Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 22, 2016 14:39

a jaki wpływ może mieć dystans na geometrię? Moim zdaniem żaden...

Zapłon NGK zamówiony...mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będzie u mnie i auto odżyje

Już za niecałe dwa miechy będę zmieniał zawieszenie...gwint kompletny i tuleje poli zamówione. Dla świętego spokoju zmienię też łożyska amorów - to się nada http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... rsona.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Co tam jeszcze zostaje do wymiany w zawieszeniu żeby mieć spokój...sworznie, drążki kierownicze z końcówkami i łączniki stabilizatora?



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt mar 22, 2016 15:20

Ma ktoś jakieś zdjęcia lamp, które mają podwójny kierunkowskaz i na czarno pomalowaną tylko ramkę?
Tylko nie xenon, tylko zwykłe lampy. Bo się zastanawiam w jakim kierunku działać, czy tylko podwójny kierunek,
czy jeszcze dodatkowo jebnąć ramkę wkoło na czarny mat i o zgryza mam. :grin:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » wt mar 22, 2016 15:49

Całą na czarno a jak już to ramka musowo.. Gdzie jasne lampy :los2:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt mar 22, 2016 16:34

Jestem łoś i w ogóle pomyślicie, ale mi się nie podobają całe na czarno :kac: Te odbłyśniki zostają takie jak były i jakoś to się
mi osobiście nie pasie :otepienie: Więc może tylko ramkę chociaż na czarno :grin:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt mar 22, 2016 16:49

Qto, kiedyś zdaje się polecano tu to co linkujesz.
W zawieszeniu masz jeszcze tuleje wahacza, ale chcesz wymieniać wszystko jak leci nawet jeśli sprawne jeszcze?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 22, 2016 17:06

lwlw pisze:W zawieszeniu masz jeszcze tuleje wahacza
nono...wpadają poliuretany zamiast wszystkich elementów metalowo-gumowych
lwlw pisze:chcesz wymieniać wszystko jak leci nawet jeśli sprawne jeszcze?
w zasadzie zostają tylko te elementy o które pytałem:
Qto pisze:sworznie, drążki kierownicze z końcówkami i łączniki stabilizatora
chyba przed rozebraniem zawieszenia podjadę na szarpaki zobaczyć jak to wszystko wygląda i jak ok to zostawię...wymiana chodzi po głowie bo wszystko jeszcze z fabryki, nalatane 220kkm...a ostatnio jeżdżę po takich drogach, że o naszych w Polsce można powiedzieć że są idealne.
Zrobię tak że jak coś będzie podejrzanie wyglądało to wymiana...



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt mar 22, 2016 17:35

Oryginały trzymaj jak najdłużej - jak już raz ruszysz to wiesz co dalej :bigok:
Oczywiście nie mówię byś trzymał luzy w zawieszeniu, jak coś się kwalifikuje do wymiany to jasna sprawa :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 22, 2016 18:11

lwlw, tak też zrobię...

Teraz odezwał się do mnie Mapet w sprawie tulei wahaczy...
Wg strony Mapeta i Strongflexa tuleja tylna w R32 (taką zamówiłem) jest inna niż w pozostałych mk4. Z tego co wiem to oryginalne tuleje tylne R32 pasują bez problemu do "normalnych" wahaczy...a różnica polega jedynie na tym że tuleje R32 są pełne. Czym więc mogą się różnić tuleje poliuretanowe do R32 i pozostałych? Ktoś coś w temacie?
Zamówiłem komplet czerwonych...ale zaraz chyba się zdenerwuję i zamówię to http://www.strongflex.eu/pl/a3-96-03-8l ... 20019.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wcześniej zamówiłem to http://www.strongflex.eu/pl/audi-s3-99- ... 20064.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytanie zadam też producentowi czym te tuleje mogą się różnić
221077B - niby wszystko oprócz R32
221344B - niby R32

Nie chciałem ani żółtego zestawu ani tego z tulejami łącznika stabilizatora...ale teraz chodzi mi po głowie i to bardzo. Stabi mam od S3/R32 na seryjnych łącznikach

Doradźcie co zrobić...i jak możecie to potwierdźcie że tuleje R32 pasują do "normalnych" mk4 - mam na myśli seryjne tuleje, nie poli



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt mar 22, 2016 18:12

Qto pisze:a ostatnio jeżdżę po takich drogach, że o naszych w Polsce można powiedzieć że są idealne
Kolego to jak wpada gwint, tuleje poliuretanowe i ogólnie stworzy sie usztywnienie i stabiliizacja to moze warto byłoby takze zerknąć na stan poduszek silnika :bajer: WIEM nijak się to ma do zawieszenia, ale wg nie poduchy wtedy pracują x2 :-)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 22, 2016 18:27

Stanley777, dzięki za podsunięcie pomysłu. gwint już jakiś czas siedzi...i to nie jakiś "wygodny" bo TA-T. Przy zmianie tulei wpada również troszkę lepszy zawias - KW v2. Poduch silnika nie chcę ruszać z dwóch powodów:
lwlw pisze:Oryginały trzymaj jak najdłużej - jak już raz ruszysz to wiesz co dalej
ten jest pierwszy...ile to się naczytałem o problemach po zmianie poduch :panna:
a drugi powód jest taki, że w przyszłym roku może uda się swapa ogarnąć - wtedy wpadną nowe poduchy. Tego dolnego lizaka obadam wzrokowo jak się trzyma...30kkm temu wyglądał ok.

Jak już jesteśmy na takim temacie...to jako ciekawostkę powiem, że od około 20kkm jeżdżę bez dolnej rozpórki z S3. Tak jak wszyscy uważają że ona nic nie daje...tak u mnie od pierwszego dnia po demontażu (montowałem razem z gwintem) plastiki w środku zaczęły głośniej grać.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt mar 22, 2016 18:48

Qto, no rozumiem co ori to ori :bigok:

Co do zestawów poli dla MKIV to ja brałem dokładnie od tego sprzedawcy a było to jakieś 2 lata temu więc widocznie sprzedaz nie upadła i ma sie dobrze

http://allegro.pl/tuleja-tuleje-wahacza ... 20699.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam co prawda na przód wahacza są zółte poli ale uwierz mi te wartości mają tak mało rozbierzne ze po dłuzszym uzytkowaniu przestaniesz myśleć o tym ze na przedni wahacz masz zółtego poli :jezor: to tylko róznica 10 Sha.

Bajka zaczyna sie, gdy kminisz nad tuleja poli w belkę wtedy jest opcja 69 i 72 ale to juz kiedyś pisałem zalezy czy jest rozwiert w poli czy nie.

Ja kupiłem ten zestaw co w linku wyzej + poli "gumy" pod stabi i tuleje poli 72mm te co na zdjęciu nizej, co ciekawe otwór w belce po wyczyszczeniu miał 69mm i uwierz zrobiło mi się gorąco, juz dzwoniem do sprzedawcy z ch***mi co mi za gónwo sprzeda, ale ten mnie uspokoił tłumacząc ze po to są te małe rozwierty zeby stworzyć delikatnie odkształcenie się az wskoczy w otwór belki i wróci do swojej ori formy... I co najlepsze weszło :bajer:

Miałem brać od Mapeta ale on wtedy w swojej ofercie nie miał pojedynczych sztuk tego co chciałem tylko całe zestawy które w moich oczekiwaniach były zbędne, bo np tez nie chciałem brać poli w tuleje łącznika stabilizatora :bigok:

Obrazek

Są tez poli 69mm ale te okazałyby sie za luźne.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 22, 2016 18:53

Stanley777 pisze:bo np tez nie chciałem brać poli w tuleje łącznika stabilizatora
mi też to zbędne...ale ani u Mapeta ani u samego producenta nie widzę zestawów bez tego - są ale do R32. Napisałem maila...zobaczymy czy i co odpiszą.
Stanley777 pisze:Są tez poli 69mm ale te okazałyby sie za luźne
ciekawe...bo otwór w belce występował jeden - 69mm. Myślę że inne wykonanie i pasować musi...wątpię aby sprzedawali coś co ma nie pasować.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt mar 22, 2016 19:41

Qto, w kazdym badz razie jeśli celujesz w poli w belke to 72mm nawiercana albo 69 która jest pełna bez rozwiertów.
PS: Nie wiem jak sie ma poli 69 do pracy w belce która tez ma 69, ale widocznie mozna i tak :-)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt mar 22, 2016 20:46

Poli z Olkusza też są spoko :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości