było tdi... jest bertone

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » śr lut 09, 2011 00:36

Witam!!! :okej: niestety musiałem sprzedać swojego golfa IV 1.9 AHF, przeżył już swoje i nadszedł czas na zmianę :rozpacz: ! długo się zastanawiałem co będzie następne, docelowo miało być coś z sercem 1.8T, audi A3, A4; IV, pasek B5 FL, octawia... długo szukałem po ogłoszeniach w internecie i nic sensownego nie znalazłem. byłem nawet jednego oglądać w wągrowcu, niebieski 5 drzwi sto parę tysi przejechane fotki były ładne ale w rzeczywistości kibel, podłużnice ruszone, brak obudowy lewego przedniego reflektora-dolot powietrza, brak osłony pod silnikiem, z klocków już nic nie zostało, w środku też jakby stado koni przeleciało, i miernik lakieru też się przydał zaczęłem mierzyć na prawym tylnym słupku a skończyłem na prawych drzwiach pasażera i podziękowałem :ass: . aż przez przypadek znalazłem ogłoszenie z tym... :shock:
Obrazek
Obrazek
wszystko przemówiło za tym żeby brać, pierwszy właściciel, pełen serwis udokumentowany, miernik lakieru pomógł w tej decyzji
klamka zapadła kupiłem łopla :crazy: :
Opel astra g bertone
rok: 10.2000
silnik 1.8 16V X18XE1 116 KM
przebieg:112156 (dzień zakupu)
koła: 16 cali 5x110 wzór OPC
kolor: 07L karbonschwarz U2
WYPOSAŻENIE:
-klimatyzacja
-ABS
-TC
-elektryczne szyby
-półkubełki
-el. regulacja wysokości świateł
-halogeny przeciwmgielne
-dzielona tylna kanapa
-podłokietnik w tylnej kanapie
-radio orginał (jak narazie)
-multifunkcyjna kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach
-drzwi bez ramek+patent z bmw delikatne uchylanie się szyby podczas otwierania drzwi

Ogólnie autko zadbane, widać po nim że ktoś o nie dbał, zero śladów zużycia wewnątrz, prawie jak z salonu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pierwsze mody już za mną... :helm:
Obrazek
przy kupnie pomarańczowych postojówek zakupiłem odrazu dwie białe na wszelki wypadek gdyby mundurowy chciał zabrać dowód :helm:
plany:
zobaczymy co czas przyniesie, może będzie trochę niżej, koło zostanie to co jest 17 mi szkoda szczególnie po zimie i pladze nowych dziór
na pewno będzie zmiana w środku, skóra, alcantara, car audio, DVD...
Wybór padł na łopla ale w głowie cały czas mam projekt golfa mkII z vr'em pod maską... ale jak narazie to tylko marzenia...
Wiem że prezentując tutaj auto spoza grópy VAG "drażnię lwa", co zrobicie z tym postem pozostawiam to moderatorom.
Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam wszystkich użytkowników VW!


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

było tdi... jest bertone

Post autor: erwinszczak_ » śr lut 09, 2011 18:02

Trzeba przyznac, że te wersje coupe fajnie wygladaja, nie wazne, że opel, Tobie ma sie podobac, tylko dziwi mnie wybór silnika - miało byc 1.8t a jest 1.8 115hp, w osiagach roznica jest znaczna, ale najwazniejsze aby sie dobrze sprawowalo :bigok:



Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » śr lut 09, 2011 20:39

jest różnica i to duża, ale auto było warte zakupu, zrobiłem nim juz ponad 1000 km i nic nie stuka, nie puka, a golf jak golf zawsze człowiek coś znalazł do zrobienia. tak jak już wcześniej pisałem że dosyć długo się rozglądałem za autem, był plan jechac do wrocławia, warszawy aż tu nagle 100 km ode mnie stała na sprzedaż astra coupe, a że to nietypowe auto zaryzykowałem i pojechałem na oględziny i jest. co do 115 KM mam w swojej okolicy takie miejsca w których wiem jaką prędkość przy butowaniu osiągałem golfem, astra jest minimalnie szybsza o jakieś 10-15 km/h


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: S7TDI » pn lut 14, 2011 01:09

Pracuję w autohandlu i zrobić wnętrze żeby ładnie wyglądało to wcale nie problem. Najpierw odkurzanie, potem Karcher do prania tapicerek, wycieranie kurzu, a potem na każdy, nawet najmniejszy i z pozoru niewidoczny plasticzek nakładamy Plak - dużo tego trzeba, na Passata B6 Varianta zeszła mi prawie cała puszka - i wnętrze dla klienta wygląda idealnie. Nawet niektórzy mówią coś w stylu: "o, nie było palone", a wcześniej z popelniczki wyrzucało się tony petów i popiołu... O ile nie ma dziur w tapicerce, głębokich plam, albo gumy do żucia wtartej głęboko w materiał i porysowanych plastików (akurat to zmora VW, ale rozgarnięci ludzie wiedzą, że porysowane rączki na drzwiach i włącznik świateł w VAGu po przebiegu około 150000 to norma) to z naprawdę brudnego wnętrza można zrobić całkiem ładne i zadbane ;)

Co do wyboru Opla zamiast VW to jest Twój wybór, ale ja nie umiałbym jeździć niczym innym niż VAGiem. Praca w autohandlu daje możliwość zasiadania za kierownicą różnych pojazdów i teraz już wiem, że w VAGach czuję się jak w domu. Mimo że na co dzień jeżdżę Golfem III to nieważne czy wsiadam do Seata Leona, Golfa 4, Skody Superb czy Audi A4, po prostu zajmuję pozycję i jadę, czuję się jak u siebie. A w innych autach czuję taką obcą atmosferę...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » pn lut 14, 2011 10:29

o plaku wiem że jest to zabieg stosowany przez handlarzy, znajomy ma komis od czasu do czasu bywam u nich widząc to i owo :hehe: , pisząc zadbane wnętrze miałem właśnie na myśli dziury przetarte albo wysiedziane fotele, plamy na tapicerce itd. karoseria prosta nie malowana (mierzona miernikiem) zero śladów po kolizjach, zadbanego VAGa w kwocie którą miałem do przeznaczenia ciężko znaleźć...


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
Gliku
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:20
Lokalizacja: Chorzów

było tdi... jest bertone

Post autor: Gliku » pt cze 22, 2012 13:29

Troche odswieze stary temat ale ciekawi mnie jak to jest z tymi drzwiami bez ramek?

Wszystko fajnie do poki nie przyjebie -20 oC na placu. Jak to potem otworzyc? Tradycyjna metoda *#cenzura#* po słupkach i ramkach zeby sie troche lód wykruszyl raczej nie działa. Samo smarowanie da 100% efekt??


Panie prezydencie...


Obrazek mk3 by Gliku

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: jhosef » pt cze 22, 2012 13:40

Strona główna forum ‹ Auta ‹ Nasze auta ‹ Pozostałe z grupy VAG
Opel jest VAG-owski?
Może o czymś nie wiem :)

Przenoszę do pozostałych



Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

Re: było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » ndz cze 24, 2012 20:03

Gliku pisze:Troche odswieze stary temat ale ciekawi mnie jak to jest z tymi drzwiami bez ramek?Wszystko fajnie do poki nie przyjebie -20 oC na placu. Jak to potem otworzyc? Tradycyjna metoda ******* po słupkach i ramkach zeby sie troche lód wykruszyl raczej nie działa. Samo smarowanie da 100% efekt??
nie miałem jeszcze w żadnym samochodzie sytuacji żeby przymarzły mi drzwi na amen, fakt w coupe jest patent z opuszczającą się delikatnie szybą przy otwieraniu i podczas mrozów szyba lubi przymarzać do uszczelki, pomaga smarowanie, dobrze oczyścić z lodu dolną listwę przy szybie oraz docisnąć ręką szybę u mnie zawsze to pomagało


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
przemek_zbr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:47
Lokalizacja: WG

było tdi... jest bertone

Post autor: przemek_zbr » pn lip 30, 2012 14:27

Ople nie są takie złe, gratuluję nabytku marcinotdi :pub:


był passat B5 1.8T, audi 80 2.0 ABT
jest golf IV 1.9TDI ALH

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

Re: było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » wt lip 31, 2012 08:25

przemek_zbr pisze:Ople nie są takie złe, gratuluję nabytku marcinotdi :pub:
nie dziękuję ;) jak narazie (odpukać) astra sprawuje się dobrze, fakt spali 8-10 litrów, czasami więcej :grin: , na 100km w cyklu mieszanym, ale za to przy serwisie odwdzięcza się i zostawia drobne w portfelu na paliwo :helm:


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

było tdi... jest bertone

Post autor: marcinotdi » czw wrz 19, 2013 01:18

Bertona sprzedana w czerwcu tego roku, trochę szkoda było auta, ale 2,5 roku i czas na inne ;) Podsumowując astrę, bardzo fajne auto do modów jak i samodzielnego grzebania. Proste (np. wymiana oleju ok 30 min. pod domem bez podnoszenia auta) tanie części, bardzo łatwo zdiagnozować usterkę. Bardzo ładnie wyglądająca (jak na 10-cio letnie auto). Ogólnie polecam osobą które szukają "egzotycznej" odmiany codziennych aut. Jedno tylko martwi że przez naszych kochanych polskich wieś tunerów astrę coupe czeka taki sam los jak calibrę... smutne ale prawdziwe...

Mam tylko nadzieję że astra nie skończy jak moje poprzednie auto (złamane na moście, przez nowego właściciela)...
Jeżeli tak to będzie jakieś fatum.....


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości