Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: daniel23584 » ndz mar 14, 2021 00:46

Jakie macie zdanie na temat filtrów Filtron? Używacie? Czy jednak lepiej dorzucić kasy i kupować np Manna?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vwarek » ndz mar 14, 2021 15:13

Jak dla mnie bardzo dobre filtry, wymieniane w terminie spełniają swoje zadanie perfekcyjnie.

BTW, wiesz, że Filtron należy do MANN-a?


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » ndz mar 14, 2021 15:30

Dobre filtry. Paliwa, powietrza i kabinowy w 90% wpada Filtron, oleju z reguły Mann (tylko z tego względu, że tu gdzie kupuję olej filtr olejowy Manna mają praktycznie w tej samej cenie co Filtron).


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » ndz mar 14, 2021 19:41

vwarek pisze:
ndz mar 14, 2021 15:13
Jak dla mnie bardzo dobre filtry, wymieniane w terminie spełniają swoje zadanie perfekcyjnie.

BTW, wiesz, że Filtron należy do MANN-a?
To że Filtron należy do MANNa o niczym nie świadczy :)

Zachęcam do zapoznania się z tym tematem:
https://astra5klub.pl/klimatyzacja-i-wn ... t2671.html


Obrazek

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: ttosiekk » ndz mar 14, 2021 23:16

O Filtronie krążą różne opinie, ale ja z tą firmą nigdy nie miałem żadnego problemu.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pn mar 15, 2021 09:07

Filtr z wyższej półki dzięki czemu śpicie spokojniej kosztuje kilka złotych więcej... 😁


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn mar 15, 2021 11:40

Przesadzasz. W większości aut używam tych filtrów i jeśli pilnujesz reżimu wymiany to problemu nie ma. Mieli kiedyś wpadkę ze słabym sklejaniem materiału, ale wystarczyło przeglądnąć filtr przed montażem i wadliwe dało się wychwycić bez większego problemu. Zrobiłeś reklamację, wymienili na drugi i po temacie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: ttosiekk » wt mar 16, 2021 10:08

Czy ma ktoś wiedzę lub może jakoś sprawdzić czy do sztywnego koła zamachowego Valeo pasuje docisk Sachs/Luk? Gdzieś w necie wydaje mi się, że widziałem informację że niby do koła Valeo docisk Sachs nie pasuje, ale teraz nie mogę znaleźć tej informacji (silnik ALH)



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt mar 16, 2021 13:25

Hej. Radio MFD, zmieniarka cyfrowa YATOUR. Czytałem kiedyś, że jest możliwość wpięcia do radia jednocześnie zarówno wyżej wymienionej zmieniarki, jak i takiej na CD - szukam więc informacji na ten temat :) Co
Potrzeba, czego szukać? Jakieś dodatkowe moduły?
Pozdrawiam


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt mar 16, 2021 15:50

Chrzanek` pisze:
wt mar 16, 2021 13:25
Hej. Radio MFD, zmieniarka cyfrowa YATOUR. Czytałem kiedyś, że jest możliwość wpięcia do radia jednocześnie zarówno wyżej wymienionej zmieniarki, jak i takiej na CD - szukam więc informacji na ten temat :) Co
Potrzeba, czego szukać? Jakieś dodatkowe moduły?
Pozdrawiam
Nie. Po prostu podłączasz i działa. W zależności jak podłączysz to albo pierwszy będzie się ładował Yatour a po kliknięciu przycisku na zmieniarce zmieniarka, albo na odwrót. Po prostu w Yatour masz kostki i w zależności czy wepniesz zmieniarkę przez Yatour czy Yatour przez zmieniarkę, tak będzie działało sterowanie. Nic nie musisz dokupować. U siebie podpiąłem tak, że Yatour odpala się pierwszy (Gamma V + odtwarzacz CD). Jedyna niedogodność jest taka, że po włączeniu radia Yatour potrzebuje chwili na "ogarnięcie się". Potem działa dość płynnie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt mar 16, 2021 23:29

Podjeżdżam dzisiaj moją Borą pod chatę, gaszę silnik, wyciągam kluczyk ze stacyjki, radio się wyłącza jak normalnie (włącznika raczej nie używam...włącza się razem z zapłonem i wyłącza kiedy wyciągam kluczyk...rzadko mam potrzebę użycia włącznika), zbieram graty z siedzenia pasażera, wysiadam z auta...tak jakoś trzymałem graty w ręku że w momencie trzaśnięcia drzwiami ścisnąłem scyzoryk i na pewno któryś przycisk się wdusił...idę do bagażnika bo resztę gratów i słyszę że radio zaczyna grać. Ktoś ma jakiś pomysł co się stało? Normalnie pomyślałbym że stacyjka ześwirowała...ale nigdy wcześniej nie było żadnych psikusów no i jeszcze to nieszczęsne zduszenie scyzoryka momencie zamknięcia się drzwi.



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » śr mar 17, 2021 12:22

Qto pisze:Podjeżdżam dzisiaj moją Borą pod chatę, gaszę silnik, wyciągam kluczyk ze stacyjki, radio się wyłącza jak normalnie (włącznika raczej nie używam...włącza się razem z zapłonem i wyłącza kiedy wyciągam kluczyk...rzadko mam potrzebę użycia włącznika), zbieram graty z siedzenia pasażera, wysiadam z auta...tak jakoś trzymałem graty w ręku że w momencie trzaśnięcia drzwiami ścisnąłem scyzoryk i na pewno któryś przycisk się wdusił...idę do bagażnika bo resztę gratów i słyszę że radio zaczyna grać. Ktoś ma jakiś pomysł co się stało? Normalnie pomyślałbym że stacyjka ześwirowała...ale nigdy wcześniej nie było żadnych psikusów no i jeszcze to nieszczęsne zduszenie scyzoryka momencie zamknięcia się drzwi.
Kostka stacyjki. Albo stacyjka nie wyskoczyła.



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » śr mar 17, 2021 16:40

sebekgolf pisze:
wt mar 16, 2021 15:50
Chrzanek` pisze:
wt mar 16, 2021 13:25
Hej. Radio MFD, zmieniarka cyfrowa YATOUR. Czytałem kiedyś, że jest możliwość wpięcia do radia jednocześnie zarówno wyżej wymienionej zmieniarki, jak i takiej na CD - szukam więc informacji na ten temat :) Co
Potrzeba, czego szukać? Jakieś dodatkowe moduły?
Pozdrawiam
Nie. Po prostu podłączasz i działa. W zależności jak podłączysz to albo pierwszy będzie się ładował Yatour a po kliknięciu przycisku na zmieniarce zmieniarka, albo na odwrót. Po prostu w Yatour masz kostki i w zależności czy wepniesz zmieniarkę przez Yatour czy Yatour przez zmieniarkę, tak będzie działało sterowanie. Nic nie musisz dokupować. U siebie podpiąłem tak, że Yatour odpala się pierwszy (Gamma V + odtwarzacz CD). Jedyna niedogodność jest taka, że po włączeniu radia Yatour potrzebuje chwili na "ogarnięcie się". Potem działa dość płynnie.
Może coś źle robiłem, ale jak podłączałem jednocześnie obie zmieniarki do radia to nie działała. Chociaż w sumie ja podpinałem tą zmieniarkę, która oryginalnie była w aucie zamontowana nad radiem, czy miało to wpływ ? W sensie ze powinna być ta zmieniarka na płyty, która oryginalnie jest w schowku, czy tam w bagażniku?


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr mar 17, 2021 20:45

Chrzanek` pisze:
śr mar 17, 2021 16:40
sebekgolf pisze:
wt mar 16, 2021 15:50
Chrzanek` pisze:
wt mar 16, 2021 13:25
Hej. Radio MFD, zmieniarka cyfrowa YATOUR. Czytałem kiedyś, że jest możliwość wpięcia do radia jednocześnie zarówno wyżej wymienionej zmieniarki, jak i takiej na CD - szukam więc informacji na ten temat :) Co
Potrzeba, czego szukać? Jakieś dodatkowe moduły?
Pozdrawiam
Nie. Po prostu podłączasz i działa. W zależności jak podłączysz to albo pierwszy będzie się ładował Yatour a po kliknięciu przycisku na zmieniarce zmieniarka, albo na odwrót. Po prostu w Yatour masz kostki i w zależności czy wepniesz zmieniarkę przez Yatour czy Yatour przez zmieniarkę, tak będzie działało sterowanie. Nic nie musisz dokupować. U siebie podpiąłem tak, że Yatour odpala się pierwszy (Gamma V + odtwarzacz CD). Jedyna niedogodność jest taka, że po włączeniu radia Yatour potrzebuje chwili na "ogarnięcie się". Potem działa dość płynnie.
Może coś źle robiłem, ale jak podłączałem jednocześnie obie zmieniarki do radia to nie działała. Chociaż w sumie ja podpinałem tą zmieniarkę, która oryginalnie była w aucie zamontowana nad radiem, czy miało to wpływ ? W sensie ze powinna być ta zmieniarka na płyty, która oryginalnie jest w schowku, czy tam w bagażniku?
Tzn ja mam Gammę + napęd CD na jedną płytę nad Gammą (chyba typowa konfiguracja). Yatour ma dwie kostki, niebieską i czarną. Nie pamiętam w jakiej kolejności mam to teraz wpięte, ale możesz wpiąć tak:

1. Radio <-> niebieska kostka Yatour - a do czarnej kostki Yatour napęd CD (ten który wcześniej wchodził do radia)
2. Radio <-> niebieska kostka napędu CD - a do wejścia CD na zmieniarkę podpinasz niebieską Yatour

U mnie mam chyba wg podpięcia nr. 1. Po odpaleniu CD standardowo startuje Yatour, natomiast jak przeklikam na kasetę i z powrotem na CD to przełącza się na CD. Jak przeklikam znów, to wraca na Yatour

Przy podpięciu 2 jak mnie pamięć nie myli, standardowo startowało CD. Natomiast jak na CD kliknąłeś przycisk "Selekt" to przełączał się na Yatour.


Jak zbudowany jest Twój system? Masz napęd CD + dodatkowo zmieniarka, czy sama zmieniarka?

Przy okazji nie pamiętam czy tam przypadkiem nie trzeba było jakiegoś kabla podciągnąć (montowałem to z dobre 8 lat temu).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości