Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » śr mar 29, 2017 22:48

sebekgolf, dzięki za info sprawdziłem ale tego modelu nie maja. Może kiedy je trafie :?


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 707
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr mar 29, 2017 23:33

Czy takie radyjko: Obrazek podejdzie bez problemu do golfa IV z jakąś ramką czy jest za duże?



Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » śr mar 29, 2017 23:57

czinekisz pisze: Moduł z jedną wtyczką jest bez alarmu, moduły z dwoma wtyczkami mają alarm.
To ja mam chyba na serio jeszcze jeden moduł gdzieś podłączony. Stary sterownik miał jedną wtyczkę, miał alarm, blokadę rozrusznika, działały kierunkowskazy, w nowym module nic z tych rzeczy nie działa, a jest praktycznie taki sam jak ten stary, który wyjąłem z auta... pytanie gdzie ten drugi moduł kuźwa jest, bo pod kierownicą nie ma :otepienie:


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw mar 30, 2017 01:53

Dratwa pisze:blokadę rozrusznika
to na pewno nie jest fabryczne rozwiązanie...także gdzieś masz jakieś dołożone ustroistwo



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Jaroslaw.b » czw mar 30, 2017 08:40

kewinpol pisze:Czy takie radyjko: Obrazek podejdzie bez problemu do golfa IV z jakąś ramką czy jest za duże?
To radyjko jest szersze niż fabryczne. tj. dekory byś musiał rzeźbić.
Jeśli już. to szukaj od VW T5, tam były prostokątne (nie jajkowate) ucinasz dekory w połowie i "pasuje" ale. one współpracują z CANem, którego w gulfie4 nie ma.
Są mody, jakieś przejściówki po 300zł i wtedy mówią że działa. Bez tego radio chodzi podobno 30min i się wyłącza samo. później je włączasz i tak w kółko.


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » czw mar 30, 2017 20:33

Qto, znalazłem drugą centralkę od alarmu, dzięki za pomoc


Using Tapatalk

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » czw mar 30, 2017 20:56

Wrzuć zdjęcie, jak wygląda ten twój moduł.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw mar 30, 2017 22:32

sebekgolf pisze:Może w drugą stronę. Pasuje wszystko oprócz:

magla, ściany grodziwej, pompy hamulcowej z serwem, przewodami klimy, deski, połowy tunelu środkowego, napędu wycieraczek, lamp, mocowania ecu, mocowania filtra powietrza kabinowego, osłony slupków A wraz z klamką maski, wykładzina podłogi. Jeśli chodzi o wiązki, to np. wiązki poduszek są krosowane i inicjatory, zespół ogrzewania, mocowanie modułu ESP
Czyli przewody wspomagania od pompy do magla są te same?
Grodź jest w całości przykręcana (pomijając miejsce gdzie przechodzi wiązka, tam wiem że jest klejona)?
Mocowanie ECU? Co z nim jest nie tak?
Nic nie piszesz o pedałach...pedał gazu na pewno jest inny, nie wiem jak reszta

Muszę pozbierać wszystkie potrzebne graty bo to musi być szybka akcja...Etkę to pewnie jeszcze będę studiował wzdłuż i wszerz



Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » czw mar 30, 2017 23:58

czinekisz pisze:Wrzuć zdjęcie, jak wygląda ten twój moduł.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka
Nie jestem w stanie tego wyciągnąć na razie, bo pracuje tym autem i musi jeździć. Musiałbym mnóstwo kabli wyjąć by go wyciągnąć.


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt mar 31, 2017 00:42

Qto pisze:
sebekgolf pisze:Może w drugą stronę. Pasuje wszystko oprócz:

magla, ściany grodziwej, pompy hamulcowej z serwem, przewodami klimy, deski, połowy tunelu środkowego, napędu wycieraczek, lamp, mocowania ecu, mocowania filtra powietrza kabinowego, osłony slupków A wraz z klamką maski, wykładzina podłogi. Jeśli chodzi o wiązki, to np. wiązki poduszek są krosowane i inicjatory, zespół ogrzewania, mocowanie modułu ESP
Czyli przewody wspomagania od pompy do magla są te same?
Grodź jest w całości przykręcana (pomijając miejsce gdzie przechodzi wiązka, tam wiem że jest klejona)?
Mocowanie ECU? Co z nim jest nie tak?
Nic nie piszesz o pedałach...pedał gazu na pewno jest inny, nie wiem jak reszta

Muszę pozbierać wszystkie potrzebne graty bo to musi być szybka akcja...Etkę to pewnie jeszcze będę studiował wzdłuż i wszerz

Teraz nie pamiętam czy to było w angolu czy w naszym, ale na przekładni są rurki pod które się podpinało węże. Więc węże od wspomagania zostają te same. Tylko w zależności od tego po której kiera, to albo przypinasz je bezpośrednio do magla, albo do tych rurek na maglu.

Mocowanie ECU jak zostawisz z angola, to nie włożysz mechanizmu wycieraczek bo bedzie wadził o ECU

grodź jest na 10 śrubach M8. Przyda się grzechotka. Da się to zrobić bez wymowania czegokolwiek spod maski. Nawet tapicerki nie trzeba zdejmować ze ściany, wystarczy ją umiejętnie odchylać ( nie zapomnij wpierw odkręcić zespołu nagrzewnicy, jest mocowany na 4 śruby na które są takie jakby klapki w tapicerce na ścianie grodziowej od strony silnika).

Magiel wymienisz bez zrzucania sanek przez wyjętą ścianę grodziową, tylko trzeba z jednej strony odkręcić drążek kierowniczy.

WIązka przejdzie Ci normalnie. ta część co leci do kostek na podszybiu, to po prostu zamieniasz stronami filtr kabinowy z przepustem wiązek do ECU itd ( otwory są symetryczne).

A widzisz, o pedałach zapomniałem. Będziesz też potrzebował bo np. gaz jest inny, a hamulec jak mnie pamięć nie myli inaczej profilowany

Będziesz miał jeszcze jaja z puszką bezpieczników ( chyba że postanowisz wsadzić wiązkę z wersji z kierą po naszej stronie) Ja się nie bawiłem w przepinanie, przyspawałem dwa płaskowniki do belki pod deską ( którą też musisz zmienić) i mam odwróconą puszkę bezpieczników do góry nogami.

A i jeszcze climatronic. W przypadku wiązki z angola musisz krosować wszystkie przewody zasilające silniczki/wentylator oraz skrajne na potencjometrach dających zwrotne informacje o położeniu klap. Będziesz też miał jaja ze sterowaniem elektryką drzwi bo prawe będą nadrzędnymi. No i jeszcze czeka Cię krosowanie w przełączniku lusterek jeśli zostawisz wiązkę z angola, oraz chyba krosowałem coś w guzikach od sterowania szybami, albo zamienialem jakieś piny we wtyczce. Teraz do końca nie pamietam bo to było ponad 6 lat temu. Jak ten czas leci...

No i nie zapomnij o krosowaniu wiązek z airbagów, chyba że nie planujesz zakładać :los2:

Ja to zrobiłem tak, że kupiłem odcięty cały przód za słupkami A wraz z wszelkimi plastikami, pedałami i tapicerką podłogi, maglem, mocowaniem podszybia ( wraz z plastikami podszybia bo też potrzebne) oraz pompą hamulcową z serwem.

Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało bo mogłem coś pominąć. Dawno temu to robiłem.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
xsebox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 05, 2013 17:37

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: xsebox » pt mar 31, 2017 05:12

Miał ktoś może taki problem że w 1.9 tdi asz
auto losowo nie odpala
czasem pali pięknie przez tydzień nawet dwa a czasem jednego dnia zdarzy sie że dwa razy muszę kręcić i kręcić


MOJA OBECNA BESTIA http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561959" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt mar 31, 2017 08:17

Nie pozostaje nic innego jak następnym razem podpiąć się i podejrzeć parametry związane z dostarczaniem paliwa albo sygnały z czujnika np. położenia wału. Jeśli to się dzieje sporadycznie to będzie ciężko to znaleźć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » pt mar 31, 2017 13:35

Panowie żeby podkręcić linki hamulca ręcznego to trzeba demontować cały podłokietnik?


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt mar 31, 2017 15:33

Podłokietnik to na pewno. Nie jestem pewien czy istnieje opcja zrobienia tego bez demontażu tunelu, ale przy zgrabnych palcach chyba tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości