Kącik posiadaczy MK7

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » śr kwie 08, 2015 20:44

Koledzy czy w Discovery pro możecie ustawić w nawigacji cel pośredni? niby wg instrukcji jest taka opcja Moje szlaki, ale ja u siebie znajduje tylko nowy cel, i jakoś nie potrafię ustawić trasy np. z punku A do punktu B przez punkt C, który nie leży na trasie A-B



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » śr kwie 08, 2015 21:08

Nie wiem na pewno, ale słyszałem, że jest taka możliwość (i w sumie byłoby to trochę dziwne gdyby było inaczej). Jutro to sprawdzę i dam znać jak u mnie to wygląda.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » czw kwie 09, 2015 20:43

Sprawdzone. U mnie da się bez problemu ustawiać cele pośrednie - jest taka opcja (na pasku, który wyskakuje po przyłożeniu ręki) o nazwie "moje trasy" (znajduje się zaraz po prawej od "moje cele") i tam sobie może robić trasy składające się z wielu punktów.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pt kwie 10, 2015 07:33

dzięki, tez później sprawdzę, ale ta opcja moje trasy chyba jest i u mnie, wiec pewnie się da,
koledzy ale pójdę dalej :bajer: czy jest możliwość wgrania do naszej nawigacji wgrania własnych POI, ?? (chyba jest) ale chodzi mi o fotoradary??? :chytry:
może jest taka możliwość, byłoby super, co wy na to??



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5948
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » pt kwie 10, 2015 08:10

volf_66 pisze:(chyba jest) ale chodzi mi o fotoradary???
może jest taka możliwość, byłoby super, co wy na to??
A nie łaska zgodnie z przepisami jeździć? :jezor:
:pub:
Dobra. Już nic nie mówię aby nie było, że kocioł garnkowi przyganiał :satan: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pt kwie 10, 2015 08:17

A nie łaska zgodnie z przepisami jeździć? :jezor:
:pub:
Dobra. Już nic nie mówię aby nie było, że kocioł garnkowi przyganiał :satan: .[/quote]

to właśnie o to chodzi aby jeździć zgodnie z przepisami, :bigok: myślę ze nie należę do piratów drogowych, ale czasami w nieznanym terenie droga prosta jak na tacy, żywej duszy w promieniu 1km, jedziesz sobie 70km/h a tu fotoradar z ograniczeniem do 40km/h, i 500zł nie twoje, plus punkty, nie wspomnę o nerwach i zdrowiu, ;)



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » pt kwie 10, 2015 20:59

volf_66 pisze:koledzy ale pójdę dalej :bajer: czy jest możliwość wgrania do naszej nawigacji wgrania własnych POI, ?? (chyba jest) ale chodzi mi o fotoradary??? :chytry:
może jest taka możliwość, byłoby super, co wy na to??
Oczywiście, że jest taka możliwość. Instrukcja jak to zrobić jest np. tutaj:
http://www.volkswagen.de/de/navigation/ ... mlung.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A dodatkowo nasz forumowy kolega P3C1U "chwalił się", że właśnie to uczynił i oferował pomoc innym użytkownikom:
viewtopic.php?f=180&t=559970&start=126" onclick="window.open(this.href);return false; (posty pod koniec strony).


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
looki76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: sob sie 23, 2014 21:05

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: looki76 » ndz kwie 12, 2015 09:54

volf_66 pisze:A nie łaska zgodnie z przepisami jeździć? :jezor:
:pub:
Dobra. Już nic nie mówię aby nie było, że kocioł garnkowi przyganiał :satan: .
to właśnie o to chodzi aby jeździć zgodnie z przepisami, :bigok: myślę ze nie należę do piratów drogowych, ale czasami w nieznanym terenie droga prosta jak na tacy, żywej duszy w promieniu 1km, jedziesz sobie 70km/h a tu fotoradar z ograniczeniem do 40km/h, i 500zł nie twoje, plus punkty, nie wspomnę o nerwach i zdrowiu, ;)[/quote]
To jest chore. Lataja dziury budżetowe naszym kosztem


Matka Polka

Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Zorro1234 » wt kwie 14, 2015 14:24

Proszę o poradę.
Samochodzik kupiony, odebrany bez uwag, zajeżdżam do domu, jeszcze raz oglądam i niestety odkrywam 2 wgniecenia na tylnym zderzaku (jedno zasadniczo niewidoczne, wyczuwalne jedynie dotykiem, drugie już widoczne - ok. 2 cm, wgniecione na krawędzi tej wnęki co się montuje tablice rej.). Sprawę zgłosiłem do dealera i proponują wymianę zderzaka. Zasadniczo myślę spoko ale później naszła mnie refleksja czy jest sens robić tą wymianę. Szkoda ma (przynajmniej tak mi się wydaje) charakter jedynie wizualny, a jeśli tak to może lepiej sobie odpuścić niż pozwolić na gmeranie w nowiusieńkim samochodzie. Czy w serwisie to zrobią to tak samo jak w fabryce, dobrze spasują, skręcą itd. Boję się, że może to przynieść więcej kłopotów niż korzyści, z drugiej strony jakby się coś złego działo z tym zderzakiem czy tyłem w przyszłości to czy VW jak zobaczy to wgniecenie to powie "puknołeś pan a teraz chcesz pan coś tam reklamować". Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.



Awatar użytkownika
looki76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: sob sie 23, 2014 21:05

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: looki76 » wt kwie 14, 2015 14:33

zadaj obniżenia ceny

matka polka


Matka Polka

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » wt kwie 14, 2015 14:33

Jednego możesz być pewien - w serwisie nie zrobią tego tak samo jak w fabryce. Jeżeli nie jest to bardzo mocno widoczne i będziesz mógł z tym żyć, to moim zdaniem nie decyduj się na to gmeranie. Sprawę zgłosiłeś, więc w przyszłości będziesz kryty. Tylko oczywiście salon, w którym kupowałeś samochód powinien Ci tak czy inaczej jakoś zadośćuczynić.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Zorro1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 13:35

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Zorro1234 » wt kwie 14, 2015 14:57

Szkopuł w tym, że serwis twierdzi, że to jedyna możliwa forma zadośćuczynienia. Poczytałem już trochę o rękojmi i teoretycznie mogę żądać różnych rzeczy np. pieniędzy, ale jak się uprą, że tylko wymiana to co, do sądu pójdę, już teraz oczywiście twierdzą, że właściwie to jest to ich dobra wola bo samochód był odebrany bez uwag i nikt nic nie widział. Sam już nie wiem co robić. Na razie to są tylko maile i telefony, szczerze mówiąc żadnej oficjalnej, w sensie pisemnej, reklamacji nie złożyłem.

Ps.
Właśnie dzwonili z VW, że wymiana zderzaka potrwa 3 dni. Nie wiem co trzeba robić, żeby wymieniać zderzak 3 dni. Po dłuższej rozmowie z VW okazało się, że bardzo możliwe, że zderzak przyjdzie z fabryki i dopiero na miejscu będą go malować. Coś chyba kombinują chłopaki. Chyba odwalę jakąś pisemną oficjalną reklamację i zażądam rekompensaty, bo coraz bardziej mi to wszystko nieładnie pachnie.



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » wt kwie 14, 2015 20:17

To, że będą na miejscu malować to na 100%. Gdybyś sam coś z tym działał mógłbyś poszukać zderzaka w kolorze, ASO takich rzeczy nie robi.
Zobacz sobie ten temat - problem podobny choć przyczyna inna:
viewtopic.php?f=168&t=569716" onclick="window.open(this.href);return false;

A prawo w Polsce niby jest, tyle tylko, że jego interpretacja jest zazwyczaj dowolna, a dodatkowo strasznie ciężko go wyegzekwować. Na upartego mogą faktycznie się wyprzeć i tyle, więc pójście na jakąś otwartą wojnę raczej nie ma sensu. Niemniej jednak w miarę delikatnie możesz spróbować ich przekonać do swoich racji.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5948
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » wt kwie 14, 2015 20:58

Trzeba od razu pisać. Zawsze będzie ślad, że coś się działo. Do pisma muszą się już jakoś ustosunkować.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości