[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: TomRS » śr paź 05, 2016 17:25

Witam

Zrobiło się zimno i mokro i dziś moje 7R dsg niemiło mnie zaskoczyło. Chciałem szybko ruszyć z miejsca i zamiast zwyczajowej katapulty, samochód zaczął mielić kołami i wręcz skakać, niby się rozpędzał, ale zaskoczyło mnie to zachowanie, pierwszy raz cos takiego zrobił. Było co prawda zimno 7 stopni i duzo wody na jezdni, opona fabryczna potenza 001, czyli trochę kiszka - ale zaskoczenie było spore. Jak to wygląda w waszych autach ? Macie też taki efekt, czy to u mnie coś przestało działać jak należy ? Samochód 100% seria.



henake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: śr sty 04, 2012 20:33
Auto: Rs3

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: henake » śr paź 05, 2016 19:19

Norma


Rs3 650+

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: Maszan » śr paź 05, 2016 21:26

Zepsuta 7.Moja Bora na wielosezonie i manualnej skrzyni na mokrym katapultuje sie bez problemu. :rotfl:


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: TomRS » śr paź 05, 2016 22:53

No Bora jest klasą samą dla siebie , szczególnie na wielosezonie :) Pobawiłem się chwilę eRka - opona jest winna, w tej temperaturze i na sporej ilości wody nie daje rady przenieść momentu na asfalt, przyczepność w większym lub mniejszym stopniu tracą wszystkie 4 koła. Prez chwilę myślałem, że haldex przestał się załączać, ale nie - nie wciskając gazu do oporu i nie przekraczając dramatycznie granicy przyczepnosći opon działa to dosyć efektywnie.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: Maszan » czw paź 06, 2016 05:22

Sorki ale nie mogłem się powstrzymać . Widzę że wnioski słuszne wyciagles sam. :bigok:


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

greenhorn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 08, 2015 21:26

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: greenhorn » czw paź 06, 2016 11:07

Auto nierzadko zachowuje się tak jakby przesyłanie informacji z czujników odbywało się z częstotliwością 1hz.

Sprawdź ile czasu mu zajmuje przywrócić napęd, jak wciśniesz jednocześnie gaz i hamulec, a później puścisz hamulec - dopiero się zdziwisz.

Muł po ingerencji kontroli trakcji też trwa niemiłosiernie długo.

Żadne zaskoczenie, że tył załącza się z opóźnieniem - ten typ tak ma.



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: TomRS » czw paź 06, 2016 11:28

No właśnie z moich zabaw zima na śniegu wynikało, że działa to super płynnie i skutecznie - dałem radę zrobić "beczkę" co jest jakimś dowodem na dobrą dozowalność napędu na tylnej osi. A tu nagle nie poradził sobie przy zwykłym ordynarnym"przypierdoleniu" na wprost. Ale tak jak pisałem wyżej - po chwili zabawy doszedłem do wniosku, że winna jest głównie opona która w takiej niskiej temperaturze i na wodzie traci przyczepność bardzo gwałtownie a nie stopniowo i system głupieje.



myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

[7R] uślizg przednich kół przy ruszaniu na mokrej jezdni

Post autor: myszu » wt paź 11, 2016 17:20

Ja mam Micheliny Super Sporty i przy tej temperaturze guma już jest za twarda i też są problemy z trakcją. A teraz przy 400 koniach potrafi mrugnąć kontrola trakcji nawet przy 80-100 km/h. Na zimówkach w tej temperaturze nie miałem problemów z trakcją.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości