daleko od domu. Mam jakieś 45 tys. tak przejechane. To mrowienie mnie tak nie martwi, gorsze jest stukanie na puszczonym sprzęgle.
Czyli zadowolony jesteś z wymiany? Nie masz nic a nic tego mrowienia/leciutkiego telepania jak wciśniesz tak z pół sprzęgła? Niektórzy mowią, że troszeczkę jak jest to normalne, więc jestem ciekaw jak jest na nowym.
Co do ręcznego nie wiem, na razie mi działa, nie zaglądałem tam jeszcze.



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » czw lut 19, 2015 16:36

lwlw,
Sprzęgło z reguł nie "pada" nagle . Nie ma sie czym przejmować. Jeździj z głową a jeszcze posłuży. Znam takich co jeżdżą już drugi rok z uślizgującym się.. :pub:


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » czw lut 19, 2015 16:49

Też mi się tak wydaję, że od razu nie padnie. Po swoim widzę, że najbardziej dostaje po tyłku jak się ślizga bo wszystko się wtedy piekielnie grzeje...

Jak go dobrze rozgrzałem to cichutko pracuje a pedał jest tak miękki jak w aucie, które świeżo wyjechało z salonu. Nawet mowy nie ma o jakimś mrowieniu.

Z tym moim ręcznym to zdjąłem tę dźwigienkę przy zacisku, przemyłem, przesmarowałem i złożyłem. Odbija do końca, ale mam wrażenie, że trochę za słabo... sprężyny są już w drodze. Jutro założę i na pewno do następnego kompletu klocków przetrwa... :bigok:



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » czw lut 19, 2015 17:57

a po czym poznac ze reczny nie odbija?



Awatar użytkownika
GM84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: sob paź 01, 2011 21:39
Lokalizacja: Zagłębie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: GM84 » czw lut 19, 2015 18:46

karacz, Po skończonej jeździe dotknij tarczy hamulcowych z tyłu, jak się poparzysz to znaczy że nie odbija :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » czw lut 19, 2015 18:52

karacz, lub podnieś i zakręć kołem, ale skoro masz wątpliwości to prawie na pewno nie odbija :los2:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości