Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » ndz lis 29, 2020 16:53

Skrzak pisze:
ndz lis 29, 2020 16:41
Hej. Przypomniał by mi ktoś jak się nazywał ten kolega co robił moduły led do oświetlenia wnętrz i czy jeszcze je robi?
Tomnik :)

prolumo@yahoo.com

Tomasz Zajączkowski
Nr tel. 510 719 221


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » ndz lis 29, 2020 17:22

Skrzak pisze:
ndz lis 29, 2020 16:41
Hej. Przypomniał by mi ktoś jak się nazywał ten kolega co robił moduły led do oświetlenia wnętrz i czy jeszcze je robi?
Brałem od Tomnika moduły 2 lata temu, więc domyślam się że dalej je robi. Świetna obsługa, dobra jakość. Do dzisiaj wszystko świeci bez problemów, łącznie z oświetleniem rejestracji, które jest najbardziej narażone na warunki atmosferyczne i jest używane w sumie cały czas :)


Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » wt gru 01, 2020 10:29

Dzięki. A macie jakieś linki do zdjęć jak wygląda jasna i zimna barwa w autach? Kiedyś widziałem porównanie ale nie mogę się dokopać do tego.

Z innej beczki - na jakie moce starcza ori intercooler z ARL'a?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt gru 01, 2020 13:36

U mnie na box'ie w ASZ miałem zrobione 170 i dawało radę. Jedynie jak były upały latem i było powyżej 26 stopni i dłużej jechałeś za tirem, tak że nie było przewietrzania odpowiedniego przez IC, to łapał zadyszkę w pierwszym momencie jak chciałeś wyprzedać, więc myślę że na tym z ARL spokojnie te 180KM powinieneś obsłużyć żeby to normalnie jeździło. Choć moim zdaniem już chcesz koniecznie zmieniać IC to wsadź porządny wymiennik. Po co bawić się w półśrodki. Wiem że ten z ARL pewnie chwycisz za 200zł a dobre IC kosztuje pewnie z 500 (nie pamiętam ile za moje dałem) ale czy te 300zł to aż taka różnica?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » wt gru 01, 2020 13:44

Skrzak pisze:
wt gru 01, 2020 10:29
Dzięki. A macie jakieś linki do zdjęć jak wygląda jasna i zimna barwa w autach? Kiedyś widziałem porównanie ale nie mogę się dokopać do tego.

Z innej beczki - na jakie moce starcza ori intercooler z ARL'a?
Wyślij mi e-mail do siebie. Prześle Ci jego ofertę. Chociaż szybciej i łatwiej będzie jak napiszesz do niego krótkiego emaila z prośba o ofertę do mk4. W jego wiadomości jest dużo zdjęć z porównaniem światła 😊


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » wt gru 01, 2020 14:03

sebekgolf pisze:
wt gru 01, 2020 13:36
U mnie na box'ie w ASZ miałem zrobione 170 i dawało radę. Jedynie jak były upały latem i było powyżej 26 stopni i dłużej jechałeś za tirem, tak że nie było przewietrzania odpowiedniego przez IC, to łapał zadyszkę w pierwszym momencie jak chciałeś wyprzedać, więc myślę że na tym z ARL spokojnie te 180KM powinieneś obsłużyć żeby to normalnie jeździło. Choć moim zdaniem już chcesz koniecznie zmieniać IC to wsadź porządny wymiennik. Po co bawić się w półśrodki. Wiem że ten z ARL pewnie chwycisz za 200zł a dobre IC kosztuje pewnie z 500 (nie pamiętam ile za moje dałem) ale czy te 300zł to aż taka różnica?
A spoko, ja mam ARL cały motor ori, tylko mam nieszczelność od góry między wężem gumowym od EGR a plastikową rurą dolotu. Zastanawiam się czy tylko ten odcinek walnąć z nierdzwewki + silikon. 180 hp to już jest, czyli wyżej nie pójdę n tym setapie...



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt gru 01, 2020 15:00

Skrzak pisze:
wt gru 01, 2020 14:03
sebekgolf pisze:
wt gru 01, 2020 13:36
U mnie na box'ie w ASZ miałem zrobione 170 i dawało radę. Jedynie jak były upały latem i było powyżej 26 stopni i dłużej jechałeś za tirem, tak że nie było przewietrzania odpowiedniego przez IC, to łapał zadyszkę w pierwszym momencie jak chciałeś wyprzedać, więc myślę że na tym z ARL spokojnie te 180KM powinieneś obsłużyć żeby to normalnie jeździło. Choć moim zdaniem już chcesz koniecznie zmieniać IC to wsadź porządny wymiennik. Po co bawić się w półśrodki. Wiem że ten z ARL pewnie chwycisz za 200zł a dobre IC kosztuje pewnie z 500 (nie pamiętam ile za moje dałem) ale czy te 300zł to aż taka różnica?
A spoko, ja mam ARL cały motor ori, tylko mam nieszczelność od góry między wężem gumowym od EGR a plastikową rurą dolotu. Zastanawiam się czy tylko ten odcinek walnąć z nierdzwewki + silikon. 180 hp to już jest, czyli wyżej nie pójdę n tym setapie...
Myślę że da się wyżej jeszcze trochę na tym setupie, ale potem mogą zacząć się problemy w gorące dni. Wg mnie gra nie warta świeczki. Z ARL'a ze zdrowymi pompkami spokojnie powinieneś zrobić 240KM przy odpowiedniej suszarce, wydechu i dolocie, ale to już na pewno na fmic. Pytanie czy chcesz się w to bawić. Ja jeżdżę na BA z AWX i mam prawie 230KM zrobione i do tego jeżdżę na seryjnym dwumasie i sprzęgle. Bez żadnych kewlarów i innych nie wiadomo jakich wymyślnych sprzęgieł :grin: I działa ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » ndz gru 06, 2020 01:24

Cześć, Panowie!
Widzę, że parę osób ze starych lat jeszcze tu zostało ;)
Co tam u Was? Trafiłem tu przypadkiem, bo szukałem info o rozklejaniu lamp przednich na twardym kleju. Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Freddy » ndz gru 06, 2020 12:42

Cześć Marcin. Rozklejanie na twardym kleju to albo tłuczesz szkła albo niszczysz obudowę nie ma rady albo albo także i tak potrzebny drugi komplet żeby coś z tego było. Ewentualnie tłuczesz szkła kupujesz i wklejasz zamiennik ale nie wiadomo jakiej jakości trafisz zamiennik chodzi o kształt jak będzie marny może być problem ze szparami po montażu zderzaka czy coś bynajmniej doświadczyłem tego u siebie. Pzdr

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz gru 06, 2020 17:36

Hej, zabrałem się za montaż podświetlania klamek z audi a6c5. Napotkałem dziwny problem z podłączeniem oryginalnej diody z a6 do wiązki z auta. Dioda ma dwa przewody brązowy(masa) i czerwono/szary. Pierwsze co do wlutowałem brązowy kabel z diody do brązowego z wiązki auta(wiązka sterowania szybami), a kabel czerwono/szary do przewodu czerwonego i dioda cały czas się świeciła, a po włączeniu zapłonu opuszczała się szyba. Dioda działa poprawnie jak jest wlutowana tak jak na zdjęciu: Brązowy z diody do szaro/niebieskeigo, a czerwono szary do czerwonego.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/9226c8ff73cade8d



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn gru 07, 2020 12:40

kewinpol pisze:
ndz gru 06, 2020 17:36
Hej, zabrałem się za montaż podświetlania klamek z audi a6c5. Napotkałem dziwny problem z podłączeniem oryginalnej diody z a6 do wiązki z auta. Dioda ma dwa przewody brązowy(masa) i czerwono/szary. Pierwsze co do wlutowałem brązowy kabel z diody do brązowego z wiązki auta(wiązka sterowania szybami), a kabel czerwono/szary do przewodu czerwonego i dioda cały czas się świeciła, a po włączeniu zapłonu opuszczała się szyba. Dioda działa poprawnie jak jest wlutowana tak jak na zdjęciu: Brązowy z diody do szaro/niebieskeigo, a czerwono szary do czerwonego.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/9226c8ff73cade8d
Ja to widzę że brązowy masz to niebiesko-szarego


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn gru 07, 2020 13:14

sebekgolf pisze:
pn gru 07, 2020 12:40
kewinpol pisze:
ndz gru 06, 2020 17:36
Hej, zabrałem się za montaż podświetlania klamek z audi a6c5. Napotkałem dziwny problem z podłączeniem oryginalnej diody z a6 do wiązki z auta. Dioda ma dwa przewody brązowy(masa) i czerwono/szary. Pierwsze co do wlutowałem brązowy kabel z diody do brązowego z wiązki auta(wiązka sterowania szybami), a kabel czerwono/szary do przewodu czerwonego i dioda cały czas się świeciła, a po włączeniu zapłonu opuszczała się szyba. Dioda działa poprawnie jak jest wlutowana tak jak na zdjęciu: Brązowy z diody do szaro/niebieskeigo, a czerwono szary do czerwonego.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/9226c8ff73cade8d
Ja to widzę że brązowy masz to niebiesko-szarego
Tak, brązowy z diody mam do niebiesko-szarego (szaro-niebieskiego). Tak powinno być, ze brązowy nie idzie do brązowego?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn gru 07, 2020 15:39

brązowy w VW to zawsze była masa i tylko masa więc przypuszczam że masz to źle podpięte.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn gru 07, 2020 18:44

To czemu jak miałem podpięte: brązowy/brązowy, a ten czerwono szary do niebiesko/szarego to dioda nie świeciła, a podpięta do czerwonego to świeciła się cały czas i opuszczała się szyba?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości