Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob lut 03, 2018 19:28

Qto, to wtedy jaki jest cel montowania takiego czujnika w misce skoro na logike jak zapali się żólta kontrolka tzn.że trzeba dolać. To jak w misce będzie dziura to tym bardziej wiadomo, że skoro nie ma w misce to i nie ma w silniku :hmm: . Czy źle rozumuje? Tak przy okazji kto na forum handelek ubija sprzedając osłony mich?
Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2018 19:34 przez G0 Karcio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 03, 2018 19:33

G0 Karcio pisze:jaki jest cel montowania takiego czujnika w misce
ano taki:
G0 Karcio pisze:zapali się żólta kontrolka tzn.że trzeba dolać
G0 Karcio pisze:To jak w misce będzie dziura to tym bardziej wiadomo, że skoro nie ma w misce to i nie ma w silniku . Czy źle rozumuje?
szczerze mówiąc w ogóle nie rozumiem Twojego toku myślenia więc ciężko mi powiedzieć
Jeśli wywali olej z miski, to zapali się kontrolka ciśnienia oleju - to za mało informacji czy kolor kontrolki nie pasuje czy co?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob lut 03, 2018 19:40

Qto, nie rozumiesz toku myślenia bo sam nie wiem na jakiej zasadzie to ma działać :los2: . Powiedzmy tak...mam czujnik w bloku silnika...zapala się kontrolka , trzeba dolać, ale nie wiem czy mam uszkodzoną miskę. Jeśli mam czujnik w misce i zapali się kontrolka tzn.że w misce nie ma oleju, ale i oleju nie ma w silniku co nie? Bo to wszystko spływa do miski a z miski robi out jeśli miska uszkodzona. W takim razie skąd mam wiedzieć czy jak wywali kontrolka to oleju nie ma samym bloku czy z powodu uszkodzonej miski? Różnica kontrolek?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob lut 03, 2018 19:56

Nie wiem co Ty kombinujesz w tak banalnej sprawie. Montując miskę z czujnikiem jedyną różnicą dla Ciebie będzie to, że zapali się żółta kontrolka oleju gdy będzie go za mało.
Czerwona kontrolka oleju jest od jego ciśnienia, a czujnik znajduje się w bloku silnika. Gdy będziesz miał dziurę w misce na chwilę zapali się żółta kontrolka, żeby sprawdzić stan oleju, a za chwilę czerwona o niskim ciśnieniu oleju.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: riccardoa » sob lut 03, 2018 20:09

G0 Karcio pisze:W takim razie skąd mam wiedzieć czy jak wywali kontrolka to oleju nie ma samym bloku czy z powodu uszkodzonej miski?
Kontrolka poziomu oleju informuje cię o niskim poziomie oleju w misce olejowej ,również w przypadku gdy masz wycieki lub silnik ci pobiera olej i jego poziom spadnie do poziomu minimum na bagnecie-zaświeca się żółta kontrolka.
G0 Karcio pisze:Powiedzmy tak...mam czujnik w bloku silnika...zapala się kontrolka ,
W bloku silnika masz czujnik ciśnienia oleju.
Czerwona kontrolka ciśnienia oleju zapali się gdy będzie niskie ciśnienie oleju w układzie,co nie musi być spowodowane jego niskim poziomem,lub brakiem,a na przykład zużyciem elementów silnika (panewki,pompa olejowa).



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 03, 2018 21:08

G0 Karcio pisze:Powiedzmy tak...mam czujnik w bloku silnika...zapala się kontrolka , trzeba dolać, ale nie wiem czy mam uszkodzoną miskę
chyba nie powiesz mi że po zapaleniu się czerwonej kontrolki dolejesz oleju nie sprawdzając co pokazuje bagnet...podobnie z żółtą kontrolką w razie posiadania czujnika poziomu oleju
G0 Karcio pisze:W takim razie skąd mam wiedzieć czy jak wywali kontrolka to oleju nie ma samym bloku czy z powodu uszkodzonej miski?
tu nie ma wyjścia, musisz założyć miskę i licznik z mk7, miska ma wbudowany akcelerometr a także czujnik wstrząsów (sejsmicznych też) i kilka innych gadżetów - wtedy w przypadku uszkodzenia miski sygnał z czujnika po CAN idzie prosto do licznika i wyświetla się info aby podkręcić gwint. Całkiem przydatna opcja, ja będę montował w przyszłym roku.

Komplikujesz prostą sprawę :panna:



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » sob lut 03, 2018 21:23

Craash, riccardoa, Qto, nie trzeba było tak od razu koledzy :los2: ? Piwko dla Was bo już rozkminiłem :grin: . Dobra ponawiam pytanie, wiecie kto na forum osłony misek sprzedaje?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » sob lut 03, 2018 21:25

Qto pisze:
G0 Karcio pisze:Powiedzmy tak...mam czujnik w bloku silnika...zapala się kontrolka , trzeba dolać, ale nie wiem czy mam uszkodzoną miskę
chyba nie powiesz mi że po zapaleniu się czerwonej kontrolki dolejesz oleju nie sprawdzając co pokazuje bagnet...podobnie z żółtą kontrolką w razie posiadania czujnika poziomu oleju
G0 Karcio pisze:W takim razie skąd mam wiedzieć czy jak wywali kontrolka to oleju nie ma samym bloku czy z powodu uszkodzonej miski?
tu nie ma wyjścia, musisz założyć miskę i licznik z mk7, miska ma wbudowany akcelerometr a także czujnik wstrząsów (sejsmicznych też) i kilka innych gadżetów - wtedy w przypadku uszkodzenia miski sygnał z czujnika po CAN idzie prosto do licznika i wyświetla się info aby podkręcić gwint. Całkiem przydatna opcja, ja będę montował w przyszłym roku.

Komplikujesz prostą sprawę :panna:
Nieraz jak zaświeci się czerwona, to już może być za późno dla silnika. Szczególnie dla 2,0 TDI przed 2008.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 03, 2018 21:25

pakuj taką http://allegro.pl/oslona-metalowa-pod-s ... 48578.html" onclick="window.open(this.href);return false;



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » sob lut 03, 2018 21:44

Mam taka w aucie, spełnia swoje zadanie ale na nierównościach przytrze o asfalt, pomyśl może o podkładkach od silnik.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 03, 2018 22:08

cinek2004 pisze:Nieraz jak zaświeci się czerwona, to już może być za późno dla silnika. Szczególnie dla 2,0 TDI przed 2008.
W późniejszych też...poprawiony napęd pompy oleju przedłuża jedynie bezawaryjną jazdę, nie rozwiązał problemu całkowicie.

piotrek233, Ja też mam...szuram co chwilę...rwz mniej raz mocniej. Wolę częściej osłona niż raz miską...
O podkladkach myślałem...ale raz że musiałbym trochę podnieść zawieszenie aby oddalić polos od podluznicy a dwa to już teraz górną pokrywę silnika mam wbitą pod rozpurkę :panna: na razie jedyny minus tej osłony jaki dostrzegłem to spore utrudnienia w przypadku montażu FMIC.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » sob lut 03, 2018 22:26

Qto pisze:na razie jedyny minus tej osłony jaki dostrzegłem to spore utrudnienia w przypadku montażu FMIC.
No właśnie ja miałem połamaną ta osłonę plastikową i wywaliłem ją. Bardzo intensywnie się rozglądałem za metalową. A że mam tak poprowadzone rurki od fmic, że plastikową osłonę musiałem ciąć to kicha, do metalowej to chyba musiałbym podejść ze szlifierką kątową. Z drugiej strony to sie wydaje dobra opcja w tej z aukcji, że uchwyty do niej montuje sie całkiem gdzie indziej - po bokach na froncie a nie na całej długości te wczepy pod zdesiem jak w plastikowej ori.
cinek2004 pisze:tu nie ma wyjścia, musisz założyć miskę i licznik z mk7
O panowie, nie było mnie pół roku na forum a tu juz tak daleko sprawy zaszły? Za moich czasów to ludzie sie głowili jak przełożyć licznik z b5fl do golfa iv a tu kuźwa mk7... może kurde silniki rakietowe z promu kosmicznego :jezor:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » ndz lut 04, 2018 15:37

G0 Karcio pisze: Tak przy okazji kto na forum handelek ubija sprzedając osłony mich?
tu na forum to filip2 a na fb znawy jako Filip Maślanka lub też jego stronka. FM - Micha Się Cieszy https://www.facebook.com/michasiecieszy/?ref=br_rs" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 04, 2018 16:28

joseph82, a jeśli ktoś nie ma FB :los2: ?
Powiedzcie mi, która osłona lepsza byłaby:
*kolegi filip2
*czy znaleziona na olx https://www.olx.pl/i2/oferta/tarcza-osl ... rb3Eh.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości