Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jhosef » śr lut 18, 2015 16:39

mass143 pisze:Dioda nie świadczy o zaryglowaniu zamków bo moje się nie ryglują, a dioda miga zawsze :-)
Ja piszę jak jest prawidłowo.

Instrukcja Golf 4 strona 19 bodajże.



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » śr lut 18, 2015 16:55

mass143 pisze:Robiąc tył na sztywno tzn twarde odboje, co robicie z piankowym ori odbojem i osłoną? Ile potrzeba tego odboju, te od mapeta wystarczą? Lepiej to zrobić całkiem na sztywno czy zostawić np 0,5 cm pracy amortyzatora?
właśnie też zastanawiam się co zrobić, chyba wrzucę ori piankę a jak będzie mało to dołoży się klipsów...



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » śr lut 18, 2015 18:09

mass143 pisze:Robiąc tył na sztywno tzn twarde odboje, co robicie z piankowym ori odbojem i osłoną? Ile potrzeba tego odboju, te od mapeta wystarczą? Lepiej to zrobić całkiem na sztywno czy zostawić np 0,5 cm pracy amortyzatora?
spójrz na 181str. kącika. Tam opisuje jak ma. Paviarotti się pytał


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr lut 18, 2015 19:19

Panowie co może być przyczyną zaniku ręcznego hamulca?

Bo jak wymieniałem tarcze i klocki na tyle to zauważyłem, że dźwigienka od ręcznego jest w pozycji, która świadczyłaby o tym, że hamulec jest zaciągnięty. Poruszałem nią trochę (dosyć ciężko chodziła) i zaczęła pracować. Co prawda do końca nie odbija, ale jakieś ruchy wykonuje. Jednakże na zaciągniętym ręcznym bez problemu mogę kręcić kołem...

Domyślam się, że cały zacisk do wymiany...



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » śr lut 18, 2015 19:49

a linki?


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » śr lut 18, 2015 20:43

Pany, czym to przesmarować? Bo tak jak na zdjęciu tam nie ma w ogóle smaru i może przez to skrzynia ciut ciężej chodzi? :bajer:

Obrazek

I takie umiejscowienie CB, schowam je jeszcze bardziej ale na przymiarce kabel mi nie pozwalał bardziej je schować. Widzi wam się? Innego miejsca za bardzo nie widziałem na to :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr lut 18, 2015 21:10

bjoern Właśnie byłem przy drugim kole. Na początku była żyleta (odkręcałem śruby na podniesionym aucie) a jak już włożyłem nowy zestaw to też nie było ręcznego. Muszę go odpalić i się przejechać... Nie chcę teraz tego po nocy robić bo mam postawne podejrzenia, że tak jak piszesz - linka się zapieka i blokuje mi szczękę. Bo jak z tamtej strony zjechał mi klocek do blachy tak z tej jeszcze miałem 4-5mm klocka. I w dodatku jak byłem na przeglądzie to mi gość mówił, że ta strona co mi się zablokowała słabiej bierze...

Prawdopodobnie linki bo nic innego się tak stopniowo schrzanić nie mogło. Samoregulacji raczej nie uszkodziłem bo mam specjalny przyrząd do cofania tłoczków i po przesmarowaniu całkiem lekko szły...

Dawid Może jakimś półzwartym smarem. Ja mam takiego białego Wurth'a co jak psikniesz to najpierw jest ciekły i penetruje a po chwili robi się zwarty. Ciekawa miejscówka na radyjko. Ja poszedłem za tłumem i dałem pod podłokietnikiem.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » śr lut 18, 2015 21:10

A co myślicie o moim sprzęgle/dwumasie? Pisałem na poprzedniej stronie.



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Adek99 » śr lut 18, 2015 21:10

golf3dawid, mnie się tam nie widzi, wolę pod podłokietnikiem. :bajer:



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » śr lut 18, 2015 21:18

na tą kulkę naładuj jakiś zwykły smar techniczny, widać resztki po prawej ;) na ten plastik od wstecznego też możesz. Poruszaj i tyle ;) a CB prawilnie :pub:


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr lut 18, 2015 22:22

lwlw Problem leży gdzieś w pomiędzy tarczą, a dwumasą. Jeżeli oprócz dźwięku jest jeszcze delikatne telepanie auta wyczuwalne np. jak położysz nogę na pedale sprzęgła to pedał drży. Objawy te często ustępują po wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła. Ja bym osobiście na rozważoną dwumasę obstawiał...

U mnie sprzęgło zaczęło się tak piekielnie ślizgać, że podjąłem temat wymiany. Po wymianie muszę się do własnego auta na nowo przyzwyczajać, bo sprzęgło jest tak miękkie jak w aucie prosto z salonu. Ale tak zrypałem to sprzęgło, że aż mechanik był pod wrażeniem, że to jeszcze jeździło. Nity na tarczy w pół zjechane, łożysko oporowe tak się zapiekło, że w ogóle luzów nie miało - powiedział do mnie że było sztywniejsze od tego nowego co włożył. A jak się wszystko ślizgało to docisk popękał w cholerę od temperatury, a na dwumasie się fioletowe palce porobiły...^^

bjoern Czyli rozumiem, że na linkę stawiasz. Robiłeś to u siebie? Dużo cyrków z wymianą? Ile można za taką linkę zapłacić?



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » śr lut 18, 2015 22:33

golf3dawid, też wole pod łokciem, w tym miejscu byomnie gruszka wkur.... :los2:

Ciachałeś drążek i ciężko chodzi co chcesz smarować ?
:D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » śr lut 18, 2015 22:44

Nie ciachałem bo u mnie nie takie proste to ;) Chce przesmarować by lżej lewarek chodził. Mnie by zaś pod podłokciem denerwowało że ujowy dostep a gruszka będzie w schowku wyjmował będę w razie potrzeby, bo na śląsku to nie używam CB raczej, chyba że gdzieś dalej jadę co nie znam trasy ;)


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » śr lut 18, 2015 22:51

golf3dawid, no np. jak zagranicę jedziesz (poza Sosnowiec) to wtedy CB się przydaje :los2:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości