Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » sob mar 12, 2016 10:46

Stanley777 pisze:lwlw, o to Ci chodzi?

Obrazek

http://www.getem.pl/sklep/towar.1515.ze ... 45b41.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Robson91, 3 dyszki powiadasz :bajer: ostatnio dzwoniłem i koszt powyzej 50zyla

PS: Jeśli oczywiście mówimy o tym samym :bigok:
kilka lat temu kupowalem to na getem albo w skodzie za kilkanascie zlotych dziala do dzis


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

MnichPro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:08

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: MnichPro » sob mar 12, 2016 11:36

sebekgolf pisze:
bjoern pisze:jak z dziwnego? z innego niż zwykłe zderzaki? takiego plasitku jest pełno dookoła :)
Pewnie ma na myśli laminat zamiast ABS'u. Ale to w sumie nawet prościej. Tnie zderzak jak chce a resztę uzupełnia matą szklaną z żywicą. Robota prosta. Szlifuje się dość fajnie szlifierką. Tylko potem przed lakierowaniem trzeba żelkot położyć.


Przeciez zderzaki ori z r32 nie sa wykonane z abs'u ani laminatu... Tylko dziwnego plastiku..



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob mar 12, 2016 11:39

Panowie mam problem - pojawiły mi się wibracje przy przyspieszaniu, ogólnie jak auto ciągnie, tak powyżej 100. To podobno przegub wewnętrzny? Jak ustalić który? Jakieś inne rzeczy? Czy opony mogę wykluczyć? Nie są już pierwszej młodości, ale to by chyba biło cały czas a nie tylko jak się gazu daje? Dodam, że niedawno sprzęgło robiłem, wywaliłem dwumasę - może tu jest jakiś problem? Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to się zbiega w czasie, bo mało trasami ostatnio jeździłem i nie wiem kiedy to się zaczęło, może przypadek.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob mar 12, 2016 12:57

lwlw, to jak nie jest 100% diagnoza, miałem u siebie podobnie i okazało się ze to przegub zewnętrzny, jadąc jak zazebialo to robiło kierownicą jak puszczalem gaz było ok oprócz tego podczas skrętu w prawo stukalo z lewej strony.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » sob mar 12, 2016 13:54

lwlw, przyczyną może być zaówno przegub jak i dwumas, mam to samo u siebie :/ jak depnę mocno z niskich obrotów ~2k, to wtedy przenosi wibracje, Pytałem kuzyna to mówił, że na prawym wewn przegubie mam trochę za duży luz, złap jedną ręką za półoś a drugą za koniec przy skrzyni i poruszaj półosią, minimalny luz jest normalny.


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob mar 12, 2016 14:53

No właśnie muszę popatrzeć, może coś będzie widać.
Myślę, że zewnętrzny raczej nie, bo nie stuka na skręconych kołach. Wewnętrzny to chyba drogi jest, to chyba razem z półosią?
Dwumasy już nie mam :-)



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob mar 12, 2016 15:29

lwlw, sam przegub wewnętrzny a na co Ci nowa półoś :jezor:
Cena przegubu wedle uznania co do firmy , Hart, LTR, Pascal, Statim, MaxGear, Metelli, SKF, Spidan, na 4/5 pierwszych firm w kwestii przegubu wewn. to nawet bym nie spojrzał, ale m.in takie firmy wystepują, co kupisz zalezy od Ciebie :bigok: i nie daj sie złapać na sprzedawce który sypie teksty "Panie bierz ten sporo osób bierze i jest zadowolona" kazdy sprzedawca wciska to czym handluje :D


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob mar 12, 2016 15:53

MnichPro pisze:
sebekgolf pisze:
bjoern pisze:jak z dziwnego? z innego niż zwykłe zderzaki? takiego plasitku jest pełno dookoła :)
Pewnie ma na myśli laminat zamiast ABS'u. Ale to w sumie nawet prościej. Tnie zderzak jak chce a resztę uzupełnia matą szklaną z żywicą. Robota prosta. Szlifuje się dość fajnie szlifierką. Tylko potem przed lakierowaniem trzeba żelkot położyć.


Przeciez zderzaki ori z r32 nie sa wykonane z abs'u ani laminatu... Tylko dziwnego plastiku..


No to jak jest z innego plastiku ( nie dziwnego, tylko innego) to kupujesz spoiwo pod ten typ plastiku. Najgorszy jest PP bo tego nie chcą się kleje chwytać. Wtedy pozostaje tylko spawarka do plastiku. Ogólnie większość da się pokleić klejem firmy Versachem do plastiku. Fajnie się nim robi.

Stanley777 pisze:lwlw, to jak nie jest 100% diagnoza, miałem u siebie podobnie i okazało się ze to przegub zewnętrzny, jadąc jak zazebialo to robiło kierownicą jak puszczalem gaz było ok oprócz tego podczas skrętu w prawo stukalo z lewej strony.
Najprościej zewnętrzny sprawdza się tak :

Stajesz na parkingu, opuszczasz szyby, skręcasz koła na całego, wrzucasz wsteczny i powoli zaczynasz jechać do tyłu w kółko. Jak będzie miarowe chrupanie to już wiadomo ze to zewnętrzny. Wewnętrzny najprościej na podnośniku sprawdzić.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob mar 12, 2016 16:43

A bo myślałem, że to jest razem.
Jakbym miał kupować Harta to już bym wolał używaną półoś kupić :chytry:
Ok, dzięki wszystkim.



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: trepson_vlcrew » sob mar 12, 2016 17:01

chopy silniczki elektrycznych szyb o początku 1c2 jakiego potrzebują modułu komfortu ?


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob mar 12, 2016 17:13

theblues888, 1C...ale pamiętaj że te silniczki to angole



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: trepson_vlcrew » sob mar 12, 2016 17:31

wiem wiem... zamieni sie stronami i będzie gitarra ;) dzięki


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » sob mar 12, 2016 18:16

lwlw pisze:Jakbym miał kupować Harta to już bym wolał używaną półoś kupić :chytry:
To akurat jest całkiem sensowne rozwiązanie. Ori gumy były wytrzymałe, a jeśli trafisz na niezajechany przegub to jest szansa, że pojeździ jeszcze sporo.


Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob mar 12, 2016 19:35

No właśnie ja mam gumy w super stanie jeszcze. Na szafie 324 kkm.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości