Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt lut 10, 2017 18:50

Możliwe, że ja go poruszyłem.

Nie jestem pewien, ale moja Futura miała 72Ah. Pożyła niecałe 7 lat. Autko trzymane z reguły w garażu (sporadycznie na mrozie). W eksploatacji raz mi się darzyło go rozładować do 0, ale jakoś nie miało to większego wpływu na jego pracę. Ogólnie fajna sprawa tylko w pewnym momencie coś walnęło z nie miał napięcia w czasie rozruchu. Normalnie wszystko OK 12V jak przekręciłem zapłon trochę powyżej 10, a rozrusznik lekko drgnął i 2V...

Ogólnie polecam. Fajna sprawa z tym podwyższonym prądem rozruchowym. Do ostatnich dni auto paliło od strzała.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » pt lut 10, 2017 19:09

Polecam akumulator banner, kilka lat mam w aucie, auto zawsze pod chmurką i nigdy mnie nie zawiódł.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt lut 10, 2017 20:53

sebekgolf pisze:
Stanley777 pisze:Panowie na to wychodzi że mój aku Bosch S4 po ok 5latach powiedział papa, teraz rozmyślam nad zakupem aku Centra Futura CA770 77Ah 760A (EN)

Silnik 1.9 ARL

Jak myślicie dobry wybór, używał ktoś? Jest sens się pchać w coś tego typu czy celować w coś niższej półki?
Nie bierz Futury bo jest kiepska. Kup zwykłą, normalną z możliwością dolania wody demineralizowanej. Będziesz zadowolony.
+1
Mam 3 lata identyczną Futurę i tej zimy jak były te największe mrozy raz nie odpaliłem. Na razie jeżdżę na niej, ale od początku mi się nie podobała. Centra Plus sprawia wrażenie solidniejszej.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pt lut 10, 2017 21:54

Wiadomo co człowiek to inna opinia.

Pojemność pod ARLa to katalogowo właśnie 77Ah 760A kwestia tylko doboru firmy. Firmie Bosch podziękuję

krazorek, ok 7lat to wg mnie bardzo dobry wynik jak na obecne akumulatory.

Świece też od razu planuje ogarnąć ale to większość właśnie celuje i poleca Beru ew NGK.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt lut 10, 2017 23:23

piotrek233 pisze:Polecam akumulator banner, kilka lat mam w aucie, auto zawsze pod chmurką i nigdy mnie nie zawiódł.
Mam przyjemność handlować Bannerem w obecnej pracy. Nie posiadam u siebie żadnego BOSCHA, Centry i tego typu
produktu, który jest mocno rozreklamowany w świecie motoryzacyjnym. Od ponad 2 lat Banner sprzedaję znajomym i nie tylko.
Żadnych reklamacji i problemów jak do tej pory. Jak coś tańszego to jeszcze np Sznajder, kiedyś to był po prostu ZAP.
Banner Austriacki jest, Sznajder nasz krajowy PL. Ani z jednym, ani z drugim problemu nie ma jak do tej pory. A cenowo inna półka
w jakimś stopniu niższa bo wiadomo, reklama swoje kosztuje. A czasem niestety ceną za reklamę jest JAKOŚĆ.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt lut 10, 2017 23:30

Stanley777 pisze:sebekgolf, a jakiś konkretny model polecasz.

Gabaryty znam pojemności aku pod ten silnik takie jak wspomniałem kwestia doboru firmy ale to jak widać loteria.
Po prostu odradzam Futurę z racji jej konstrukcji. Podbili prąd rozruchowy zwiększając ilość płyt w celi, kosztem ich grubości. Przy naszych temperaturach w zimie płyty dostają po dupie. Szybciej ulegają uszkodzeniu, prędzej dostają przywarcia. Mam kumpla który na serwisie pracuje i opowiadał mi jak to wygląda.

Ja osobiście od nie wiem ilu lat ładuję Centrę, ale zawsze zwykłą, taką do której dolać można wody demineralizowanej. Póki co ze wszystkich akumulatorów jakie kupiłem ( a kilka ich już było do wszystkich aut w domu), każdy przeżył dłużej niż 6 lat. Przeważnie było to w okolicy 7-8.

Garrison pisze:Yup. Zapalniczka działa niezależnie.

Jak to jest z czytaniem immobilizera? Od konkretnego rocznika można było to odczytać i kodować klucz? Dziś znajomy podpiął się do mnie VAG KKL i nie chciało czytać nawet bloków pomiarowych. Drugie urządzenie też nie. Wina tego, że rocznik '99, czy systemu jakim jest Win10 i połączenie przez USB, a nie XP i RS232?

Nie wiem jak na W10, ale na W7 odpalam XP Mode na którym mam zainstalowanego vagcom-a i kabel KKL Viakena USB. Zawsze działa i nigdy problemów nie było. Na Vag Commanderze pin też wyciągnąłem ( Polo 2007r) . W moim Golfie pin wyjąłem/wyczytałem z bloków licznika.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt lut 10, 2017 23:41

sebekgolf, Ja też byłem święcie przekonany, że mam zwykłą Centrę. Dopiero jak ją wyjąłem się okazało inaczej... Dużo pewnie daje mi ten grzany garaż.



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » sob lut 11, 2017 12:21

Panowie, czy do bagażnika golfa IV po zdjęciu półki bagażnika i złożeniu kanapy wejdą tylne drzwi z czwórki? :P



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lut 11, 2017 13:10

krazorek pisze:sebekgolf, Ja też byłem święcie przekonany, że mam zwykłą Centrę. Dopiero jak ją wyjąłem się okazało inaczej... Dużo pewnie daje mi ten grzany garaż.
To na pewno. Nie ma tak niskiej temperatury to i łatwiejszy rozruch. Już nawet pomijając opory silnika które są zdecydowanie mniejsze, to i aku jak jest cieplejszy to ma wyższą sprawność.

Jak ktoś jeszcze kmini nad na prawdę dobrymi akumulatorami i nie koniecznie patrzy na fundusze to można szukać akumulatora wykonanego w technologi AGM, pytanie czy warto z perspektywy cena/żywotność


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 11, 2017 13:29

rok temu kupiłem aku z logo duracell :chytry: produkowany przez banner. 5 lat gwarancji :blush:
...ale akurat byłem w UK jak mi bateria padła i tam pewnie są inne realia.
rok już hula...tydzień temu przełożyłem go do Bory bo tam był mniejszy aku niż ten duracell w Golfie. zobaczymy jak to pożyje. na razie muszę do rozrusznika zajrzeć bo słabo kręci a aku pozmieniane 2x



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob lut 11, 2017 14:17

Zerknij bo na prawdę warto. Szczotki, tulejki, przeczyścić i będzie kręcił jak głupi :hmm:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lut 11, 2017 14:23

Qto pisze:rok temu kupiłem aku z logo duracell :chytry: produkowany przez banner. 5 lat gwarancji :blush:
...ale akurat byłem w UK jak mi bateria padła i tam pewnie są inne realia.
rok już hula...tydzień temu przełożyłem go do Bory bo tam był mniejszy aku niż ten duracell w Golfie. zobaczymy jak to pożyje. na razie muszę do rozrusznika zajrzeć bo słabo kręci a aku pozmieniane 2x
U nich zim takich nie ma. Ja jak tam kupiłem Golfa 6 lat temu ( wtedy to było 8 letnie auto) to miał jeszcze fabryczny aku Exide i upalałem ten akumulator jeszcze dwie zimy temu ( czyli przeżył 12 lat). Dalej kręcił ale słabo ( napięcie siadało do 8V pod obciążeniem rozrusznika).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob lut 11, 2017 14:53

Panowie nie ma co porównywać fabryki do obecnego handlu i biznesu gdzie jakość nie zawsze jest na pierwszym miejscu.

Chyba jednak będę celował w firmę Banner dzwoniłem do dwóch sklepów itd większość właśnie poleca mi Bannery tylko kwestia jest taka bo seryjnie podchodzi taki że (dł,szer,wys 278 x 175 x 190) z tym że w tych gabarytach z Bannera max pojemność jest 74Ah i 680A. Jest też model Banner (95601) o tych gabarytach który ma 80Ah ale za cholere nie mogę znaleźć info ile ma rozruchu i pytanie orientacyjne czy wiekszy gabaryt rzędu 315x175x175 podejdzie w seryjną obudowę? :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob lut 11, 2017 18:02

Ja kupiłem centrę 74/680 i śmiga aż miło. Ori akumulator z pierwszego montażu u mnie miał 72Ah...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości