mkIV R32 Klimatyzacja

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

mkIV R32 Klimatyzacja

Post autor: UcHO » wt cze 18, 2013 23:02

Chłopaki, mam problem z klimą, jeszcze 2 dni temu hulała jak trzeba, dziś parzę się w aucie i wyjazd do Rybaka stoi pod dużym znakiem zapytania - nie wytrzymam 600km w czarnym aucie...
po kolei:

Po włączeniu AUTO nie załącza się sprężarka (sprzegiełko) oraz wentylatory. Po przeczytanie tematów sprawdziłem:
-klima nabita, szczelna,
- mam dwa błędy 4FA - klapa obiegu zew/wew (to nie ma wpływu na klimę) oraz 4b6 (co to za błąd??)
-podmieniłem sterownik wentylatorów (na dwa inne)
- zmieniłem czujnik temp zewn w zderzaku
-zmieniłem czujnik wys. ciśnienia przy prawym kielichu,
- sprawdziłem bezpieczniki,
- podmieniłem panel climatronica we wnętrzu auta <== czy może trzeba zakodować panel?
- odczytując wartości temp z czujników wszędzie mam dodatnie powyżej 5st, zbliżone do rzeczywistych.

Jutro postaram się podłączyć sprężarkę na krótko, by sprawdzić czy załącza się sprzęgiełko.

Kuman: może Ty wiesz co mogło się wysypać??
Nadmienię, że sprawdzałem napięcie na wtyczce wchodzącej do sprężarki i mam 0,8V więc dużo za mało do wymaganych 12v!! Gdzie szukać przyczyny?



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

mkIV R32 Klimatyzacja

Post autor: Rafit » pt cze 21, 2013 14:04

U mnie padła cewka załączająca kompresor. Zacząłbym od podłączenia na krótko i sprawdzenia czy to nie jest przyczyna. Koszt naprawy w granicy 250zł



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

mkIV R32 Klimatyzacja

Post autor: UcHO » ndz cze 23, 2013 19:56

Wszystko już naprawione, nawet na Rybaka przyjęcie zdążyłem. A problemem okazały się odwrotnie podpięte kostki sprężarki i elektrycznej pompy wody :okej: W tej chwili wszystko OK :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości