Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: kostek007 » pn lis 10, 2014 04:24

herbu pisze:Stało, stało, ale nigdy na dłużej
To chyba te :helm:
Obrazek
tomelus pisze:herbu, z Ciebie to się zrobił jakiś auto handlarz co chwile jakieś nowe auto
+1 :D
Ale dobrze robi. Da się na tym nieźle zarobić, znajomy tak robi(poza praca) i już nieźle finansowo wyszedł na tym ;)



Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: tomelus » śr lis 12, 2014 22:25

kostek007 pisze:Ale dobrze robi
A czy ja mówię, że nie :D
kostek007 pisze:Da się na tym nieźle zarobić, znajomy tak robi(poza praca) i już nieźle finansowo wyszedł na tym
Wiem, ale to trzeba tanio kupić podrobić i szybko sprzedać bo jak potrzymasz dłużej to potem już ciężko o zarobek.

Swego czasu też co chwile zmieniałem auta,ale nie dla zarobku tylko mi się szybko nudziły kupowałem naprawiałem coś tam po modziłem i sprzedawałem.
Byłem stałym klientem wydziału komunikacji :helm: i tak przez 10 lat przewinęło się 8 samochodów, ale 2 z nich mam do dziś :-)


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr lis 12, 2014 23:25

tomelus pisze: i tak przez 10 lat przewinęło się 8 samochodów
kumpel-handlarz w 2013r zwiózł 99 samochodów :panna:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » czw lis 13, 2014 00:03

Piasek pisze:kumpel-handlarz w 2013r zwiózł 99 samochodów :panna:
Nieźle, ale mam coś lepszego - w 2004r. kiedy wchodziliśmy do UE, znajomy od marca zaczął skupować auta w Niemczech, które w maju zaczął zwozić do Polski. Miał zasadę, że kupował auta tylko w cenie do 100 euro, a większość kupił za 1 euro :) Takie były to dobre czasy, że Niemiec chciał się pozbyć tanio, bo kasacja kosztowała tam krocie, więc pozbywali się starych aut za darmo. Pamiętam, że zwoził masowo Golfy mk2, Audi 80, Passaty B3... Pamiętam, że miał Golfa z 86 roku z przebiegiem 60 tys. km, jeszcze z foliami na tylnych fotelach. A najlepsze jest to, że kupił tych aut ze 300, choć sam nie wiedział dokładnie ile - zostawiał je na parkingach, a potem zwoził i do dzisiaj nie wie, czy przywiózł wszystkie :grin: A przebicie w tamtych czasach było kolosalne - sam kupiłem od niego mk2 GTI 16V za 10500 i była to cena po mocnej znajomości. Audi 80-tki sprzedawał wtedy po 15-20 tys. zł :panna:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » czw lis 13, 2014 00:25

Pamiętam... Corse B kupowało się w Niemcowni za 200 euro, kpl ruinę a w PL tylko po paście Tempo i korekcie licznika gonili za 6 tyś zł bez żadnych opłat.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: tomelus » czw lis 13, 2014 18:20

herbu pisze:Nieźle, ale mam coś lepszego - w 2004r. kiedy wchodziliśmy do UE, znajomy od marca zaczął skupować auta w Niemczech, które w maju zaczął zwozić do Polski. Miał zasadę, że kupował auta tylko w cenie do 100 euro, a większość kupił za 1 euro :) Takie były to dobre czasy, że Niemiec chciał się pozbyć tanio, bo kasacja kosztowała tam krocie, więc pozbywali się starych aut za darmo. Pamiętam, że zwoził masowo Golfy mk2, Audi 80, Passaty B3... Pamiętam, że miał Golfa z 86 roku z przebiegiem 60 tys. km, jeszcze z foliami na tylnych fotelach. A najlepsze jest to, że kupił tych aut ze 300, choć sam nie wiedział dokładnie ile - zostawiał je na parkingach, a potem zwoził i do dzisiaj nie wie, czy przywiózł wszystkie :grin: A przebicie w tamtych czasach było kolosalne - sam kupiłem od niego mk2 GTI 16V za 10500 i była to cena po mocnej znajomości. Audi 80-tki sprzedawał wtedy po 15-20 tys. zł :panna:

hehe pamiętam te czasy i giełdę samochodową w Wapienicy wypchaną po brzegi golfa mk2,passatami b3 i audi w super stanie albo po niemieckim tuningu. Do dziś pamiętam mk2 fire&ice 5D idealnie zachowane z rallye frontem, albo zielonego golfa rallye bez klamek z frontem GTI i 1.6 pod maską :helm:
herbu pisze:sam kupiłem od niego mk2 GTI 16V za 10500
Szkoda że nie masz fotek,to była seria czy coś pomodzony ?
herbu, a kojarzysz żółtego mk2 rallye który w latach 90 śmigał po Bielsku? Ładne zamieszanie robił wtedy na ulicach.


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » czw lis 13, 2014 19:28

Marzenia z tamtych lat: Golf Mk2 Country
Nigdy niezrealizowane :rozpacz:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: tomelus » czw lis 13, 2014 19:34

Piasek pisze:Marzenia z tamtych lat: Golf Mk2 Country
Nigdy niezrealizowane :rozpacz:
A ja od lat 90' marzyłem o Golfie mk2 GTI 3D na szerokich zderzakach i z szyberdachem :hmm: też ciągle niezrealizowane :rozpacz:


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » czw lis 13, 2014 21:43

tomelus pisze: Szkoda że nie masz fotek,to była seria czy coś pomodzony ?
To była czysta seria, bez żadnych upiększeń, poza felgami, które miały 17" i zabiły zawieszenie i wnętrze, które po roku tłukło się jak diabli. Ale za na na gumach o profilu 35 szedł jak gokart po zakrętach. Ech, to były czasy... Żona do dzisiaj wspomina to GTI, jako wariackie auto :) Szkoda, że już go nie mam :grin:
tomelus pisze:herbu, a kojarzysz żółtego mk2 rallye który w latach 90 śmigał po Bielsku? Ładne zamieszanie robił wtedy na ulicach.
W tamtych latach mieszkałem jeszcze na wschodzie Polski :) W B-B jestem od 10 lat.
tomelus pisze:A ja od lat 90' marzyłem o Golfie mk2 GTI 3D na szerokich zderzakach i z szyberdachem :hmm: też ciągle niezrealizowane :rozpacz:
To prawie taki stoi obok 960-tki :) Szerokie zderzaki, pakiet GTI, 3D, szyberdach, do tego wersja Fire and Ice oraz silnik SB. Ciągle nie mam czasu dla niego :banghead:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » wt lis 18, 2014 18:02

Dzisiaj w końcu dostałem "miękki" dowód rejestracyjny. Walka z urzędnikami może człowieka doprowadzić do szału. Nikomu tego nie życzę. Niby żyjemy w cywilizowanym kraju, a człowiek w urzędzie traktowany jest jak zło, a niby urzędy powinny być przyjazne. No to są - za każdym razem wynajdowały tylko problemy, mimo twardych dowodów przedstawianych przeze mnie. Zastosowałem więc inną drogę i złożyłem oświadczenie byłego właściciela, że dokumenty zostały zagubione. Od razu poprzedni właściciel zadeklarował, że jeśli kiedyś będę chciał sprzedać auto, to jest pierwszy w kolejce :) No i koniec końców przyjęli mi papiery do rejestracji, wydali miękki dowód i za 2 tygodnie ma być już stały dowód.
Przynajmniej dowiedziałem się z bazy CEPIK-u, że auto ma LPG od grudnia 2010 roku, więc na LPG za długo nie pojeździł, zważywszy że ostatnio sporo stał. Ma też przegląd do połowy stycznia 2015r., więc mogę w końcu legalnie jeździć i cieszyć się autem. Czyli z przeglądu wynika, że stał nie dłużej jak 10 miesięcy, a nie 2 lata, jak myślałem wcześniej. Nie powiem - to dla mnie dobra wiadomość.
Podczas rozmowy poprzedni właściciel opowiedział mi też historię auta - w 2007r. sprowadził je osobiście z zachodu - tam miało od nowości jednego właściciela - jubilera i jest to ponoć jakaś limitowana wersja, robiona na zamówienie, choć nie wiem, co w niej takiego nietypowego :) Fakt - wyposażenie ma pełne, ale takie mają prawie wszystkie 960-tki. Chyba, że nie wszystko jeszcze odkryłem :)
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wyeliminowanie falowania obrotów - prawdopodobnie przepływomierz oraz kilku poprawek kosmetycznych, z których najcięższą wydaje się być zdobycie bocznej listwy szyby przedniej - nigdzie ich nie ma, nawet o używki ciężko :(
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 20:07 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: ace-mati » śr lis 19, 2014 14:17

Fajna "960"-tka, dobrze, że się udało wygrać walkę z urzędnikami i zarejestrować auto...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: jhosef » śr lis 19, 2014 14:22

Piasek pisze:Marzenia z tamtych lat: Golf Mk2 Country
Masz szansę. Ale trudny temat...
Sam z tym walczę.. Może na wiosnę zacznie znowu samochód przypominać.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » śr lis 19, 2014 15:05

Nie - to już pozostanie w sferze marzeń...
Nawet jak kiedyś będę mógł sobie pozwolić na kolejne auto i będzie ono trochę terenowe to jednak bardziej coś użytkowego kupię niż coś co jest rzadkie i niespotykane


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob lis 22, 2014 18:06

Dzisiaj wymieniłem przepływomierz na używany i problem z obrotami zniknął. W końcu auto nie gaśnie na wolnych obrotach, pracuje równo i tak jak należy. A jako, że mam już dowód, jest ubezpieczony i posiada ważny przegląd, auto zatankowałem, umyłem i postanowiłem troszkę pojeździć. Przejechałem około 50 km, bo zwykłych drogach, dwupasmówkach i mieście. Jeździło się genialnie. Co prawda dynamika, szczególnie na LPG i w połączeniu z automatem jest przeciętna, dużo słabsza niż w 130 konnym TDI, ale za to jeździ się dostojnie, wygodnie i majestatycznie. Na dwupasmówce przy 120 km/h jest cicho wewnątrz, podczas jazdy żadnych stuków, puków itp. Skrzynia działa niezauważalnie.
Teraz muszę się jeszcze uporać z kilkoma drobiazgami jak brakująca zaślepka, czy odrapany zderzak.
W końcu mam auto, które mi pasuje :okej:
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 20:08 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości