Która felga do mk5 R32?

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Która ładniejsza?

SP7
14
82%
FR5
3
18%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Która felga do mk5 R32?

Post autor: zlos » śr kwie 10, 2013 09:49

gluszcz pisze:Pisz co tam wybierasz będziemy doradzać
OCZYWIŚCIE W RACHUBĘ WCHODZĄ JEDYNIE FELGI W ROZ. 19' !!!
chętnie :)

1. VWVortex - jest tam mnóstwo felg, ale niewiele naprawdę odjechanych :) No i to air ride niemal w każdej sztuce. Nie u mnie :)

2. Dlaczego te Forge są kiepskie Twoim zdaniem? Widziałeś je kiedykolwiek na mk5?

3. Tak, tak - 19" jak najbardziej.

4. HRE - to, co mi się tam podoba zaczyna się od 2000 EUR / sztukę :(

5. ATS/OZ w pełnej kuciźnie? Które? Te, co tam widzę są albo częściowo kute albo wyglądają jak pełne rajdówki.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Która felga do mk5 R32?

Post autor: gluszcz » śr kwie 10, 2013 14:20

zlos pisze:ale niewiele naprawdę odjechanych
Hm... wiesz co, ja myślę że TY masz rację z tymi felgami co zaproponowałeś ,szukasz czegoś ;swojego; i chwała Ci za to :pub:
Jeśli mam wybierać miedzy tymi dwoma to zagłosowałem na SP7.Ciekawe w jakim zestawieniu parametrów jest na foto ta felga.Jakieś konkretny kolor wybrałeś ?
zlos pisze:2. Dlaczego te Forge są kiepskie Twoim zdaniem? Widziałeś je kiedykolwiek na mk5?
Nie napisałem ze są kiepskie ,po prostu mam troszkę inny gust mk5 .:R32 lubię na BBS CH-R,BBS CH ,OZ SUPER...,ultra...,racing; ogólnie na sportowym kole :satan: ....
zlos pisze:3. Tak, tak - 19" jak najbardziej.
:pub:
zlos pisze:4. HRE - to, co mi się tam podoba zaczyna się od 2000 EUR / sztukę :(
:crazy: zdaję sobie sprawę ,podobnie jak koła advana....
zlos pisze:ATS/OZ w pełnej kuciźnie? Które? Te, co tam widzę są albo częściowo kute albo wyglądają jak pełne rajdówki.
Tomek :bajer: nie wnikałem konkretnie w technologię wytwarzania felg,ich materiał i zdaje sobie sprawę że forged nie zawsze znaczy forged.Widziałem natomiast felgi/ te w przystępnych cenach/ z oznaczeniem forged. Nie wiem tylko czy producent przewidział je w mk5 .
http://www.ozracing.com/car_wheels_var/ ... 39851.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ozracing.com/car_wheels_bran ... acing.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

i takie tam :grin: ;
http://www.wheelbasealloys.com/ATS-Supe ... loy-Wheels" onclick="window.open(this.href);return false;
Słyszałem też że firmy robią czasami ukłon w stronę kli. i potrafią zrobić koło pod konkretne wymagania,choć w większości to te mniejsze.Warto może popytać :grin:
http://www.rotiform.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Była tez firma w Rosji /gdzie na bank robią kuciznę ,tak jak technologia przewiduje / AG Forged chyba ,ale wybór wzorów i wielkości bardzo ograniczony był .Sprzedawał to w przystępnych cenach ktoś na SR,znajomy znajomego kupował u niego ;
http://www.forged-wheels.biz/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
antoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: czw maja 15, 2008 14:30
Lokalizacja: Łódź

Która felga do mk5 R32?

Post autor: antoś » śr kwie 10, 2013 14:46

Taka felga z rantem bez naprawdę mocnej gleby i na balonowej oponie nie będzie wyglądała dobrze.



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Która felga do mk5 R32?

Post autor: gluszcz » śr kwie 10, 2013 20:14

Tomku wpadło mi akurat w oko 'mocne' auto z dystansami :satan:
" onclick="window.open(this.href);return false;

To jest tylko odsadzenie od piasty i dystans dobrej jakości nie wpływa na bezpieczeństwo :bajer: choć i tak wiem że będziesz na nie :pub:



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Która felga do mk5 R32?

Post autor: zlos » śr kwie 10, 2013 21:11

gluszcz pisze:Hm... wiesz co, ja myślę że TY masz rację z tymi felgami co zaproponowałeś ,szukasz czegoś ;swojego; i chwała Ci za to
Jeśli mam wybierać miedzy tymi dwoma to zagłosowałem na SP7.Ciekawe w jakim zestawieniu parametrów jest na foto ta felga.Jakieś konkretny kolor wybrałeś ?
Na foto to jest R20 / 10".

Moje zamowienie to coś takiego
R19 / 8" (lub 8,5 muszę policzyć dokładnie czy mi się wszystko pomieści)
Przy 8" ET 35
Przy 8.5" ET 42

Nad zestawieniem kolorystycznym siedzę właśnie teraz. Producent wprowadza kolor samochodu na felgę, dodatkowo daje barwy podstawowe i z palety RAL oraz możliwość malowania 2 elementów (bębna) na 2 kolory, a środek może mieć "face" z koloru A, a boki szprych z koloru B. Możliwości są spore, muszę się skonsultować jeszcze z moim nadwornym kolorystą ;)
gluszcz pisze:Nie napisałem ze są kiepskie ,po prostu mam troszkę inny gust mk5 .:R32 lubię na BBS CH-R,BBS CH ,OZ SUPER...,ultra...,racing; ogólnie na sportowym kole ....
Mnóstwo aut jeździ na BBSach, OZetach i ATSach. Nie twierdzę, że nie są one ładne, chcę tylko spróbować czegoś innego.
gluszcz pisze:Była tez firma w Rosji /gdzie na bank robią kuciznę ,tak jak technologia przewiduje / AG Forged chyba ,ale wybór wzorów i wielkości bardzo ograniczony był .Sprzedawał to w przystępnych cenach ktoś na SR,znajomy znajomego kupował u niego ;
Moje czerwone felgi na mk6 były od nich.
antoś pisze:Taka felga z rantem bez naprawdę mocnej gleby i na balonowej oponie nie będzie wyglądała dobrze.
Taki rant występuje przy szerokościach rzędu 10", ja mam 2" mniej i rant będzie odpowiednio mniejszy. Tzw. "concavity" - wklęsłość będzie niska, bo muszę zmieścić BBK z przodu pod tą felgą.
gluszcz pisze:To jest tylko odsadzenie od piasty i dystans dobrej jakości nie wpływa na bezpieczeństwo choć i tak wiem że będziesz na nie
:pub: bo jestem na nie :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości