Kącik posiadaczy MK2

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK2

Post autor: damian_piaski » ndz maja 03, 2015 14:19

Piotrek1682 pisze:A można nową dostać? bo słyszałem że wydają ją tylko z dowodem rejestracyjnym :/ Jaki jest koszt?

tu masz wniosek http://www.powiat.sandomierz.pl/files/f ... yjnego.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu masz cenę... http://www.powiat.sandomierz.pl/wydzial ... portu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:D


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz maja 03, 2015 20:45

damian_piaski, ja pierd**ę to ty umisz obsługiwać google :D


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: damian_piaski » ndz maja 03, 2015 21:28

można? można :D


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn maja 04, 2015 10:51

Wygoogluj mi jeszcze gdzie ja zostawilem grzechotke z neotoolsa bo kurde nie wiem gdzie ja zostawilem


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Repo » pn maja 04, 2015 12:33

Idzie gdzieś dorwać gałkę do zmiany biegów w automacie? W zasadzie wszystko bangla, tylko sam plastik jest na izolacyjnej sklejony, bo się rozpadał :D albo ew. podejdzie z innego wozu?



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Max93 » pn maja 04, 2015 14:55

Repo, ja mam gałkę do automatu tylko trochę pęknięta dołem i jest przez to trochę luźna.
Jak wrócę do polski to zrobię zdjęcia


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK2

Post autor: deskjet » pn maja 04, 2015 17:11

Witam.
Koledzy orientujecie sie moze w jakiej cenie "chodza" zaslepki/emblematy Wolsfburg Edition o nr 165853688 A do mk2?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Golfinkatdi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3325
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 00:26
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Golfinkatdi » pn maja 04, 2015 17:38

deskjet pisze:Koledzy orientujecie sie moze w jakiej cenie "chodza" zaslepki/emblematy Wolsfburg Edition o nr 165853688 A do mk2?
25 30 zł za komplet .


Golf GTD MK2 by RobertBlue
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/bialyGTDroberta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Repo » pn maja 04, 2015 17:52

Max93, właśnie moja też jest pęknięta, tyle że na zaczepach, a nie chce nawet tego oglądać gdzie dokładnie, bo jest dobrze sklejone taśmą i się na razie trzyma, no ale tak brzydko to wygląda :D ciekaw jestem, czy robią gdzieś takie w plastiku stylizowanym na drewno?



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK2

Post autor: deskjet » pn maja 04, 2015 18:46

Golfinkatdi, dzieki :pub:


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Golfinkatdi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3325
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 00:26
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Golfinkatdi » ndz maja 10, 2015 21:15

Panowie kącik mk2 .. może się znacie albo komuś wpadnie jakiś pomysł .. Mam problem z ładowaniem aku .. w sumie to nie wiem czy to wina akumulatora czy alternatora .. ale raczej to nie jest wina alternatora bo już 2 razy był sprawdzany i lądowanie ma .. mase też ..
przynajmniej co 2 tygodnie .. mam tak ze gdy chce odpalić patrzę kontrolka od aku się nie świeci co za tym idzie auto traci energie .. nie wiem jaki to może być powód .. może to być wina akumulatora ? zakładam ze np. ten akumulator co mam jest za duży do wersji benzynowej bo jest z disla i już ma parę lat .. ale naprawdę nie mam pojęcia co może być powodem .. no musi gdzieś prąd spierdal## bo inaczej tego nie widzę


Golf GTD MK2 by RobertBlue
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/bialyGTDroberta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Repo » ndz maja 10, 2015 21:46

Golfinkatdi, to może trochę z mojego doświadczenia (kiedyś miałem problem z tym samym, tyle że w innym samochodzie). Po dość długiej jeździe (najlepiej z wyłączonym radiem, żebyś miał pewność że dobrze doładujesz aku), zmierz jakie ma ładowanie i zostaw na noc, rano przed odpaleniem też sprawdź jakie ma ładowanie, jeśli akumulator jest dobry, nie powinno być spadku naładowania (przynajmniej nie bardzo dużego). Też miałem aku z diesla w benzyniaku (jedyna różnica to moc rozruchowa- dieslowskie mają tą wartość większą, no i chyba mniejszą pojemność- ale mogę się mylić), więc tym się nie przejmuj bo to raczej większej roli nie gra (chociaż wiadomo, że po coś produkują akumulatory do wersji benzynowych i dieselowskich). Jedyne co jeszcze mogę Ci polecić, to upewnij się, czy światło w bagażniku Ci się nie świeci przez noc (u mnie to była wina przełącznika, który raz zaskakiwał, raz nie) i jeśli jesteś też cierpliwy, spróbuj jakiś czas jeździć bez radia (odłącz je od zasilania, żeby mieć pewność) i zaobserwuj czy problem się powtarza. Mimo wszystko w pierwszej kolejności, jedź do punktu gdzie typowo zajmują się sprzedażą akumulatorów, jeśli akumulator jest obsługowy to pociągną trochę elektrolitu i sprawdzą, czy akumulator się nadaje do czegoś. I moja rada, chociaż bardzo oczywista to jednak ważna- nie kupuj używanego akumulatora (tak, ja kupiłem używkę i później plułem sobie w twarz), najlepiej dołożyć trochę pieniążka i mieć nowy z gwarancją.



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik posiadaczy MK2

Post autor: Repo » pn maja 18, 2015 17:33

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coś takiego dzisiaj znalazłem, rozbjerajac podłogę, ktoś wie co to jest? :D
PS. znalazłem jeszcze niemiecki długopis :D



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK2

Post autor: damian_piaski » pn maja 18, 2015 22:47

o rzesz by Cie!


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości