Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pn gru 07, 2015 11:35

I akurat centra? A tyle przyzwoitych baterii w tej cenie jest dostępnych.
Poprzednia Centra Futura wytrzymała mi 3 lata. Tyle co gwarancji i dostałą zwarcia. Po tym przedstawiała wartość złomową.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pn gru 07, 2015 11:40

Np jakie ? Bosch przynajmniej kilkadziesiat zl drozszy

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: liteon0 » pn gru 07, 2015 12:11

A moja Futura juz 5 rok kreci :bajer: co prawda nie jest juz to co bylo wczesniej ale jak nie bedzie duzych mrozow to moze przez zime wytrzyma


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn gru 07, 2015 12:23

Barton_ pisze:I akurat centra? A tyle przyzwoitych baterii w tej cenie jest dostępnych.
Poprzednia Centra Futura wytrzymała mi 3 lata. Tyle co gwarancji i dostałą zwarcia. Po tym przedstawiała wartość złomową.
Bo kupiłeś Futurę, która jest ... kiepska .

Czemu Centra ? Bo we wszystkich samochodach jakie są pod moją ręką jak i u rodziców, od zawsze jeździła Centra i nigdy problemów nie było. Tylko że ja kupuję Centrę Standard albo Plus, gdzie można uzupełnić elektrolit/wodę demineralizowaną. Kolejna sprawa, że nie kupuję akumulatorów w marketach, tylko u jednego i za każdym razem tego samego przedstawiciela Centry :bajer:

I cenę mam tu w :ass: bo i ten tani nie był i 50zł w jedną czy w drugą to tutaj w zasadzie żadnej różnicy mi już nie robi. Nie widzę po prostu sensu pchania kasy w dup...ę komukolwiek innemu, jeśli mam w kraju producenta, który też potrafi dobry sprzęt zrobić. Trzeba tylko wiedzieć, który akumulator wybrać i gdzie go kupić.

Kocham to podejście w stylu - jest tyle innych "lepszych" producentów" Po czym wnioskujesz tą "lepszość" ? Po tym, że nie wyprodukowano w PL ? Bo masz napisane "Germany" ? Uważasz że nie potrafimy zrobić nic dobrego ? A kupujcie sobie świece Denso, Bosche i inne, ja ładują starą dobrą Polską Iskrę i gitara. Akumulatory ładuję Polskie, tylko ze sprawdzonych serii i od sprawdzonego dostawcy, jeszcze wtopy nie było ani jednej. Myślisz że Niemcy robią dobrze ? Pojęcia nie masz co kupujesz w opakowaniach ze znaczkiem VW :bajer: Tarcze hamulcowe z chin, alternatory z regulatorami posiadającymi elektroniczną blokadę na czas pracy (Bosch), w sumie też już produkcja Chińska i to w autach produkowanych w DE idzie na pierwszy montaż. Tyle a tyle popracuje i kapota, do remontu. Jedziesz na ASO a tam w ramach naprawy wsadzają ci "nowy" oryginalny alternator... tyle że po regeneracji. Szkoda że płacisz za to jak za "nowy", a wart jest tyle co Twój stary który zaniósłbyś do gościa który w przydomowym warsztacie zrobi to samo za 150zł :hmm: Może nie będę pisał dalej, bo wyjdzie że niemiaszki produkują tylko znaczki które kleją na maski ;)

Nie wiem czy wiesz, ale Hilti ma dość pokaźną część swej produkcji w PL i o dziwo na narzędziach idących na eksport do DE nawet pisze że wyprodukowano w PL :bajer:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pn gru 07, 2015 12:45

Swoją opinię o Centrze opieram na jednostkowym przypadku z Futurą.
Niby linia premium a się bateria rozkraczyła.
Nie była kupiona w markecie tylko w sklepie moto, w którym kupuję niemal wszystko do auta.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pn gru 07, 2015 12:54

Pany... A odpowiedzcie mi, bo ja może tak teraz w kwestii tematu legenda a mianowicie chodzi mi o zawieszenia gwintowane.

Jak to w końcu jest jedni kręcą niewiele i im fajnie siedzi, drudzy z kolei kręcą i dalej koza :kac: , od czego to zależy, od marki gwintu, tego jak sporą ma regulacje?

Przy jakim obniżeniu jest konieczny stabi S3 + dłuższe łączniki, u siebie obecnie mam KIT AP przód - 50, tył - 30 to nic nie ociera a przynajmniej tak mi się wydaje. Miałby ktoś może jakieś zdjęcia jak wasza buda leży biorąc pod uwagę gwint marki AP, KW var1,2, Koni, Eibach itp? Jeśli chodzi o MTSy, Weitec, JOMySromy, TuningArty to jakoś sceptycznie do tych firm podchodzę.

Byłby ktoś w stanie mi ten temat naświetlanić, albo chociaż rzucić zdjęcie co jak i na czym siedzi.

:pub: :bajer:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn gru 07, 2015 12:57

Wybrałeś po prostu kiepski model. Wiele osób narzekało już na Futurę i to nie tylko na tym forum. Ja jestem wierny starej zasadzie, skoro z akumulatora paruje ( a paruje zawsze nawet w bezobsługowych, tyle że w nich mniej), to należy mieć możliwość dolania wody demineralizowanej. Zgodnie z tą zasadą, raz do roku zaglądam do aku i sprawdzam ilość elektrolitu, w razie potrzeby uzupełniając niedobory. Pamiętaj też, że jak się mało jeździ, to należy co jakiś cas doładowywać aku bo się zasiarcza. No i najważniejsza sprawa, czy ładowanie w aucie jest na poprawnym poziomie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pn gru 07, 2015 13:14

Aku kupiłem o pojemności zalecanej w instrukcji.
Co do konieczności obsługi, to niestety producent wiedział lepiej i nie zostawił możliwości dolewania wody czy elektrolitu.

Teraz wolę kupić z 3 letnią gwarancją najtańszy i liczyć się, że to tylko na 3 lata i potem nowy.
Kupuję najtańszy, żeby mniej bolało.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: daniel23584 » pn gru 07, 2015 14:02

Ja nie wiem sporo osob tak narzeka na Centre Future, a u mnie ma ponad 4 lata i jeszcze daje rade


ALH -> 205 -> soft

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Krzysiek W. » pn gru 07, 2015 20:48

Ja wspieram polskie akumulatory z firmy Autopart z Mielca. Także polak potrafi.


Nic już nie będzie takie same.

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pn gru 07, 2015 22:48

Stanley777 pisze:Pany... A odpowiedzcie mi, bo ja może tak teraz w kwestii tematu legenda a mianowicie chodzi mi o zawieszenia gwintowane.

Jak to w końcu jest jedni kręcą niewiele i im fajnie siedzi, drudzy z kolei kręcą i dalej koza :kac: , od czego to zależy, od marki gwintu, tego jak sporą ma regulacje?

Przy jakim obniżeniu jest konieczny stabi S3 + dłuższe łączniki, u siebie obecnie mam KIT AP przód - 50, tył - 30 to nic nie ociera a przynajmniej tak mi się wydaje. Miałby ktoś może jakieś zdjęcia jak wasza buda leży biorąc pod uwagę gwint marki AP, KW var1,2, Koni, Eibach itp? Jeśli chodzi o MTSy, Weitec, JOMySromy, TuningArty to jakoś sceptycznie do tych firm podchodzę.

Byłby ktoś w stanie mi ten temat naświetlanić, albo chociaż rzucić zdjęcie co jak i na czym siedzi.

:pub: :bajer:
Ja mam Eibach, możesz luknąć. Stabi nie tykane. Jak masz pytania to wal.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » pn gru 07, 2015 23:10

U mnie Futura grubo ponad 3 lata i śmiga elegancko.


Obrazek

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Progresywny » wt gru 08, 2015 13:46

Chłopaki czy wadliwa klapa gasząca/instalacja podcisnienia moze wpływać na wieksze spalanie?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » wt gru 08, 2015 14:41

Ja od 5 lat mam Centrę Standard - 5 lat bez problemu kręciła 1.6, teraz bez problemu kręci 2.3 i nie zapowiada się, by miała umrzeć :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości