Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » pt lis 18, 2011 23:33

Biorąc pod uwagę ilość pomysłów odnośnie przyszłorocznych R-Gruppe zlotów postanowiłem dodać własną cegiełkę i o to mój pomysł na niezapomniany sezon 2012:

#1
Zaczynamy w Kielcach. Pojeżdżawki organizują tam regularnie 3 osoby. Minimalna ilość samochodów +-8, a maksymalna nie więcej niż 20. Średni koszt imprezy u każdego z nich waha się pomiędzy 200-250zł czyli tak jak w Ułężu, standard. Godziny też podobne bo mniej więcej od 9 do 16. Tutaj nie powinno być również problemu ze zorganizowaniem imprezy zamkniętej tylko dla R-Gruppe Kozaków. Plus jest taki, że zaraz obok toru jest hotel (w którym spałem i przeżyłem!). Rano jak wstajesz to masz widok na tor, zupełnie jak w tych zagranicznych ekskluziwach :jezor: Żeby możliwie jak najlepiej zobrazować wam tą odległość dzielącą balkony od toru to powiem, że rano możemy urządzić konkurs w rzucie pustą puszką piwa z balkonu w baner start-meta. Oczywiście ten kto przegra będzie sprzątał... Celowo napisałem rano bo moglibyśmy urządzić zjazd już np. w piątek wieczorem, zrobić grilla na dużym balkonie plus napoje wyskokowe, a w sobotę od samego rana jazda na kacu, na CZAS :grin: Galeria oraz filmik z jakiejś przykładowej imprezy.

#2
Następnie straszymy w Poznaniu. Wyjazd na ten tor to już większe przedsięwzięcie jest.. Problem jest taki, że ten obiekt, co w sumie nie powinno dziwić ze względu na jego unikalność (w Polsce!) jest traktowany jak Święty Graal i tylko dwie ekipy organizują tam oficjalne pojeżdżawki. Jedna to evolution events, a druga TPTD czyli Tor Poznań Track Day. Start w imprezie u tej pierwszej to koszt około 900zł (!!!), a u drugiej na całe szczęście mniej więc jest nadzieja na uciułanie grosza. Wygląda to tak:
Koszt uczestnictwa wynosi (przelew):
400 zł dla członka PCP lub członka AW
500zł dla niezrzeszonych w PCP i AW
lub 600zł przy wplacie w kasie w dniu imprezy
dodatkowy obiad dla os. towarzyszącej 50 zł
Klubowicze PCP oraz AW maja pierwszeństwo w uczestnictwie.
W pozostałych przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń.
Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać, chociaż faktem jest że słyszałem iż w UK organizują weekendowe TD i jedynymi wymogami są jakieś grosze, dosłownie i kask+OC. Ale oni torów mają przynajmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt, a my słownie: jeden :chytry: Pewne jest natomiast to, że tego toru nie można porównać do czegokolwiek innego w Polsce.. Byłem w tym roku raz jako pasażer i zapewniam, że jest niesamowicie.. Nocleg mieliśmy zarezerwowany w hotelu oddalonym o jakieś 2-3km, TPTD rezerwuje inny hotel. Koszt tego wyjazdu jest większy i bez semi-slicka chyba nie ma sensu jechać bo kiedy ja strzeliłem sobie kilka kółek Punto Abarth, od tak for fun, to nawierzchnia zjadała wręcz zwykłe drogowe opony! Na torze jak to na torze, jeździmy jak chcemy więc można jeździć za innymi uczestnikami, podpatrywać właściwą linię przejazdu albo po prostu się ścigać w formule real race - real damage :los2: Odnośnie jakiejś ilości miejsc zarezerwowanej dla eR wariatów trzeba z nimi porozmawiać, ale wszystko jest kwestią dogadania się. Tutaj również dobrym pomysłem byłoby spotkanie się dzień wcześniej i wspólny nocleg, wspólny :hmm: Więcej info tutaj.

#3
A na koniec stary, poczciwy, wróblowy Ułęż ;) Odnośnie tej imprezy wiemy już wszystko, a jak nie to Tomek wie :jezor: Termin mógłby być identyczny jak w tym roku z tym, że ja osobiście oczekiwałbym mniejszej liczby samochodów. I mniej awarii w swojej bryce również :jezor: Fajny pomysł poddał gluszcz z oficjalnym zakończeniem sezonu. Myślę, że taka potrójna korona to fajny pomysł :-)


PODSUMOWANIE
Szybkie podliczenie kosztów (najgorszy wariant):
+ 250zł Kielce
+ 600zł Poznań
+ 250zł Ułęż
-------------------
1100 zł uczestnictwo we wszystkich imprezach, nocleg im tańszy znajdziemy tym więcej zaoszczędzimy. Kielce o ile pamiętam były śmiesznie tanie, a pokoje kilkuosobowe. W Poznaniu oferują zniżkę w przez nich wybranym hotelu -20%, ja spałem w tym hotelu.

+ 600 zł 225/40 ZR 18 - 1 sztuka (przykładowo)
+ ewentualnie do tego jakieś felgi jeśli będą potrzebne, cena nie gra roli
--------------------
Powiedzmy więcej niż 2500zł. Jeden komplet myślę, że wystarczy na wszystkie 3 imprezy i może zostanie na jakąś jeszcze. Są to najtańsze semi-slicki na rynku z tego co mi wiadomo, a Tomek jest z nich bardzo zadowolony. Chociaż po imprezach w tym roku przychodzą mi co najmniej 3 osoby których czeka zakup opon, w tym mnie :-)

Kosztów paliwa nie liczę bo to sprawa indywidualna. Jeśli chodzi o elementy eksploatacyjne jak klocki, tarcze, itp. to według mnie przy rozsądnej jeździe powinny wytrzymać Poznań, o innych pojeżdżawkach nie wspominam bo tam nie ma tego problemu. Jedyne co trzeba by wymienić przed sezonem to płyn hamulcowy, tak profilaktycznie, koszt samego płynu z najwyższej pułki to nie więcej jak 70zł za 500ml plus robocizna. Może warto również pomyśleć o przewodach w stalowym oplocie? Koszt 4 przewodów Goodridge'a dla Golfa to 506zł, cena orientacyjna znaleziona tak "na szybko". Olej każdy będzie wymieniał bądź nie wedle uznania.

Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że to dużo pieniędzy, ale może zamiast wydawać na inne mody i bezsensowne spalanie hektolitrów paliwa na ulicy (mam na myśli siebie...) warto zainwestować w tak niezwykłą przygodę..? Wszelakie sugestie mile widziane ;)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: zlos » sob lis 19, 2011 02:09

Ja się piszę i uważam, że pomysł i idea potrójnej ko.:Rony jest godna niejednej flaszki i pochwały :)

+1 Mati.

Namawiam wszystkich do udziału, wrażenia na pewno niezapomniane :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » sob lis 19, 2011 02:20

Dzięki Tomku ;) Mam nadzieję, że będzie przynajmniej kilku chętnych.. Zajmij się marketingowym PW :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: zlos » sob lis 19, 2011 02:24

Marketingowo wymagamy jeszcze szlifu. Wrzucę grafikowi temat "3 ko.:Rony Polski", jeśli to ma być ciasteczko, to lepiej poświęcić trochę pracy głównemu t.:Rofeum w Polsce :)
Potem zaspamuję PW i zobaczymy. Odzew będzie, spokojnie :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » sob lis 19, 2011 02:29

Właśnie o tym bym zapomniał, jakieś fikuśne naklejki by się przydały, że jak będziemy przemierzać Polskę to żeby wszyscy wiedzieli co i jak :chytry: Moglibyśmy się po każdej imprezie zrzucić po 10zł co w sumie dałoby 30zł razy powiedzmy 10 uczestników to da 300zł. Prezenty wyglądałyby wtedy tak:
1 miejsce -> cuś za 150zł
2 miejsce -> za stóweczke
3 miejsce -> za 5 dyszek


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: Rybak » sob lis 19, 2011 18:21

Przed każdą imprezką każdy mógłby wrzucić do kapelusza np.stówkę,wtedy dopiero grzały by się heble i paliły gumy :grin: Tak na poważnie,to pomysł uważam za niezły,można też zrobić jakąś dodatkową zrzutę i zorganizować jakieś pucharki dla najlepszych :-)



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » sob lis 19, 2011 18:25

Jakbyśmy wrzucali po stówie to jestem ciekaw ile osób by przeżyło :grin: Ale z drugiej strony jakie prezenty moglibyśmy kupić hmm... Jaruś napisz mi PW jak ci idą pewne sprawy :chytry:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: Rafit » ndz lis 20, 2011 02:50

Jak już tak się bawimy to mam dla was propozycję, na pomorzu :helm:
Plus taki, że można wynająć za naprawdę groszowe sprawy :bajer:

U mnie jest nieduży tor kartingowy (autodrom Rusocin). Tj zawrotnych prędkości się tu nie osiągnie, ale jest kręto i można trochę poszaleć.
Odbywają się tu ostatnio często cykliczne imprezy róznych klubów forumowych. Zresztą kto byl na manii kiedyś to wie jak to wygląda :)

Jakaś mapka pokazująca rzut toru:
Obrazek

Kilka zdjęć z miejscówki: http://www.klasyczny.com/wiosenny-rajd- ... m-rusocin/" onclick="window.open(this.href);return false;

Filmik:
[youtube][/youtube]

Przykładowe koszta na H3M - liczyli na 25 osób:
Wpisowe: 60 zł (przedpłata) lub 80 zł (na bramie)



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » ndz lis 20, 2011 16:22

Wygląda interesująco, ale mnie martwią wyraźne zaznaczone słowa krawężnik :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: Rafit » ndz lis 20, 2011 16:43

MatthewG, wystarczy zmienić okrążenie aby przy krawężniku pojechać prosto :grin:
Jakby było większe zainteresowanie to mogę uderzyć głębiej w ten temat.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: cowboy » ndz lis 20, 2011 19:35

a jakies termin znane ? jako niepoprawny optymista uwazam ze mogłbym sie wyrobic na koniec czerwca ze swoim R32T w budzie audi :helm:

sugrowałbym rozpoczęcie w Ułezu a Poznan zostawic na koniec jako tor najwiecej wymagający dla hamulcy i silnika



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: zlos » ndz lis 20, 2011 20:12

Popieram. Dzwonimy i załatwiamy terminy.

Kielce: druga połowa kwietnia (bo maj będzie wyjazdowy)
Poznań / Ułęż: sugeruję szukać w okolicy 1-10 czerwca i potem ok. 20-30 września.

Terminy omijają długie weekendy i są jako takie bezpieczniejsze.

Ja zakręcę się koło Ułęża. Mati, dzwoń do Kielc.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: MatthewG » ndz lis 20, 2011 23:17

Podziałam coś w tym tygodniu.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Ad4m3k
Forum Master
Forum Master
Posty: 1261
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 15:21
Lokalizacja: Ostrowiec / Kielce
Kontakt:

Trzy razy pojeżdżawka czyli "Potrójna ko(.:R)ona 2012"

Post autor: Ad4m3k » czw lis 24, 2011 00:15

Takie pytanie trochę nie na temat mianowicie czy nie mając golfa .:R będzie można przyjechać pooglądać auta i pokibicować czy to impreza zamknięta?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości