Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pn kwie 13, 2015 17:45

Odnoście licznika też mam pytanie :helm:

Mam w tej chwili imo2 1/2 fis - i jutro zakładam na imo2 fis 1/2 ale SE i licznik w milach

Na sam początek podmieniam, potem pin odczytuje i potem?

Mam Commandera i Vaga

Rozmyślam nad kupieniem air'a - warto odkupić używkę? Wtedy wiadomo wtedy że wszystko gra chodzi itd. Chętnie pogadam z kimś ogarniętym na PW, jak co zrobić, na co uważać itd.


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pn kwie 13, 2015 18:04

Jak kupujesz koła to tylko na wyważarkę :bajer:



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » pn kwie 13, 2015 18:41

boris_kafarrow pisze:Jak kupujesz koła to tylko na wyważarkę :bajer:
Jak jest koło wyważone to na wyważarce Ci nie wyjdzie czy jest krzywe.


Rust is lighter than carbon fiber

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pn kwie 13, 2015 18:47

nitrox89 pisze:
boris_kafarrow pisze:Jak kupujesz koła to tylko na wyważarkę :bajer:
Jak jest koło wyważone to na wyważarce Ci nie wyjdzie czy jest krzywe.
Ale to chyba nie patrzysz na wskazania wyważarki, tylko zachowanie kręcącego się koła



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pn kwie 13, 2015 19:11

No właśnie, zakładasz na maszynę i zakręcasz ręką i tyle


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pn kwie 13, 2015 20:29

Jedzie ktoś na worthersee w tym roku jakoś po majówce a dokładniej w terminie 7-9maj? Może coś ktoś opisać co warto zwiedzić zobaczyć itp :bajer:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn kwie 13, 2015 21:57

marcinnxtdi pisze:Koledzy do zmiany miski potrzeba samej uszczelki czy jeszcze jest tam jakiś klej?
I lepiej spawać swoją czy kupić nową / używaną ?
Tak jak Ci pisali - nie ma tam żadnej uszczelki jest tylko specjalna masa... Ja już dwie załatwiłem i mam jeszcze połowę tuby...^^
Co do samej miski:
-kupowanie budżetowego zamiennika typu Topran jest głupotą - ja załatwiłem taką miskę na polnej drodze po spotkaniu z ziemią (!). Nie dają miedzianej podkładki pod śrubę spustową + kiepsko spasowany gwint i wtedy żeby Ci się nie sączyło po śrubie dokręcasz mocniej i po 3 wymianach oleju nie masz gwintu... Osobiście omijam tę markę szerokim łukiem.
-obecnie mam dobry zamiennik (bodaj JP Morgan, jakiś duński producent) - 200 zapłaciłem i w sklepie w Łodzi częstował mnie tym zamiennikiem i używką w oryginale w tej samej cenie. Zdecydowałem się na zamiennik ponieważ był cięższy (masywniejszy) od oryginału a poza tym wiesz jak wygląda używana miska...
-cenę nowego oryginału podrzucą Ci koledzy z dostępem do ETKI, ale ten zamiennik w mojej opinii jest jest lepszy.



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pn kwie 13, 2015 22:09

Pojechałem, założyłem, a, że obok sprzedającego była dłuuga prosta to sprawdziłem czy nie biją :jezor:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn kwie 13, 2015 22:38

jak w AJMie ściągałem miskę do spawania to żadnej uszczelki tam nie było. Coś pod sylikon. Ja po zdrapaniu resztek, wymyciu, odtłuszczeniu przed założeniem miski dałem DIRKO http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-s ... 62352.html" onclick="window.open(this.href);return false; a jak zmieniam olej to pod koniec wkręcania śruby spustowej to ową śrubę też zawsze trzktuje tym preparatem i nic nigdzie nie kapie :bigok:


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn kwie 13, 2015 23:10

To jest de facto silikonowa masa uszczelniająca o przyśpieszonym wiązaniu. Na opakowaniu jest napisane żeby się w miarę możliwości uwijać z montażem.

Ten olej sączący się po śrubie spustowej to był jakiś horror...
W oryginale z tego co pamiętam nie przewidzieli typowo miedzianej podkładki, a w tym zamienniku mam.

Btw.: Jaka litera dopisana do numeru OEM części świadczyła o tym, że była regenerowana w VW? Coś i się kojarzy, że C, ale nie jestem pewien...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Kamel » wt kwie 14, 2015 09:25

krazorek pisze:W oryginale z tego co pamiętam nie przewidzieli typowo miedzianej podkładki, a w tym zamienniku mam.
W oryginale śruba/korek spustowy również ma podkładkę, chyba, że ktoś, kto się tam dobierał ją usunął.
krazorek pisze:Btw.: Jaka litera dopisana do numeru OEM części świadczyła o tym, że była regenerowana w VW? Coś i się kojarzy, że C, ale nie jestem pewien...
"X" na końcu ciągu znaków.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 14, 2015 10:20

Kamel Mogło być tak jak piszesz... Koniec końców jak kupujesz używaną miskę to śruba w 95% przypadków jest bez podkładki.

Podziękował za info z tą literą!



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: iigAlisArr » wt kwie 14, 2015 12:11

Kamel pisze:"X" na końcu ciągu znaków.
Potwierdzam, kiedyś przypadkiem kupiłem regenerowany fullFIS w fabryce przez allegiewno. :food:


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » wt kwie 14, 2015 15:49

Mam problem a w zasadzie dwa. Pierwszy to taki, że nie włączają mi się wiatraki po przekroczeniu 90*, na jesieni prawie 2 razy mi się zagotował ale później czyściłem bezpieczniki i wydawało mi się że jest ok. Ostatnio auto sobie chodziło dłuższy czas na postoju, wchodze do niego a tu koło 100* już było, więc kolejnego dnia wracajac z pracy zostawiłem go i obserwowałem, wskazówka przeszła 90* a wiatraki nic, poruszałem bezpiecznikiem w skrzynce nad aku i się włączyły na maxa zbiły temp i wyłączyły, nie gasiłem auta tylko czekałem czy jak ponownie temp przekroczy 90* to się włączą czy nie i znowu to samo, lekko poruszam bezpiecznikami i chodzą, czyściłem je papierkiem ale nic nie dało, szukać innej skrzyneczki czy może kontaktem przelecieć, z lewej strony jest lekko plastik nadtopiony może w środku gdzieś blokuje przejście muszę to obczaić , jakieś inne pomysły? (Wszystko na wyłączonej klimie)

Druga sprawa, to dziś byłem nabić klimatyzacje, nabili i okazało się że sprężarka się nie włącza... Dziś gościu nie miał czasu grzebać a nawet mi to na rękę bo może sam coś ogarnę, niby bezpieczniki sprawdzili i są ok, mówił coś jeszcze o jakieś skrzynce pod aku że niby tam coś zajrzeć by chciał. Włączając klimatyzacje wiatraki się włączają, tak se myślałem że może ta skrzynka nad aku ma coś z tym wspólnego i ruszałem bezpiecznikami na włączonej klimie ale sprężarka się nie włacza.

Jakieś sugestie? Nie chce oddawać do mechaników i bulić hajs, bo to też pewnie będą szukali przyczyny i za wszystko sobie liczyć lub kazać zmieniać..


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości