Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn lut 13, 2017 19:45

CrazyGirl pisze:Koledzy mam pytanie odnośnie tych pseudo halogenów w lampach. Po włączeniu niby robi się trochę jaśniej ale szału nie ma, myślałam że po włączeniu halogenów będzie spora różnica.U was Panowie jest podobnie? Niby kolega mówił że u niego też ten halogen to jak nie halogen. W mijania mam Osram Night Breaker, halogeny zwykły Osram. Gdzieś czytałam że dobrze jest do halogenów kupić żółte żarówki.
Bo te dodatkowe halogeny w lampach (zakładam że piszesz o tych małych soczewkach), to są przeciwmgłowe. Z założenia mają świecić blisko, ale szeroko ( jak to podczas jazdy w mgle).
Azgorath pisze:
sebekgolf pisze: Czy zdrowe to się okaże po wyjęciu. Często zaczynają korodować poniżej szyby a potem idzie do góry.
Czyli lipa, myślałem, że to się z zewnątrz zaczyna...
Zależy jak trafisz. Ja u mnie jedną taką prowadnicę wymieniałem. Pojechałem na złom gdzie gościu się zgodził, że sobie wybiorę którą będę chciał. Z 3 rozebranych drzwi, tylko w jednych była OK poniżej linii okna. Wziąłem, dodatkowo zakonserwowałem i już 6 lat jeździ bez żadnej korozji na zewnątrz. Po prostu loteria. Najlepiej wyjąć i sprawdzić, jak się zaczyna korozja, to szukać dalej. Roboty z tym jakoś bardzo dużo nie ma. Szybę musisz opuścić na dół, potem odkręcasz jak mnie pamięć nie myli śrubkę na klucz 10 od czoła drzwi, odchylasz w stronę przodu samochodu dołem i wyjmujesz ( u góry jest zakładany na taki pazur). Pewnie znajdziesz jakąś fotoporadę.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: flatron1984 » pn lut 13, 2017 21:25

CrazyGirl pisze:Koledzy mam pytanie odnośnie tych pseudo halogenów w lampach. Po włączeniu niby robi się trochę jaśniej ale szału nie ma, myślałam że po włączeniu halogenów będzie spora różnica.U was Panowie jest podobnie? Niby kolega mówił że u niego też ten halogen to jak nie halogen. W mijania mam Osram Night Breaker, halogeny zwykły Osram. Gdzieś czytałam że dobrze jest do halogenów kupić żółte żarówki.
Jak miałem jakieś zwykłe żarówki w mijania i jak włączyłem halogeny to było sporo jaśniej, jak zmieniłem w mijania żarówki na Osram NB to po włączeniu halogenów już tak dużej różnicy nie ma. Tak jak kolega wyżej napisał to są z założenia halogeny przeciwmgłowe, ale jakoś we mgle za specjalnie się nie spisują.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pn lut 13, 2017 21:44

Ja u siebie halogenów używam głównie dla doświetlenia sobie boków drogi. To u mnie robią najlepiej :D



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » wt lut 14, 2017 13:32

Ma ktoś jakieś opinie na temat zawieszenia przedniego do golfa IV firmy SRL albo TRW? Lub może polecić coś s średniej cenie i trwałego? Niestety koło mnie są takie drogi że pchanie kasy w coś drogiego nie ma sensu


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » wt lut 14, 2017 19:34

Nie leży komuś niepotrzebny kierunkowskaz typu biały clear? potrzebuję 1szt, a handlarze na allegro wołają po 20zł za przesyłkę :rozpacz:

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » wt lut 14, 2017 19:46

Coś leży w garażu i chyba właśnie clear. Ale dopiero w weekend mogę Ci sprawdzić, jak będę na miejscu.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » wt lut 14, 2017 19:52

yogi_ziom, ok, daj znać jak coś :)


Obrazek

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » wt lut 14, 2017 20:31

Paviarotti, sprawdzę jeszcze dzisiaj w aucie, bo coś tam jeszcze w bagażniku leży, może jednak mam ze sobą :)

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » śr lut 15, 2017 17:12

sebekgolf pisze:chałem na złom gdzie gościu się zgodził, że sobie wybiorę którą będę chciał. Z 3 rozebranych drzwi, tylko w jednych była OK poniżej linii okna. Wziąłem, dodatkowo zakonserwowałem i już 6 lat jeździ bez żadnej korozji na zewnątrz. Po prostu loteria. Najlepiej wyjąć i sprawdzić, jak się zaczyna korozja, to szukać dalej. Roboty z tym jakoś bardzo dużo nie ma. Szybę musisz opuścić na dół, potem odkręcasz jak mnie pamięć nie myli śrubkę na klucz 10 od czoła drzwi, odchylasz w stronę przodu samochodu dołem i wyjmujesz ( u góry jest zakładany na taki pazur). Pewnie znajdziesz jakąś fotoporadę.
Dzięki za radę, przejadę się na szrot, obadam i jak nie będzie nic ciekawego, to kupię w ASO.



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr lut 15, 2017 17:32

Szukałem w google i nie jestem pewien. Wie ktoś jakie są seryjne amortyzatory w MKIV? Gazowe czy olejowe? Albo inaczej które byłby lepsze na nierówne drogi?


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lut 15, 2017 19:55

Po pierwsze to sprawdź jakie Ty masz. Ja mam wersję GT i były inne amorki niż w zwykłym. Kupiłem potem zwykłe i była :ass: bo nie tłumiły tak jak powinny.

Olejowo gazowy ogólnie zapewnia lepszą przyczepność, natomiast przeważnie żyją krócej niż zwykły olejowy. Do tego olejowy traci swoją sprawność stopniowo, olejowo gazowy potrafi nagle ją stracić.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr lut 15, 2017 20:04

Przed założeniem gwintowanego MTS miałem oryginalne amortyzatory o takim oznaczeniu 1J0413031AE,ale niestety widać że już nie trzymały. Coś jeszcze można sprawdzić? Ogólnie dziennie auto robi 60km z czego 30 po nierównościach i droga z miękkim poboczem. Za szybko tam się nie jeździ, jednak na innych drogach jak jest możliwość a szczególnie w DE to lubię pocisnąć


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

MnichPro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:08

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: MnichPro » czw lut 16, 2017 00:44

Cześć ma ktoś budę 4motion eu na sprzedaż?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw lut 16, 2017 09:43

checin pisze:Przed założeniem gwintowanego MTS miałem oryginalne amortyzatory o takim oznaczeniu 1J0413031AE,ale niestety widać że już nie trzymały. Coś jeszcze można sprawdzić? Ogólnie dziennie auto robi 60km z czego 30 po nierównościach i droga z miękkim poboczem. Za szybko tam się nie jeździ, jednak na innych drogach jak jest możliwość a szczególnie w DE to lubię pocisnąć
Próbuj dobrać po numerze.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości