Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt lis 24, 2015 05:57

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Korzystajcie z tego co macie, a nie ciągłe żale ;)


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » wt lis 24, 2015 06:39

Stanley777 pisze:No nie ma co ukrywać dawniej to ten kącik był naprawdę aktywny :jezor: i to nawet nie ten, tylko tamten bloknięty :bajer:
kostek007 pisze:
sebekgolf pisze:ehhh wy młodzi to macie problemy
Tak sobie przeglądałem kilka stron wcześniej to pozmieniały się tutaj pewne osoby :D To już nie ta ekipa co wcześniej ;)
kiedyś to 10-20 stron dziennie w kąciku to była norma, a teraz? to 2-3 tygodnie zajmuje napisanie 10-20 stron :-(


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lis 24, 2015 10:59

Myślę że to normalne. Bierze się to też z tego, że MK4 stało się bardziej dostępne cenowo dla młodych z racji wieku samochodu. Kiedyś to auto aby kupić trzeba było mieć trochę kasy a później aby je utrzymać trzeba było więcej robić samemu jak się nie miało za dużo $$$. Po za tym młodzi się przyzwyczaili że do wszystkiego jest fotoporada i masa ludzi którzy mają wiedzę i poprowadzą za rączkę. Ci ludzie kiedyś też musieli jakoś zdobyć swoją wiedzę a fotoporad nie było, to oni je tworzyli. Kiedyś się wchodziło pod samochód, wykręcało wahacz i brało go do sklepu aby dopasować odpowiednie tuleje czy tam sworznie. Dziś każdy pyta co ma kupić zanim jeszcze wahacz wykręci ;) I nie mówię tutaj że to jest złe, wręcz przeciwnie bo niejednokrotnie pozwala zaoszczędzić czas, czy w momencie przeróbek pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów. Jednak zmienia się pokolenie. Ci którzy kiedyś "ciągnęli" te tematy do przodu motając i przerabiając co się da, dziś mają rodziny i albo nie mają czasu już na zabawy z autami albo najzwyczajniej w świecie im się już nie chce. Sam to obserwuję po sobie choć 30 jeszcze nie mam :banghead:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » wt lis 24, 2015 13:27

Gdybym umiał to bym się bawił jak hyper. Obawiam się jednak, że przy moich pomysłach, zostałbym królem agrotuningu :los2:

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » wt lis 24, 2015 16:20

sebekgolf, na taką zmianę oblicza kącika ma cała ta sytuacja co miała miejsce rok temu i taki jeden co czuł się ''ważny'' rozdawał warny i bany, a teraz to już słuch po nim zaginął. Mało tego jeszcze VIPa dostał. A kącik był co chwilę blokowany przez moderów. A kącikowcy jak jedna wielka rodzina chce mieć kontakt ze sobą. No to ci którzy zostali nagrodzeni mają własny kącik który ma się lepiej niz ten tu. Napisze krótko. 40 członków. To już trochę stron z forumowego kącika ucieka.
Nic już nie będzie takie samo jak było.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » wt lis 24, 2015 16:48

Dratwa pisze:A no, niektórzy tutaj bezproblemowo silniki swapują, a ja w życiu pokrywy zaworów nie odkręcałem :D
bezproblemowo to może nie, ale ile można się przy takiej operacji nauczyć :popcorn:
Obrazek



Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » wt lis 24, 2015 17:23

Uturbiasz to? :food:


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » wt lis 24, 2015 17:51

wyjmuje 2,3 i wkłada 1,6eSeR, bo mniej problemowy :los2:


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt lis 24, 2015 17:53

joseph82 pisze:sebekgolf, na taką zmianę oblicza kącika ma cała ta sytuacja co miała miejsce rok temu i taki jeden co czuł się ''ważny'' rozdawał warny i bany, a teraz to już słuch po nim zaginął. Mało tego jeszcze VIPa dostał. A kącik był co chwilę blokowany przez moderów. A kącikowcy jak jedna wielka rodzina chce mieć kontakt ze sobą. No to ci którzy zostali nagrodzeni mają własny kącik który ma się lepiej niz ten tu. Napisze krótko. 40 członków. To już trochę stron z forumowego kącika ucieka.
Nic już nie będzie takie samo jak było.

No dobrze, ale było minęło. Zapewne 80% użytkowników obecnych udzielających się w tym, że kąciku nie wie o co chodzi, co to było
w jaki sposób to się odbywało. W tym także ja. Więc według mnie, nie wiem po co macie do tego wracać, ja rozumiem sentymenty etc.
Wszystko jest zrozumiałe, ale któryś raz z kolei czytam znów to samo, czyli te żale, że kiedyś ktoś coś komuś za coś, bo coś tam BLA BLA BLA.

Temat zakończyć i uskuteczniać inne dyskusje, a kolega wyżej co pisał o tym, że dawni użytkownicy po prostu już nie mają czasu,
bo rodzina itp ma świętą rację, przyszło inne 'pokolenie' użytkowników na ten kącik i o.

:)

macabra_, widzę, że już bliżej jak dalej :okej: Ja na razie w punkcie zero stoję ze swapem :p


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
lukibse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 01, 2010 19:38
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lukibse » wt lis 24, 2015 18:25

pany szybkie pytanie. mam w swoim mk4 OEM panel pod uchwyt telefonu po prawej stronie deski (przy radiu). mam też założony uchwyt -> http://sniadeckich.iai-shop.com/pol_pl_ ... 9320_2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; o taki właśnie. szukam czegoś podobnego bo zmieniłem obecnie telefon i nie mieści się w ten uchwyt. myk jest taki że ten uchwyt który jest obecnie pasuje idealnie bo pod tą zaślepką jest śrubka i można sobie go przykręcić właśnie do tego panelu. zna ktoś coś podobnego z regulowaną szerokością (telefon 8cm szer.) i właśnie przykręcanego na śrubkę pod zaślepką? albo może też ma w tym miejscu uchwyt (szeroki ;) ) i rozwiązał to jakoś inaczej?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » wt lis 24, 2015 18:25

Dratwa pisze:Uturbiasz to? :food:
kiedyś pewnie tak, na razie trzeba będzie trochę odpocząć jak już auto wyjedzie :jezor:
Chrzanek` pisze:macabra_, widzę, że już bliżej jak dalej :okej: Ja na razie w punkcie zero stoję ze swapem :
szczerze mówiąc to chyba ostatni swap jakiego się podejmuję :los2: następnym razem trzeba będzie od razu kupić auto z jakimś męskim silnikiem :helm:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lis 24, 2015 18:32

macabra_ pisze:
Dratwa pisze:Uturbiasz to? :food:
kiedyś pewnie tak, na razie trzeba będzie trochę odpocząć jak już auto wyjedzie :jezor:
Chrzanek` pisze:macabra_, widzę, że już bliżej jak dalej :okej: Ja na razie w punkcie zero stoję ze swapem :
szczerze mówiąc to chyba ostatni swap jakiego się podejmuję :los2: następnym razem trzeba będzie od razu kupić auto z jakimś męskim silnikiem :helm:
hehe to widzę jak u mnie. Postanowiłem wsadzić M62B44 do auta i tak już czeka... ponad pół roku i nie zanosi się abym w całym przyszłym roku znalazł na to czas, więc.... sobie postoi :rotfl:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » wt lis 24, 2015 18:45

sebekgolf, ja w ogóle nie planowałem tego robić w tym roku ale naczytałem się, że to taka prosta sprawa, że wszystko P&P, i głupi w to uwierzyłem :los2: a jak już się zaczęło to odwrotu nie ma :jezor:



Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » wt lis 24, 2015 18:49

P&P to tylko pokrętła foteli są :los2:

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Using Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości