Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
LordFury
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pt maja 02, 2014 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: LordFury » wt mar 10, 2015 17:53

O, czwórki z przodu jeszcze nie widziałem :).


  • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic
  • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
  • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
  • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 7G-DCT
  • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)
  • Teraz jest: BMW 1er '19 auto

Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: 44FG » śr mar 11, 2015 00:33

Dla równowagi dziś w Wawie był taki korek w centrum (ze względu na spalony most), że osiągnąłem średnie spalanie na poziomie 33 l/100km ;)

Dystans 400 metrów jechałem jakieś pół godziny...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: mario q. » śr mar 11, 2015 04:04

MichalWit pisze:W ramach ciekawostki podczas powrotu z nart we Włoszech. Późny wieczór, zajechaliśmy na autobanie na cepeena zatankować co by lepiej sie jechało. W jednej ręce kokakola, w drugiej kanapka i tak sie tocze od stacji 100kh/h na tempomacie. W ciagu pol godziny nie dotknalem ani gazu ani hamulca, było zupełnie pusto.
Nagle patrzę, a tutaj taki wynik :shock: pacjent to GTI 7 Performance dsg

http://naforum.zapodaj.net/96dc92be13b2.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
imo masz popsuty woz... :grin:


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » sob mar 28, 2015 15:54

Dostałem testowe R na weekend, więc pracowicie zbieram doświadczenia. I tak - przy przeciętnie dużym natężeniu ruchu w Poznaniu, trzeba liczyć się ze spalaniem 12-13 litrów, w trybie Eco . No ale tego się można było spodziewać. Co mnie za to bardzo negatywnie zaskakuje - naprawdę spora turbo dziura, jak z minionej epoki. Trzeba kalkulować sekundę na wejście turbiny na obroty, jak się chce nagle " z marszu" zabrać do jakiegoś wyprzedzania poważniejszego.
I jeszcze jedno, taka sytuacja - stoję na światłach i chcę naprawdę szybko ruszyć. Wybieram tryb Race, światła się zmieniają, wciskam gaz do oporu, i... zanim samochód ruszy z miejsca, mija pewnie z sekunda. Co to kurde jest ??? Też tak macie ? Czy ten egzemplarz jest jakiś felerny ? To mój TSI 160 KM rusza sprawniej z miejsca, oczywiście przyspiesz o wiele gorzej, ale sama reakcja na gaz jest o niebo szybsza. Z Porsche nawet nie próbuję tego porównywać. Rozczarowanie rośnie... zaczynam się zastanawiać, czy nie wycofać tego zamówienia jednak.



mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: mario q. » ndz mar 29, 2015 01:27

Jest zjeba.. tfu znaczy popsuty. Weź jakiś mniej złachany egzemplarz.


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

drluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 24, 2015 23:25

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: drluk » ndz mar 29, 2015 01:35

Witam!

A z jakiego salonu jeżeli można wiedzieć?Też chcę przetestować w Poznaniu , bo mam najbliżej.
Decyzja o zakupie już bliska;) Luk



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » ndz mar 29, 2015 09:37

mario q. pisze:Jest zjeba.. tfu znaczy popsuty. Weź jakiś mniej złachany egzemplarz.
Auto świeżutkie, jak odbierałem to miał 800 km nakulane. O dziwo pod koniec dnia zaczął się zachowywać dużo lepiej. Ale sam początek ruszania z miejsca jakiś przymulony. Trakcja fajna, układ kierowniczy w trybie sport też całkiem miły , samochód nie wprowadza nerwowości żadnej podczas jazdy, więc człowiek zrelaksowany mocno :) tylko ta turbo dziura ... no ale skoro u Ciebie tego nie ma, to może faktycznie ta konkretna sztuka ma jakąś wadę. Auto użyczył salon Porsche Krańcowa.



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: 44FG » ndz mar 29, 2015 11:16

Moim zdaniem to opóźnienie w starcie na launch control (bo chyba to masz na mysli) to standard. Jeździłem kilkoma VW z tym układem i każdy tak miał. To znaczy po puszczeniu hamulca trwa to prawie sekundę zanim auto rusza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » ndz mar 29, 2015 12:12

Nie, start był bez launch control. Puszczony hamulec i w tym momencie gaz wdepnięty do oporu. Chciałem poprostu szybko ruszyć z miejsca. Przecież nie będę do każdego szybszego startu używał LC ;)
Ale tak jak pisałem, pod koniec dnia zaczęło się to poprawiać. Albo ja się do tego zacząłem przyzwyczajać ;) Poza tym auto naprawdę bardzo fajne :) No może poza tym syntetycznym warkotem w środku, ale można odłączyć :)



mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: mario q. » pn mar 30, 2015 10:47

Podijal obroty jak lzej naciskales stop?


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » pn mar 30, 2015 11:50

mario q. pisze:Podijal obroty jak lzej naciskales stop?
Wolne obroty podnoszą się do ca 1100 w momencie włączenia trybu Race, bądź przełączenia dźwignią w tryb S.



mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: mario q. » pn mar 30, 2015 12:39

To nie tak w takim razie.
Auto stoi w miejscu. Wduszony hebel mocno. Wolne obroty ok 800rpm.
Auto stoi w miejscu. Popuszczamy hebel, tudzież delikatnie naciskamy, auto stoi, oborty podbijają do ok 1k rpm.
W zależności od siły nacisku na stop obroty skaczą wyżej/niżej.
Oto mnie się rozchodzi.

U mnie bez dcc w trybie sport obroty podbija bez względu na silę wdepniecia hebla.


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » pn mar 30, 2015 13:50

Takiej zależności - wysokość wolnych obrotów w zależności od siły nacisku na pedał hamulca nie zauważyłem, a samochód dziś rano już oddałem. Tak czy inaczej, dogadałem się w końcu z autem, a jazda w deszczowych warunkach w niedzielę dodatkowo przeważyła szalę na stronę eR'ki. Tak, że zamówienie zostało, dokonfigurowałem sobie jeszcze kamerę cofania i czujnik martwego pola, bo przypadły mi do gustu. No chyba, że okaże się, że mocno mi opóźnią produkcję auta, to wtedy zrezygnuję. Na dziś przewidziany jest 20 tydzień ...



myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: myszu » pn mar 30, 2015 14:33

Z tym lagiem przy wyprzedzaniu można sobie łatwo poradzić. Po pierwsze nie jezdzic w trybie ECO, po drugie przed wyprzedzaniem dać skrzynie w tryb sportowy, wtedy ma na tyle duze obroty silnik, że przyśpiesza i reaguje błyskawicznie.
Duża turbina, to i inaczej trzeba traktować silnik niż duży wolnossący piec.
Trzeba sie przyzwyczaic tez, że ruszajac spod swiatel samochód nie startuje błyskawicznie, ruszy sobie pomału i dopiero jak sie wkreci na obroty to przyspiesza. Do bicia rekordów jest LC.
Ta Rka była jak najbardziej ok, po prostu jestes przyzwyczajony do innego silnika, który reagował na gaz momentalnie. Ja przesiadłem sie do Rki z V8 też na początku mi to przeszkadzało, ale teraz już jest ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości