Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr mar 29, 2017 09:12

Qto pisze:Ostatnio było o pojemności baku...i padło hasło że variant ma większy bak. Skąd takie info? Będę przekładał zbiornik z Bory sedan do Golfa HB i sprawdzałem jak to jest w Etce...i tylko 4motion ma inny bak. Rocznikami też były jakieś różnice ale wszystko powinno pasować zamiennie z tego co mówi Edek.
Tak mi się wydawało bo znajomy mówił że zawsze spokojnie 60 litrów wlewał a on odpowietrznika nie używa. Ale może się mylę.

HojaNT pisze:Są ale 18 a ja tylko 19 szukam a u niego 19 jest 8,5 na dodatek tylko 5x114,5

A ja chcę 8,5 9,5 :hehe:

Z rok temu wisiał taki komplet 5x100 ale nie pamiętam producenta nie wiem czemu ale coś mi się kojarzy "Stick wheels" coś tam ale teraz nic takiego nie znajduje :banghead: :banghead:

Może było Slick Forged Wheels ? Mają dość spory wybór, może był jakiś podobny wzór?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr mar 29, 2017 13:48

Źle napisałem, chodziło mi na jaki olej wymienić a nie dolać.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » śr mar 29, 2017 14:00

logo1024, witojcie :)


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
NeXaR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw maja 12, 2016 18:30
Lokalizacja: Wodzisław

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: NeXaR » śr mar 29, 2017 14:38

Witam ma ktoś na sprzedaż ,którąś z tych części :
-Ori dokładka przednia 25th
-Ori dokładka tył 25th bez wycięcia na wydech
-Ori progi 25th
-Ori lotka 25th (1jo 827 939)

lub ktoś z Was wie kto ma takie cuś na sprzedaż :)



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » śr mar 29, 2017 15:09

kewinpol pisze:Źle napisałem, chodziło mi na jaki olej wymienić a nie dolać.
Odpowiedzi pozostają takie same. Wątek odnośnie doboru oleju masz podlinkowany wcześniej.



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » śr mar 29, 2017 15:16

Panowie regulował ktoś kiedyś wybierak biegów? Wsteczny, jedynka i czasem dwójka czasem kiepsko wchodzą, gajga powinna iść trochę w lewo bardziej, jak to wyregulować?


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » śr mar 29, 2017 17:18

Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że przy starym auto alarmie działały kierunkowskazy przy zamykaniu i otwieraniu auta, choć nie było wyjścia z centralki by je podłączyć?


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » śr mar 29, 2017 17:24

pisząc stary masz na myśli oryginalny??? Ori musi być spięty z modułem komfortu


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » śr mar 29, 2017 17:49

Nie, mój błąd, że nie napisałem. Stary centralny zamek był chińskim wyrobem, na 8 pinowe złącze, ale dwóch kabelków brakuje w tej mojej kostce, którą się wpina w ten sterownik.


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr mar 29, 2017 18:25

Dratwa, nie musi być jeśli masz fabryczny alarm (w komforcie) który ma połączenie z kierunkami - fabryczny centralny jest sterowany dokładanym alarmem i to komfort odpowiada za mruganie kierunków w tym przypadku

Panowie...kupiłem mańkuta na swapa. Teraz pytanie co z mańkuta nie będzie pasowało do auta z kierownicą po normalnej stronie? Pomińmy różnice które wynikają z różnych silników czy roczników...no i wnętrze.

- wiązki pod maską
- magiel
- pedaliera
- serwo
- nagrzewnica
- pewnie pompa hamulcowa razem z przewodami

co z przewodami od wspomagania i klimy - trzeba europejskie czy idzie angliki jakoś przerobić?
kolumna kierownicza chyba jest ta sama?

Nie wiem czy coś pominąłem...czy może to będzie wszystko już



Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » śr mar 29, 2017 20:48

To ja jeszcze zapytam, moduł komfortu jest tylko jeden czy jest jeszcze jakiś "komfort" od alarmu? Bo kiedyś ktoś mi sprawdzał za pomocą VAGa czy jest ten moduł u mnie w aucie i pokazało, że nie ma. Teraz mam rozebrane te plastiki pod kierownicą, ale ja tam nie widziałem żadnej magicznej puszki, która przypominałaby standardowy moduł komfortu.

Trochę mi rozjaśniłeś sprawę, poszperam i poszukam w necie co za druciarstwo u mnie siedzi, bo już sam nie wiem czy ktoś centralny zamek dokładał do tego auta czy nie.


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » śr mar 29, 2017 20:53

Qto pisze:Dratwa, nie musi być jeśli masz fabryczny alarm (w komforcie) który ma połączenie z kierunkami - fabryczny centralny jest sterowany dokładanym alarmem i to komfort odpowiada za mruganie kierunków w tym przypadku

Panowie...kupiłem mańkuta na swapa. Teraz pytanie co z mańkuta nie będzie pasowało do auta z kierownicą po normalnej stronie? Pomińmy różnice które wynikają z różnych silników czy roczników...no i wnętrze.

- wiązki pod maską
- magiel
- pedaliera
- serwo
- nagrzewnica
- pewnie pompa hamulcowa razem z przewodami

co z przewodami od wspomagania i klimy - trzeba europejskie czy idzie angliki jakoś przerobić?
kolumna kierownicza chyba jest ta sama?

Nie wiem czy coś pominąłem...czy może to będzie wszystko już

Nie wiem jak z wspomaganiem ale klima nie pasuje bo z drugiej strony masz wejście w ścianę grodziową, Kolumna wydaje się być ta sama, tak samo mocowana.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr mar 29, 2017 22:04

Qto pisze:Dratwa, nie musi być jeśli masz fabryczny alarm (w komforcie) który ma połączenie z kierunkami - fabryczny centralny jest sterowany dokładanym alarmem i to komfort odpowiada za mruganie kierunków w tym przypadku

Panowie...kupiłem mańkuta na swapa. Teraz pytanie co z mańkuta nie będzie pasowało do auta z kierownicą po normalnej stronie? Pomińmy różnice które wynikają z różnych silników czy roczników...no i wnętrze.

- wiązki pod maską
- magiel
- pedaliera
- serwo
- nagrzewnica
- pewnie pompa hamulcowa razem z przewodami


co z przewodami od wspomagania i klimy - trzeba europejskie czy idzie angliki jakoś przerobić?
kolumna kierownicza chyba jest ta sama?

Nie wiem czy coś pominąłem...czy może to będzie wszystko już

Może w drugą stronę. Pasuje wszystko oprócz:

magla, ściany grodziwej, pompy hamulcowej z serwem, przewodami klimy, deski, połowy tunelu środkowego, napędu wycieraczek, lamp, mocowania ecu, mocowania filtra powietrza kabinowego, osłony slupków A wraz z klamką maski, wykładzina podłogi. Jeśli chodzi o wiązki, to np. wiązki poduszek są krosowane i inicjatory, zespół ogrzewania, mocowanie modułu ESP


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » śr mar 29, 2017 22:26

Dratwa pisze:To ja jeszcze zapytam, moduł komfortu jest tylko jeden czy jest jeszcze jakiś "komfort" od alarmu? Bo kiedyś ktoś mi sprawdzał za pomocą VAGa czy jest ten moduł u mnie w aucie i pokazało, że nie ma. Teraz mam rozebrane te plastiki pod kierownicą, ale ja tam nie widziałem żadnej magicznej puszki, która przypominałaby standardowy moduł komfortu.

Trochę mi rozjaśniłeś sprawę, poszperam i poszukam w necie co za druciarstwo u mnie siedzi, bo już sam nie wiem czy ktoś centralny zamek dokładał do tego auta czy nie.
Moduł z jedną wtyczką jest bez alarmu, moduły z dwoma wtyczkami mają alarm.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości