Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » śr lut 01, 2017 22:06

Do silnika liniowego jest raczej dodatkowy sterownik.
W przypadku hydraulicznych do sterowania wystarcza dwa elektrozawory ale trzeba skądś wziąć powietrze.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lut 01, 2017 22:17

hydrauliczne działają na olej :grin:

Sterownik i tak musisz mieć, bo musisz mieć informację zwrotną o pozycji. Do tego fajnie byłoby mieć możliwość ustawiania pozycji otwarcia, żeby np. nie przywalić w sufit garażu. Czujnik przeciążenia jak np. klapę przez przypadek otworzysz i o coś zahaczy.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » czw lut 02, 2017 10:28

sebekgolf pisze:hydrauliczne działają na olej :grin:
Masz rację ja myślałem o pneumatycznych.

Tutaj koleś jakoś to ogarnął możesz się zapytać.
https://m.youtube.com/watch?v=IB8fyohtm-8



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » czw lut 02, 2017 14:04

No niezłe, ja tu dawno już zrezygnowałem z otwierania klapy mk4 kombi a tu się ludzie w zamykanie bawią...
Tzn elektrykę otwierania z pilota mam zrobioną ale klapa kombi za ciężka na to żeby się sama otworzyła. Ciekawe jak tu w tym audi z masą tej klapy i jakie tam siłowniki są.



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » czw lut 02, 2017 14:47

Skrzak pisze:No niezłe, ja tu dawno już zrezygnowałem z otwierania klapy mk4 kombi a tu się ludzie w zamykanie bawią...
Tzn elektrykę otwierania z pilota mam zrobioną ale klapa kombi za ciężka na to żeby się sama otworzyła. Ciekawe jak tu w tym audi z masą tej klapy i jakie tam siłowniki są.
Silniczek jest w zawiasie.



Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sauber » czw lut 02, 2017 15:37

DObry bajer z tą otwieraną/zamykaną klapą ;)

Sam chętnie bym chciał ale otwieranie :)


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » czw lut 02, 2017 22:16

[quote="sebekgolf" (...) hydrauliczny jak w niektórych BMW bo to jest nie do zajechania.[/quote]

Mój ojciec ma to w e38 i się pompa zaczęła kończyć lub zaczęła mieć tendencje do zapowietrzania się bo nie ma siły sama się podnieść - trzeba jej pomagać. A to auto to można by powiedzieć, że ma od święta na wycieczki do kościoła.

Nie ma rzeczy nie do zajechania...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw lut 02, 2017 22:32

sebekgolf pisze:A co powiecie o silniku liniowym na 12V


Już o tym myślałem
ostatnio bawiłem się Insignią z takim czymś...ale tam tylko dociąganie działało :crazy: Nie wiem dlaczego ale otwieranie ręczne (chyba że z pilota otworzy się elektrycznie :chytry: )...do zamykania żadnego przycisku nie ma (chyba że z pilota się zamknie :chytry: ). Jak będzie jeszcze stała, to jutro albo w weekend sprawdzę z pilota...
Problemem, tak jak Sebek pisze...będzie średnica, ale też trzeba by pomierzyć. Dodatkowo nie wiem czy taki siłownik da radę podnieść klapę z pozycji zamkniętej :chytry: czy będzie trzeba jeszcze coś kombinować typu odboje sprężynowe?
Peran pisze:Silniczek jest w zawiasie.
znowu takie rozwiązanie to problem z podsufitką :grrr:
Skrzak pisze:elektrykę otwierania z pilota mam zrobioną ale klapa kombi za ciężka na to żeby się sama otworzyła
próbowałeś na nowych siłownikach? - początkowo na pewno klapę trzeba trochę "odbić"...albo sprężyny na siłownikach albo na odbojach.
Ja kupiłem nowe odbije sprężynowe i jak się okazało że klapą trzeba na prawdę mocno piedrolnąć aby się zamknęła to chwilowo (już pewnie ze dwa lata będzie) odpuściłem temat. Całą reszta przy klpaie ogarnięta...a nawet nie sprawdziłem czy działa :helm: jedynie kabelki od siłownika pozostało do komfortu podłączyć...ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić na krótko czy działa.



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt lut 03, 2017 12:19

Można zastosować właśnie te odboje jak są w Scirocco. Chyba, że będą za słabe.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt lut 03, 2017 16:38

Chłopaki, ma ktoś do sprzedania prawy przedni błotnik? Kolor najsłuszniejszy czyli LC9Z. Tylko oryginalny.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » pt lut 03, 2017 20:20

Chrzanek` pisze:Można zastosować właśnie te odboje jak są w Scirocco. Chyba, że będą za słabe.
W HB to może i się nadadzą ale w variacie testowane i nic nie dają jak krótkie a jak długie to trzeba mocno przyj.bać żeby zamknąć a i tak mikrostyku nie domyka i na fisie otwarte.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lut 04, 2017 08:48

krazorek pisze:
sebekgolf pisze: (...) hydrauliczny jak w niektórych BMW bo to jest nie do zajechania.
Mój ojciec ma to w e38 i się pompa zaczęła kończyć lub zaczęła mieć tendencje do zapowietrzania się bo nie ma siły sama się podnieść - trzeba jej pomagać. A to auto to można by powiedzieć, że ma od święta na wycieczki do kościoła.

Nie ma rzeczy nie do zajechania...
Sprawdzałeś czy przypadkiem pompa się nie rozszczelniła ? U kumpla tak się stało w E61. Wystarczył oring za jakieś grosze, trochę płynu i chodzi jak nowe. Objawy były identyczne jak piszesz.
Qto pisze:
sebekgolf pisze:A co powiecie o silniku liniowym na 12V


Już o tym myślałem
ostatnio bawiłem się Insignią z takim czymś...ale tam tylko dociąganie działało :crazy: Nie wiem dlaczego ale otwieranie ręczne (chyba że z pilota otworzy się elektrycznie :chytry: )...do zamykania żadnego przycisku nie ma (chyba że z pilota się zamknie :chytry: ). Jak będzie jeszcze stała, to jutro albo w weekend sprawdzę z pilota...
Problemem, tak jak Sebek pisze...będzie średnica, ale też trzeba by pomierzyć. Dodatkowo nie wiem czy taki siłownik da radę podnieść klapę z pozycji zamkniętej :chytry: czy będzie trzeba jeszcze coś kombinować typu odboje sprężynowe?
Peran pisze:Silniczek jest w zawiasie.
znowu takie rozwiązanie to problem z podsufitką :grrr:
Skrzak pisze:elektrykę otwierania z pilota mam zrobioną ale klapa kombi za ciężka na to żeby się sama otworzyła
próbowałeś na nowych siłownikach? - początkowo na pewno klapę trzeba trochę "odbić"...albo sprężyny na siłownikach albo na odbojach.
Ja kupiłem nowe odbije sprężynowe i jak się okazało że klapą trzeba na prawdę mocno piedrolnąć aby się zamknęła to chwilowo (już pewnie ze dwa lata będzie) odpuściłem temat. Całą reszta przy klpaie ogarnięta...a nawet nie sprawdziłem czy działa :helm: jedynie kabelki od siłownika pozostało do komfortu podłączyć...ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić na krótko czy działa.
Spróbuj tak, może zadziała, w Oplach nie siedzę, wiem tylko że oni te silłowniki klapy mają słabe i dość krótko żyją, a kosztują krocie:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IB8fyohtm-8[/youtube]



Co do klapy. Oglądałem 2 dni temu siłowniki co Octavii II kombi które mają funkcję i podnoszenia i opuszczania elektrycznego. Średnica około 27mm. Muszę teraz kupić trochę plasteliny, okleić oryginalny siłownik w MK4 i odcisnąć ile miejsca jest wokół fabrycznego siłownika :grin:

Co do zamykania z pilota. Skoro w innych VW się da to i u mnie się musi udać. Najwyżej się trzeba będzie pobawić w zmianę modułu komfortu + jakaś rzeźba. Jak pisałem, traktuję to czysto hobbystycznie. Piszecie że trzeba odbić klapę kawałek żeby chciała iść do góry. Są odbije ze Scirocco. Ja miałem na próbę jeszcze zamek (a raczej ten element co jest montowany na belce, ten pazur, ze zmienioną sprężyną) założony bodaj z TT. Odbijało klapę dość mocno bo odskakiwała na kilka cm. Choć jeśli chodzi o full automat to mam inny pomysł. Mianowicie elektryczny zamek z E38 z funkcją dociągania. Wtedy klapa może opaść na dół, a za jej domknięcie będzie odpowiedzialny ten właśnie zamek.

Pytanie z innej beczki. Potrzebny mi zderzak przód R32 w zasadzie na wczoraj bo mój seryjny się rozpada po upchaniu IC i podszlifowaniu. Jakieś sensowne zamienniki z ABS znacie ? Ori nie chcę, bo przy moich zdolnościach parkowania gdzie popadnie pewnie długo nie pożyje w jednym kawałku :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
barszczyk_84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw paź 27, 2011 17:11
Lokalizacja: Jaworzno

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: barszczyk_84 » ndz lut 05, 2017 13:51

Witam
Miał ktos problem badz doczytał cos wiecej odnośnie braku oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi pasażera? Czy jest to tylko probkem tej "wkladki"?? Czy szukac przyczyny gdzies indziej?? Dodam ze nie zaświeca sie lampka sygnalizująca otwarcia drzwi. Przy reszcie drzwi wszystko normalnie swieci. Pzdr



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Jaroslaw.b » ndz lut 05, 2017 13:53

mikrostyk drzwi. z 735stron kącika, na co drugiej jest takie pytanie. w faq jest instrukcja, a na forum szukajka :)


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości