Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

MigotR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 06, 2015 02:05

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: MigotR » ndz cze 21, 2015 11:59

A czy mirrorlink albo to app connect da rade jakos dograc do navi pro?


Wysłane z iPada Air 2 za pomocą Tapatalk



Pietiapk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: wt maja 29, 2012 22:32

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: Pietiapk1 » pn cze 22, 2015 10:53

" onclick="window.open(this.href);return false;

O ile mówimy o tym co na filmie to fajnie wszystko, tylko będzie trzeba odblokować podczas jazdy.


Kiedy znajdziemy się na ''zakręcie'',
Redukcja, but i odcięcie!

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: Kulon » pn cze 22, 2015 20:08

Pietiapk1 pisze:
O ile mówimy o tym co na filmie to fajnie wszystko, tylko będzie trzeba odblokować podczas jazdy.
fajna sprawa - tylko nie wiem po co bić pianę że nie działa aplikacja "mapy" w czasie jazdy - auto jest wyposażone w miejsce na kartę sim do transmisji danych i jest w navi opcja "mapy google" - tyle w temacie

a tutaj foto . . . testowanego b8

Obrazek


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » wt cze 23, 2015 23:46

strzela pisze:Cześć,

Wczoraj odebrałem swojego GTI też z nową navi Discover Media (żyleta - 2x lepsza rozdzielczość i szybkość vs stara) i wszystko działa elegancko, zarejestrowałem car-net, łącze sie z netem przez tel, ale nie działa mi opcja App Connect. Jak wochodzę w menu w tą opcję to pokazuje się komunikat, że "funkcja musi być aktywowana kodem przez dealera".
TomRS daj znać, czy u Ciebie jest tak samo jak odbierzesz auto, może powinni to odblokować przed wydaniem auta i jeszcze tego nie ogarniają.
Odebrałem dziś, też mam taki komunikat. Poza tym, za konia nie mogę włączyć wyświetlania znaków drogowych na wyświetlaczu między zegarami.



strzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 11, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: strzela » śr cze 24, 2015 12:59

Gadałem z dealerem - ma się zorientować jak wygląda sprawa u importera, bo to dla nich nowy temat.
W niemieckim konfiguratorze jest opcja App Connect dodatkowo płatna 205 EUR także pewnie będzie trzeba zabulić za to dodatkowo, chyba, że da rade jakoś przez VCDS aktywować - w każdym razie czekam na informacje.
Sprawdzałem dostępność usługi na niemieckiej stronie i Polska obsługuje wybieranie głosowe (po polsku nawet), Android Auto, Apple CarPlay i Mirrorlink także wszystko powinno działać.

@TomRS
Ta opcja jest w pakiecie innowacyjnym w standardzie jak masz Discover Pro - można też ją zakodować do Discovery Pro przez VCDS jak masz kamere za lusterkiem wstecznym. Nie wiem czy to działa na Discover Media (nawet przy aktywacji przez VCDS i posiadaniu kamery A5)



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » śr cze 24, 2015 13:35

strzela pisze:Gadałem z dealerem - ma się zorientować jak wygląda sprawa u importera, bo to dla nich nowy temat.
W niemieckim konfiguratorze jest opcja App Connect dodatkowo płatna 205 EUR także pewnie będzie trzeba zabulić za to dodatkowo, chyba, że da rade jakoś przez VCDS aktywować - w każdym razie czekam na informacje.
Sprawdzałem dostępność usługi na niemieckiej stronie i Polska obsługuje wybieranie głosowe (po polsku nawet), Android Auto, Apple CarPlay i Mirrorlink także wszystko powinno działać.

@TomRS
Ta opcja jest w pakiecie innowacyjnym w standardzie jak masz Discover Pro - można też ją zakodować do Discovery Pro przez VCDS jak masz kamere za lusterkiem wstecznym. Nie wiem czy to działa na Discover Media (nawet przy aktywacji przez VCDS i posiadaniu kamery A5)
Wysłałem maila do dealera w obu sprawach. Kamerę mam, bo mam DLA i Line Assist .Wg niemieckiego konfiguratora, można mieć rozpoznawanie znaków z Discover Media. Zobaczymy. Na ekranie nawigacji wyświetlają się te znaki ograniczeń, między zegarami niestety nie, ale one są pobierane z mapy, czyli świeżych albo okazjonalnych znaków nie ma. W testówce którą jeździłem, ewidentnie kamera rozpoznawała znaki, bo wyświetlało między zegarami ograniczenia na robotach drogowych które właśnie zaczynali. Ale tam było Discover Pro.



myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: myszu » śr cze 24, 2015 14:22

TomRS i jak pierwsze wrażenia? Do jakiego przebiegu będziesz docierac?



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: TomRS » śr cze 24, 2015 14:44

myszu pisze:TomRS i jak pierwsze wrażenia? Do jakiego przebiegu będziesz docierac?
Wrażenia bardzo fajne, kolor mi się bardzo podoba. Prowadzi się świetnie, co ciekawe nie ma tego momentu zastanowienia przy ruszaniu jak w testówce - ponoć był jakiś update oprogramowania skrzyni pod tym kątem. A docieranie - ten pierwszy 1000 delikatniej, ze zmiennymi obrotami i prędkościami, a później do ca 1500 pomału zwiększamy ociążenia. Czyli tak jak w instrukcji napisali.



strzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 11, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: strzela » czw lip 02, 2015 15:22

Dostałem info, że App Connect trzeba uaktywnić kodem od dealera za 1050 zł - orientujecie się, czy można gdzieś w Poznaniu albo okolicach podskoczyć i spróbować poszukać tej opcji w VCDS - nie mam kabla, a bardzo przydałyby mi się ta funkcjonalność.



MigotR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 06, 2015 02:05

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: MigotR » ndz lip 05, 2015 22:25

Czyli kazde discovery pro moze to miec ?



majkel933
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 05, 2015 21:22

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: majkel933 » śr sie 05, 2015 21:30

Jestem nowy więc mam nadzieję że dobrze trafiłem ;) Poluje na Golfa R 6 w wersji 5-d. W drodze jest dzieciaczek dobry wybór czy raczej czegoś większego szukać ? Dodam że mam możliwość założenia dużego bagażnika na dach :D ? i niech mi ktoś powie da radę zrobić tym z 550 km na baku ?



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: sliwa404 » czw sie 06, 2015 00:06

Zrobić sie da, ale to raczej mija sie z celem i przeznaczeniem auta. Obstawiam ze w 6R bagażnik nie jest dużo większy od 5R32, i uwierz na słowo, wózka nie próbowałbym nawet tam wsadzić. No moze spacerówkę. Do mnie do bagażnika wchodzi tak :
Torba z kosmetykami Meguairsa, dwa krzesła rybackie, do tego bluza, kilka fibr i więcej nie upcham. Walizka? Jedna duża albo dwie małe i koniec. No chyba ze pod sufit ładować.

Poszukałbym w tych pieniądzach audi s4 b7, tez szybkie a bagaj już troche większy.



Pietiapk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: wt maja 29, 2012 22:32

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: Pietiapk1 » czw sie 06, 2015 14:16

Jestem nowy więc mam nadzieję że dobrze trafiłem ;) Poluje na Golfa R 6 w wersji 5-d. W drodze jest dzieciaczek dobry wybór czy raczej czegoś większego szukać ? Dodam że mam możliwość założenia dużego bagażnika na dach :D ? i niech mi ktoś powie da radę zrobić tym z 550 km na baku ?
Mogę Ci w tym temacie coś podpowiedzieć, bo przeżyłem już przeszło 9 miesięcy z małym na pokładzie dwóch golfów 6-tki i 7-ki.

Wózek Emmaljunga Edge Duo Combi Duo
uważam, że jest duży porównując go z innymi wózkami.

Powiem tak:
Przerąbane w małym samochodziku masz pierwsze pół roku z gondolą. Takie podwozie z gondolą się tam po prostu nie zmieści. Nie ukrywam, że na dłuższe podróże, chociaż wiele ich nie było, raptem parę wyjazdów do Wawy pożyczałem auto od ojca.
Ale po odstawieniu gondoli i dopięciu spacerówki 6-tka jest taka akurat z możliwością wyjazdu na dłuższy weekend. Wysłałem żonę eRką z małym i teściową do Kazimierza Dolnego na parę dni i ku mojemu zdziwieniu spakowały się, trochę jak Rumuni, ale jednak. :-)

Dalej, co do 7-ki, uważam to za wielki plus, że można obniżyć podłogę o dobre 10 cm i nagle mamy naprawdę spory kuferek, naprawdę widać różnicę w porównaniu do 6-ki. Bez problemu jeżdzę do Wawy z wózkiem i dużą walizką pionowo, siatkami, zabawkami na weekend.

A co do boksa to chyba nie liczysz, że na codzień będziesz z nim jeździł eRką :-)

550km to chyba maks w trasie, bardziej realne w cyklu mix 450.


Kiedy znajdziemy się na ''zakręcie'',
Redukcja, but i odcięcie!

emtees13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 03, 2017 17:23

Spalanie trasa oraz tylne poduszki

Post autor: emtees13 » śr lut 15, 2017 12:58

Przepraszam, że odświeżam - ale ten temat najbardziej pasuje ;-)
Może mi ktoś powiedzieć ile ten samochód powinien palić na trasie?:D
7R DSG, zima, autostrada, ECO, tempomat 140kmh, docieranie (~400km przebiegu). Wynik na poziomie 14litrów trochę mnie szokuje :D
W necie (i tutaj) znalazłem sporo opinii o spalaniu w okolicach 9 litrów, a u siebie kończę trzeci bak (pierwsze dwa baki 400km i 420km do rezerwy) i jedno cyfrowej wartości jeszcze nie widziałem, czerwonego pola na obrotomierzu także ;)

BTW - witam wszystkich ;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości