Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » czw lut 04, 2016 18:14

Aa reklamację, druciarz choćby to malował 5 razy to i tak by mu nie wyszło, a samochód potrzebny codziennie i odpuściłem:P



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » czw lut 04, 2016 18:17

mass143, to niech kasę oddaje :bigok:


Obrazek

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » czw lut 04, 2016 19:23

apropo lakieru, bawił się ktoś w korektę lakieru na swoim mk4? może macie jakieś pasty/pady + rady na sprzedaż :hmm:



Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » czw lut 04, 2016 21:58

mass143 pisze: jest sens pchać się w lakierowanie całego samochodu? bo denerwuje mnie to już bo tu ryska tam wgniota i co gorsze nic nie zrobiłem ja tylko osoby trzecie bo raz ktoś zawadził na parkingu, później mechanik nie mógł podnieść bo niski i wgiął progi z przodu :? z drugiej strony wątpię żebym kupił Borę w idealnej kondycji powiedzmy tylko do korekty lakieru
Nosiłem się z podobnym dylematem dłuższy czas i w końcu się zdecydowałem i nie żałuję bo wiem że auto zostanie ze mną raczej na dłużej ;) Tym bardziej że nie było nigdy bite, prostowane i nie miało szpachli w hurtowych ilościach ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » czw lut 04, 2016 23:23

to to samo mógłbym napisać o moim AJMie


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » pt lut 05, 2016 00:03

noo mi tez szkoda sprzedawać bo nowy gaz, rozrząd, sprzęgło, głowica nówka wszelakie drobne wycieki ogarnięte na tip top, zawieszenie całe nowe i tak by można wymieniać :kac: tylko te drobne niedociągnięcia na lakierze mnie denerwują no ale ja pedant jestem bo "normalny" to by pewnie nawet uwagi nie zwrócił



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt lut 05, 2016 00:37

mass143 pisze:noo mi tez szkoda sprzedawać bo nowy gaz, rozrząd, sprzęgło, głowica nówka wszelakie drobne wycieki ogarnięte na tip top, zawieszenie całe nowe i tak by można wymieniać :kac: tylko te drobne niedociągnięcia na lakierze mnie denerwują no ale ja pedant jestem bo "normalny" to by pewnie nawet uwagi nie zwrócił
Więc masz odpowiedź :bigok:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 05, 2016 09:26

Ja bym sobie zadał jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens. I tak za chwilę będziesz miał drzwi poobijane na parkingu. Widzę to po swoim aucie, ale nic z tym nie zrobisz, bo wszyscy wokół mają to w :ass: że zrobią Ci wgniotkę jak pieprzną drzwiami o twoje. Niestety, taki kraj.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pt lut 05, 2016 10:00

Jeśli masz auto używane na codzień, to pomalujesz, a po roku czasu tak jak koledzy piszą, tu ludzie stukną, tam zarysują, i mają to w :ass: . Dla mnie najważniejsze, aby mechanika była ogarnięta i rdza nie wychodziła :grin:



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt lut 05, 2016 10:06

sebekgolf, będziecie się śmiać może i ze mnie ale chociaż mam spokój psychiczny. Ja po prostu jak muszę już jechać do supermarketu czy też do galerii, mimo, że są miejsca prawie, że pod drzwiami takiego obiektu, to nawet jak stanę 100m dalej, ale na pustym parkingu to tak zrobię. Pomyśli ktoś, że głupi, ale wtedy wiem, że mniejsze prawdopodobieństwo, iż wjeb*e ktoś się drzwiami w Twoje drzwi, chociaż nigdy nie jesteś tego pewny, że tak nie zrobią. Stanąć na uboczu, iść z buta na miasto, chyba, że duże miasto, to wtedy jakoś inaczej to ogarnąć. Wiem, że nie zawsze tak się da, ale jak jest taka możliwość to tak robić. Co tu więcej proponować? Nie da się, chyba, że monitoring. Miałem taki przypadek (kumpel), wrócił widzi, że wgniotka i lakier na jego drzwiach. Ochrona, monitoring, policja i udało się ustalić sprawcę.
Tak czy inaczej, większość ludzi jest taka, że otwiera drzwi jak kuźwa wrota w stodole i napierda*lają po innych autach, aż krew zalewa. Zaraz ktoś powie konfident, ale mam to w poważaniu, jak widzę, że ktoś komuś obił drzwi, karteczka z danymi auta, godzina, moje dane i zostawiam w aucie. Dwa razy dzięki moim zeznaniom i tym karteczkom, ktoś dostał odszkodowanie za straty.. Łudzę się, że w ten sposób, może ktoś mi pomoże, że jak zobaczą to i mi zostawią, ale z tym to ciężko.. :-(


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pt lut 05, 2016 10:34

A pomysleć sobie, że kupiłeś nowe autko, za 100 tys, zostawiłeś na chwilę pod sklepem, a tam drzwi obite, wtedy to kur*ica może wziąć :helm:



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: chris2611 » pt lut 05, 2016 10:43

Chrzanek` pisze:sebekgolf, będziecie się śmiać może i ze mnie ale chociaż mam spokój psychiczny. Ja po prostu jak muszę już jechać do supermarketu czy też do galerii, mimo, że są miejsca prawie, że pod drzwiami takiego obiektu, to nawet jak stanę 100m dalej, ale na pustym parkingu to tak zrobię. Pomyśli ktoś, że głupi, ale wtedy wiem, że mniejsze prawdopodobieństwo, iż wjeb*e ktoś się drzwiami w Twoje drzwi, chociaż nigdy nie jesteś tego pewny, że tak nie zrobią. Stanąć na uboczu, iść z buta na miasto, chyba, że duże miasto, to wtedy jakoś inaczej to ogarnąć. Wiem, że nie zawsze tak się da, ale jak jest taka możliwość to tak robić. Co tu więcej proponować? Nie da się, chyba, że monitoring. Miałem taki przypadek (kumpel), wrócił widzi, że wgniotka i lakier na jego drzwiach. Ochrona, monitoring, policja i udało się ustalić sprawcę.
Tak czy inaczej, większość ludzi jest taka, że otwiera drzwi jak kuźwa wrota w stodole i napierda*lają po innych autach, aż krew zalewa. Zaraz ktoś powie konfident, ale mam to w poważaniu, jak widzę, że ktoś komuś obił drzwi, karteczka z danymi auta, godzina, moje dane i zostawiam w aucie. Dwa razy dzięki moim zeznaniom i tym karteczkom, ktoś dostał odszkodowanie za straty.. Łudzę się, że w ten sposób, może ktoś mi pomoże, że jak zobaczą to i mi zostawią, ale z tym to ciężko.. :-(
Zupełnie się z Tobą zgadzam. Też tak mam że czasem kraże po parkingu i szukam najlepszego miejsca. Mam golfa 7 za ponad 120tys i jeżdżę nim tylko w dalekie trasy. Po mieście bujam się golem 4 bo aż żal bierze jak ludzie nie szanują swojego nie mówiąc o cudzych...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: killerx » pt lut 05, 2016 11:20

Jakby ktoś potrzebował adaptery pod brembo 4 tłoczkowe do mk4 i pochodnych pod tarcze 312mm to zapraszam tutaj: http://www.a3-club.net/forum/showthread ... ost1450639" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeszcze dwa dni do końca :)


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 05, 2016 11:23

Nie no ja rozumiem wasze podejście, ale odkąd przywaliłem sobie tylnym błotnikiem w słupek i mam wgniotkę od prawie 3 lat, to jakoś tak mam wy...bne. Grunt że mechanika jest OK ( choć już nie, poszła w zeszłym tygodniu tuleja w zawieszeniu z przodu, ale za 3 tygodnie i tak całe zawieszenie idzie do remontu, o dziwo wytrzymało 50 tyś km od ostatniego remontu). Za dużo jeżdżę, za mało mam czasu żeby bawić się wszędzie w szukanie miejsca. Takie życie. To tylko samochód. Chciałbym aby wyglądał jak z salonu, ale nie mam na to czasu, aby się spuszczać nad każdą pierdołą. Niestety społeczeństwo u nas nie dorosło jeszcze do niektórych rzeczy. Po części to też wina wychowania a z roku na rok jest coraz gorzej. Niedługo stuknie mi 30. Jeszcze kilka lat temu człowiek prawko robił. Jak widzę jak się zmienia młodzież przez tych kilka ostatnich lat ( i niestety nie na plus), to zastanawiam się, kto ma robić na tą moją emeryturę. Jeśli byłaby tylko opcja nie płacenia tych wszystkich pierdów podatkowych to bym ich nie płacił, a odkładał to sobie albo w coś inwestował. Miałbym spokojniejsza przyszłość. A tak zapier...m na okrągło a spora część tego przepada w nicości naszego "budżetu", z którego i tak uja się robi. Dróg w zasadzie nie przybywa. Gdzie bym nie chciał jechać, to muszę się pitolić pół dnia bo wiecznie 50/70. Ja się pytam, kiedy będzie lepiej? W DE trzeba mi gdzieś dojechać, to wyjeżdżam tylko za miasto i już mam autostradę. za 130zł w NL przejechałem pociągiem z samego południa na samą północ i to bez rezerwacji na pół roku w przód. A u nas żeby z dnia na dzień gdzieś pojechać pi*rdolino muszę wyłożyć prawie dwa razy tyle. Coś w tym je*niętym kraju jest nie tak. Ale spoko... mamy 500zł na dziecko, gdzie moim zdaniem to tylko zachęci rodziny patologiczne do rozmnażania się, bo kto normalny za 500zł sobie zrobi dzieciaka, jak to nawet nie wystarczy żeby kupić książki do 1 klasy. Dzieciaki owszem, najlepsza inwestycja, ale chyba najdroższa ze wszystkich i nie 500zł jest tu problemem, tylko brak perspektyw w odległej przyszlości. 500zł na dziecko, a za plecami dopie*lili podatkami innymi, ale tego ciemnota już tego nie widzi. i tak możnaby w kółko, ale luzzzzz Macierewicz wyjaśni katastrofę smoleńską ( specjalnie piszę z malej, bo mam to kompletnie w :ass: co się tam stało, jeb*e mnie to totalnie). Niech wsiądzie do drugiego Tupolewa, przypieprzy skrzydłem w brzozę i udowodni że ma rację, ale jemu brak jaj żeby takie coś zrobić. 90% Wiejskiej to ****** które tylko mącą wodę i zaciemniają obraz tego co się dzieje na prawdę, a na prawdę toczymy się równią pochyłą, niestety w dół. Jeszcze trochę a skończą się dopłaty unijne, wtedy dopiero zobaczymy jaka nasza gospodarka jest silna.

Weźmiecie mnie teraz za frustrata. Spoko, ale jak podróżuję po świecie i widzę jak DA się zarządzać państwem to uj mnie strzela kiedy widzę jak nasi potrafią wszystko spitolić. Niemieckie firmy dają zarabiać niemieckiem firmom. Pewna inwestycja niedaleko mnie. Brakło pieprzonego węża. Obok był sklep, polski. Niemiaszki tam nie kupiły, pojechały 30km dalej do innego sklepu, gdzie był niemiecki asortyment. Jest masa ludzi w tym kraju, która chciałaby i mogłaby coś zrobić, ale nie daje się im szansy. A jeśli się im już trochę uda, to trzeba ich dojechać podatkami, zamiast pozwolić rozwinąć skrzydła i stanąć do konkurencji z zachodnimi firmami. Było FSO, obecnie wszystko się tam rozpieprza pod deweloperkę. To się już nie odrodzi. Było FSC, było FSR, było wiele zakładów. A teraz sobie spójrzcie na metkę waszej koszuli którą kupiliście w Reserved czy tym podobnym, sprawdźcie gdzie wyprodukowano, przypomnijcie sobie ile za nią zapłaciliście na wyprzedaży i zadajcie sobie pytanie, ile tak na prawdę jest wart ten kawałek materiału i czemu ktoś u nas w kraju nie może tego robić. Wnioski pewnie sami wyciągniecie.

Dobra, idę coś zrobić coś konstruktywnego, bo chyba na złe tematy mi się zeszło :banghead:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości