Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pt kwie 29, 2016 23:59

ViruS001, robiąc test dla wskazówek, nie zwracaj uwagi na max wychylenie wskazówek tylko dla kolejnego punktu pośredniego czyli obrotomierz bodajze na 2 czy 3tyś/obr, temperatura idealnie na 90, paliwo na 1/2 i prędkościomierz bodajze na 100km/h.

Ściąg przednią obudowę podłącz wtyczki do auta i lecisz z testem.
Metodą prób i błędów spokojnie idzie to ogarnąć :bigok:

Dla bezpieczeństwa koryguj wskazówki gdy test jest ukończony i program nieaktywny. :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » sob kwie 30, 2016 06:53

Pany pomocy
narobiłem sobie kłopotu , wymontowałem aku padnięty i nie sprawdziłem czy drzwi kierowcy otwierają się z kluczyka ( w pasażera nie mam wkładki na kluczyk a w klapie kluczyk nie wchodzi ), to przypadłość centralnego zamka - nie używanie kluczyka co jakiś czas.
Teraz problem jak otworzyć maską ?
Da rade jakoś otworzyć bez rozbicia szyby - mały trójkąt w tylnych drzwiach


Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob kwie 30, 2016 08:21

Od spodu podłącz jakoś prąd - może do rozrusznika (najbliżej), może uda Ci się kabel od aku w dół ściągnąć, a masę gdziekolwiek.
Albo wkładkę rozruszać spróbuj, skoro i tak nie chodzi to choćby wd40.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » sob kwie 30, 2016 08:58

Jezeli bedziesz musial juz zbic szybe to przypadkiem nie bij tego tylnego trojkacika - najwiecej piedrolenia przy wymianie, a cena jak za przednie, jak cos to zbijaj przednie. :bajer:


Obrazek

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » sob kwie 30, 2016 09:34

Noo przednie boczne idzie najszybciej wymienić



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » sob kwie 30, 2016 10:50

lwlw pisze:Albo wkładkę rozruszać spróbuj, skoro i tak nie chodzi to choćby wd40.
trochę WD poszło kluczyk już wchodzi ( klapa bagażnika ), dolałem WD i w domku kafcie wypiję i pójdę zobaczyć czy da się wkładka obrócić
pod auto nie wejdę - pod dokładkę wejdzie paczka od fajek - zresztą już sensacja bo auto stoi na ulicy koło domu :rotfl:
jak będę miał szybę zbić , to pierw kupię na zamianę
lwlw, KoJ@K, mass143, Dzięki za rady :pub:
cały czas mowa o tym aucie z dolnego zdjęcia , tak wysoko już nie stoi jak na foto - obniżony na gwincie


Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob kwie 30, 2016 11:12

Mattpl pisze:
Mattpl pisze:mocowanie tylnych pasów, jaka tam jest kolejność montowania, bo mi dziwne rzeczy wychodzą? Buda, tulejka, uchwyt pasa, podkładka i w to śruba?
Nikt nie wie? Chodzi mi o to górne mocowanie w słupku.

Obrazek
Ten plastik ( osłonę) chwytasz palcami od spodu ( w sensie jak masz zamontowane na słupku to chwytasz za dolną krawędź plasiku) i odchylasz do góry. Potem masz już dostęp do śruby. Jak mnie pamięć nie myli to odchylało się to do góry. Z resztą jak się przyglądniesz to najprawdopodobniej na tej dolnej krawędzi plastiku w jednym miejscu będzie podcięcie na głębokość około 1mm i długie na około 3-4mm. Tam najlepiej podłożyć mały śrubokręt płaski i pociągnąć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob kwie 30, 2016 14:59

majster heniek, gleba jest faktycznie utrudnieniem, ale może spróbuj podnieść furę. Musiałbyś mieć jakieś dwie płaskie żaby albo chociaż jedną.



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » ndz maja 01, 2016 20:13

lwlw, próba żabą z jednej strony była tylko jeszcze za nisko , muszę jakieś podkłady skołować i podnieść wyżej obie strony , aby pod zderzak głowę wsunąć i do rozrusznika się podpiąć . Wczoraj za mało czasu miałem , popołudniowy wyjazd z żoną do syna na Śląsk miałem zaplanowany i wszystko przełożyłem na wtorek


Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » ndz maja 01, 2016 21:40

Dobrze, że miałeś czym jechać :grin:
Jak żaby nie da rady podłożyć to może wciągnij auto przodem na coś - choćby na jakieś cegły czy drewniane klocki. Ja tak cudowałem jak nie miałem jak pod auto wejść. W sumie wszystko się da, nie jest wygodnie, no ale to kwestia determinacji :grin: Tylko jak masz na biegu to trochę nie bardzo, już na ręcznym prędzej wciągniesz.



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mattpl » ndz maja 01, 2016 22:10

sebekgolf, dzięki dzięki, już mass143 rozwiązał mój problem :D



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn maja 02, 2016 14:50

lwlw pisze:Dobrze, że miałeś czym jechać :grin:
Jak żaby nie da rady podłożyć to może wciągnij auto przodem na coś - choćby na jakieś cegły czy drewniane klocki. Ja tak cudowałem jak nie miałem jak pod auto wejść. W sumie wszystko się da, nie jest wygodnie, no ale to kwestia determinacji :grin: Tylko jak masz na biegu to trochę nie bardzo, już na ręcznym prędzej wciągniesz.
bierzesz fabryczny lewarek i nim unosisz auto te 3-5 cm wyżej. Wtedy jeszcze progów nie uszkodzisz a już powinno dać się coś wsadzić sensowego pod auto. Ja tak miałem z moją żabą i polówką kobity jak koło rozcięła. Nie dało się wejść jak felga siadła na ziemi. Podniosłem delikatnie na fabrycznym lewarku i podłożyłem żabę ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pn maja 02, 2016 17:17

Panowie, 1,5 roku temu jak zmieniałem sobie radio z ori na porządne z obsługą USB, etc, żeby wyciągnąć z głośników jak najwięcej, to nie podłączyłem wtedy anteny radiowej, bo potrzeba przejściówkę (temat olałem, bo i tak bardzo rzadko radia słuchałem, zawsze płyta lub pendrive :D), no ale teraz tak myślę, że przydałoby się w końcu tą przejściówkę kupić - czy ktoś się orientuje jaka to ma być?



Awatar użytkownika
GM84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: sob paź 01, 2011 21:39
Lokalizacja: Zagłębie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: GM84 » pn maja 02, 2016 17:23

Na allegro wpisz separator antenowy, kosztuje to parę zł.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości