Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: arekgroszek » śr kwie 15, 2015 20:34

karacz,
Zamki sprawne? Tzn chodzi mi czy się nie cofają i czy mikrostyki działają oraz w Vagu czy błędów nie ma?

I ja też mam pytanko:

dokładałem moduł komf i zrobiłem antenę z koncentryka miałem cały przewód w słupku ostatnio ogoliłem ekran i zostawiłem miedziany owinąłem taśmą i gorzej mi łapie - będę to niedługo dłubać, jeśli ktoś z was dokładał to jaki dał kabel i gdzie go wpuścił?



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » śr kwie 15, 2015 20:54

arekgroszek, przejrzyj to viewtopic.php?f=89&t=96886&start=1106#p6503265" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: arekgroszek » śr kwie 15, 2015 21:11

joseph82,
Super dzięki wielkie :pub:



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr kwie 15, 2015 21:38

Jak już był temat zamków, mam problem. Powie mi ktoś jak dorwać się do zamka tylnych drzwi, a dokładniej jak wyciągnąć szybę. Z przednim zamkiem nie było problemów ale tył nie wiem jak ugryźć


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr kwie 15, 2015 21:52

No to chyba znalazłem przyczynę problemów z mułowatością silnika. Złączka która wychodzi z IC cała chodzi przód-tył, do tego podłużnica zakonserwowana oparami oleju :grin:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » śr kwie 15, 2015 21:54

checin pisze:Jak już był temat zamków, mam problem. Powie mi ktoś jak dorwać się do zamka tylnych drzwi, a dokładniej jak wyciągnąć szybę. Z przednim zamkiem nie było problemów ale tył nie wiem jak ugryźć
checin, są dwa kołki rozporowe, potrzebujesz dwóch śrub w celu ich wyszarpania.

Obrazek

Jak już wyciągniesz szybę to można się dostać do zamka bez demontażu trójkąta, wystarczy, że poluzujesz prowadnicę będącą pod nim i z użyciem siły rąk wyciągniesz sam zamek odpowiednio go przeciskając.



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr kwie 15, 2015 22:08

A coś więcej o tych kołkach? Bo szczerze mówiąc nie wiem za bardzo o co chodzi, ostatnio rozbierałem drzwi i na etapie wyciągnięcia szyby poległem


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr kwie 15, 2015 22:21

Odsuwasz szybę na maksa w dół, wyciągasz tą gumę okrągłą - jak z przodu i masz tam dwa kołki, jeden większy i mniejszy w środku, ja to po prostu wpycham do srodka. Teraz możesz rękami pociągnąć szybę do góry i przykleić tak żeby była zasunięta. Odkręcasz mocowanie prowadnicy szyby, jedna śruba jest zaraz pod nieszczęsnym rdzewiejącym trójkątem - oczywiście pod tapicerką, druga śruba jest pod plastikową zaślepką ok 3cm średnicy na wnęce drzwi. Wyciągasz wkładkę zamka, odpinasz linkę od klamki, odkręcasz zamek i teraz kombinujesz:D ja to robię tak, że trzymając blachę w powietrzu wypinam kostkę od zamka i wyciągam ten długi drut od rygla co się trzyma w zamku, odstawiam na bok blachę drzwi i delikatnie odginąc prowadnicę szyby da sie wyciągnąć zamek pod odpowiednim kątem. Cały dzień spędziłem z tylnymi drzwiami bo po zamknięciu centralnego nie chciały się otwierać od zewnątrz - krzywy drut od rygla stawiał taki opór, że nawet nowy zamek nie miał siły tego ruszyć :kac:



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr kwie 15, 2015 22:30

Ja właśnie zamówiłem zamek kierowcy i pasażera. Z zamkiem kierowcy nie było problemu teraz to 15 min i wszystko zrobione, ale z tym tylnym to nie mogłem sobie poradzić a ze juz się ciemno robiło to dałem sobie spokój i wszystko skręciłem . Mam zamiar się zabrac za to na weekend myślę ze się uda, jak narazie wielkie dzięki za wskazówki :pub:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr kwie 15, 2015 22:56

Tył to masakra, mam wymienione już obydwa zamki z tyłu na nowe i nie chciałbym tego robić od nowa:p



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr kwie 15, 2015 23:22

sebek Naturą tych szybkozłączek na dolocie jest to że się lekko ruszają i pocą. Póki nie zapniesz 2 i zaraz po daniu pełnego gazu od 1200 obr nie zrzuci Ci węża to tak musi być. Przerabiałem ten temat przy klapie gaszącej. Dopiero łącznik alu 63mm na 3 nity, dookoła silikon i klej epoksydowy na to nowy wąż na porządną opaskę zaciskową i mogę dopiero powiedzieć, że problem rozwiązany...
I nie wykluczam, że pozostałe złączki za turbo z biegiem czasu będę musiał tak zrobić...



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw kwie 16, 2015 11:24

U mnie problem taki, że wygląda na to że spiernicza ciśnienie. Do póki nie mam 1800 obrotów to auto nie chce jechać. Do tego słychać świst jak uchylę okno. Nie mam kiedy tego zrobić. Póki co pozostaje dalej tak jeździć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 16, 2015 11:49

checin pisze:takiego czujnika nie ma w golfach? http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-aud" onclick="window.open(this.href);return false; ... 89651.html
jest, ale z Twojej wypowiedzi nie wynikało że mówisz o tym czujniku...dlatego dopytałem



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » czw kwie 16, 2015 12:19

Qto pisze:
checin pisze:takiego czujnika nie ma w golfach? http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-aud" onclick="window.open(this.href);return false; ... 89651.html
jest, ale z Twojej wypowiedzi nie wynikało że mówisz o tym czujniku...dlatego dopytałem
Fakt, może to nie była dokładna nazwa, ale teraz ju z wszystko jasne :pub:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości