Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » pn cze 27, 2016 10:19

Nikt Ci nie powie co masz wymienić, podjedz na szarpaki i niech diagnosta zdecyduje co do wymiany.
Nie wiem czy poliuretany to dobry pomysł ktoś kiedyś na wahacz zakładał i szybko zmienił na te z S3- za twardo było.

Z łącznikami, jak masz metalowe możesz podgiąć, jak plastik to będą po montażu trochę wygięte.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn cze 27, 2016 10:45

U mnie po zmianie z TA-Technics na KW + poliuretan i przy okazji zmiana papci z 195/65/15 na 205 i 225/40/18 - jest dużo bardziej komfortowo :chytry:
Do stabi z S3 zostawiłem ori łączniki...lekko pod kątem ale dają radę.

Ustawianie twardości w KW v2... "+" to twardo a "-" miękko czy odwrotnie?
Może jak ustawie bardziej twardo to wyeliminuje stukanie półosi o podłużnicę...



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » pn cze 27, 2016 16:51

Chrzanek` pisze:Siemka. Będę w tygodniu bawił się w montowanie stabi s3 do swoich czterech kółek.
Jako, że jeżdżę na śmietnixie czyt. tjuning artcie, to nie mam mocowań na stabilizator.
Wystarczy z tego co dobrze pamiętam, kupić krótsze łączniki, czy zostawić ori i je jakoś tam podgiąć?
Bo coś takiego ktoś kiedyś gdzieś pisał. Więc jak tę sprawę rozegrać Panowie?
Po prostu białas jestem w tym temacie i nie ukrywam tego.

A teraz druga sprawa. W zawieszeniu praktycznie z tego co pamiętam nic nie robiłem, bo nie było potrzeby.
Ale na co warto zwrócić uwagę i co wymienić od razu w zawieszeniu? Pewnie wrzucić pełne tuleje z eRki na wahacze tak?
A co więcej? Co jeszcze warto wymienić w całym zawiasie, tak żeby na jeden raz wszystko zrobić. Sami wiecie, że na tym
pseudo gwincie jest twardo, więc nie wiem jak z tymi poliuretanami. W przyszłości i tak zmienię gwint, więc może zainwestować
w te poliuretany, hm? Regułkę krótką napisałem, ale mam nadzieję, że pomożecie jak zawsze. Pozdrawiam. :pub:

Jak będziesz miał wahacze na wierzchu to wymień też sworznie, sprawdź końcówki drążków jak i same drążki. Nic więcej tam nie ma ;P


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pn cze 27, 2016 20:11

Pany, czy do swapa AJM->ARL potrzebuje coś poza silnikiem i kompem? Wiązka chyba jest ta sama?
Ewentualnie chyba wyłączyć immo, jeśli jest na immo3 bo mam licznik immo2.
Coś jeszcze? Potrzebuje wiedzy niestety na już :(

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn cze 27, 2016 20:43

Chrzanek`, od lutego mam poliuretanowe tuleje wahacza przedniego i zaraz wymieniałem przedni kit MTSa (wylany prawy amor) na gwint (nie wiem jakiej firmy, gratis od kumpla) to w porównaniu w kitem MTSa i seryjnymi tulejami zrobiło się dużo twardziej.
yogi_ziom, z tego co wiem to ARL jako jedyny posiada FMIC a AJM, ASZ i inne klekoty SMIC. To do swapa potrzebny będzie FMIC, a co za tym idzie ARL ma inny pas przedni niż reszta diesli. I z tego co wiem to między AJM a ASZtem nie trzeba zmieniać kompa tylko wystarczy wgrać nową mapę, a różnice między ASZ a ARL to głównie turbo i FMIC, bo pompki są te same. Więc powiniem wystarczyć komp z AJMa. I ASZ, ARL w porównaniu do AJM wer. 6 bieg. mają mocniejszy docisk sprzegła. Reszta to niby to samo. Mam AJMa ze skrzynią 6bieg więc trochę się zagłębiałem w ten temat tu kilka linków
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... BQyIUwsNOw" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... uJCBNlcKrQ" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 3d5QHXe7vg" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 9cjJObYeMQ" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 6728,d.bGs" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pn cze 27, 2016 20:50

Mam dostęp tylko do silnika ze skrzynią i komputerem. Brak turbo, ale mam w szafie wcześniej zakupione, wiec sobie założę. AJM miał pójść w mody pod 200kuca, wiec trochę szpargałów się już nazbierało. Pasa nie dostanę, chwilowo podłaczę pod SMIC. Mam już chińczyka zamontowanego, tylko nie podłączonego, wiec z tym nie będzie problemu. Sprzęgło i tak jest przy silniku, wiec spoko i zostawię sobie moja skrzynie :) sterownik raczej musze zmienić, bo nie odpalę ARL na sterowniku z AJM, a w pobliżu nie mam dobrego tunera, żeby mi adaptacje robił. No chyba, że sam to mogę zrobić, ale to jak na razie dla mnie czarna magia.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pn cze 27, 2016 22:04

Panowie, wiem, że to trochę wróżenie, ale co może skrzypieć w zawieszeniu na nierównościach oraz nawet na równym jak się wolno toczę (a czasem nawet i na postoju) i poruszam kierownicą? Prędzej sworzeń czy końcówka drążka?



Awatar użytkownika
mtamig
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt mar 05, 2013 09:12
Lokalizacja: Rudziczka koło Żor

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mtamig » pn cze 27, 2016 22:36

Gumy na stabilizatorze najczęściej skrzypią:D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn cze 27, 2016 23:09

Dobrze gada. Sprawdź przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » wt cze 28, 2016 08:43

Qto,

Jezeli nie chcesz podnosic przodu, ani ciac podluznicy to sprobuj dolozyc najpierw jednego, ew dwa klipsy z tej strony, z ktorej Ci stuka i wtedy sluchaj czy ustalo czy nie, u mnie kiedys jeden klips zalatwil sprawe. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt cze 28, 2016 09:58

lwlw, jeśli podejrzewasz sworzen...to polej go woda i jak przejdzie to sworzen do wymiany...jak nie przejdzie to poleć gumy na stabi...itd
Czasami używam też wd40 aby znaleźć przyczyne

KoJ@K, dopiero co przycialem odboje bo amor nie pracował...
...chyba jednak podniosę o pół centa a jak golf stanie się już 100% zabawką, to wykonam jedyny, słuszny manewr :satan:



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » wt cze 28, 2016 10:23

U mnie chyba poduszka amortyzatora trochę sobie skrzypi jak jadę wolno po podwórku, przez progi itp, na drodze nic nie słychać



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt cze 28, 2016 10:43

mtamig pisze:Gumy na stabilizatorze najczęściej skrzypią:D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Też o tym słyszałem i rozwiązaniem ponoć jest zmiana gum z 20mm na 18mm, prawda?


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » wt cze 28, 2016 11:12

Chrzanek` pisze:Też o tym słyszałem i rozwiązaniem ponoć jest zmiana gum z 20mm na 18mm, prawda?
Najlepiej dedykowane pod stabi.

Panowie, czy 1.9tdi wejdzie z osprzętem i skrzynią do bagaja kombi? :)
I czy to w ogóle dobry pomysł tak wieźć? Czy może lepiej kombinować przyczepkę...


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości