Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » sob lis 22, 2014 18:51

Wiesz że coraz więcej ludzi wychodzi z podobnego założenia ???
Najedli się już tych "nowoczesności", tandetnego plastiku i nadmuchanych, nadętych zderzaków lecących w gruz przy byle stłuczce.
Ja też wieloma jeździłem i wieloma jeżdżę, są lepsze, gorsze itp ale Merc to Merc.
Wszystko tak jak trzeba, tam gdzie trzeba, działa a jak cofając przywalę w hydrant (no nie przywalę bo choć stary to z parktronikiem) ale jak przywalę to zderzak lekko odrapany z farby a nie skasowane wszystko włącznie z klapą i szybą w niej która wyleciała w gruz...
I to Volvo jest dokładnie takie samo - stare bo stare ale wsiadasz, odpalasz i jedzie. i dopóty będzie miało paliwo/gaz w zbiorniku i olej w silniku jechać będzie...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob lis 22, 2014 20:30

Piasek, coś w tym jest. Nie wiem, może ja jestem starej daty i nie dążę za nowinkami techniki, przekładając prostą mechanikę nad wszechwiedzącą elektronikę. Ale wsiadając w takie Volvo, czy nawet w mk2, czuję się dobrze. Nie martwię się, że zaraz zapali się jakaś kontrolka, bo komputer wymyśli nie wiadomo co. Wiem, że jeśli już zapali, to pojedzie i dopóki takie auto ma olej i paliwo, to jedzie. Nie ma w nim całej masy czujników, które wprowadzą Ci silnik w tryb awaryjny, jak tylko któryś coś wymyśli. A nawet jak coś trzeba w nim pogrzebać, to wszystko jest duże, twarde i logiczne w demontażu i montażu.
Na razie jestem zachwycony. Co najlepsze moja szanowna Druga Połowa, zawsze mówiąca, że sedan jest okropny, że Volvo są takie kanciate, iż nadają się do wożenia trumny, że skóry nigdy nie chce, że drewno w aucie jest paskudne... po przejechaniu dzisiaj kilkunastu km aż piszczała z zachwytu, twierdząc, że to auto jest piękne, świetne, rewelacyjne i och i ach. Zrozum tu kobietę :)
Pojawił się jeden mankament - czasami przygasa oświetlenie części licznika i czasami (rzadziej) przestaje działać prędkościomierz. Na wszystko pomaga lekkie stuknięcie w licznik od góry - ot musi coś nie stykać. Ale to drobnostka, do zrobienia kiedyś.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » sob lis 22, 2014 20:53

herbu pisze:coś nie stykać
jestem podobnego zdania - pewnie pomoże klasyczny demontaż liczników, potraktowanie kostek jakimś kontaktronem do czyszczenia styków i ponowne złożenie.
herbu pisze:Ale to drobnostka, do zrobienia kiedyś.
:bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » wt lis 25, 2014 15:26

Dzisiaj wreszcie dobiegła końca moja przygoda z wydziałem komunikacji. Łatwo nie było, ale koniec końców odebrałem twardy dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Co ciekawe, w karcie jestem jako jedyny użytkownik tego auta :) Ale to już mało istotne. Ważne, że ma przegląd do stycznia, że ma wbitą instalację LPG w dowód, jak i hak holowniczy (którego nie ma, ale jest stelaż do montażu)
W najbliższym czasie auto pojedzie do gazownika, żeby przejrzeć instalację, wymienić filtry - ot zrobić przegląd, bo nie wiadomo kiedy był ostatnio, choć na LPG jeździ bardzo fajnie, ale dla spokoju lepiej i to to zadbać.
Czekam też na lewą listwę przedniej szyby - towar mocno deficytowy (na razie nie udało mi się znaleźć używanej, bo nowych i tak nie ma. A gdzie dzwonię, tam już sprzedane). Póki co zaadoptowałem moją starą górną uszczelkę na boczną, ale górna ma jakby nieco inne wygięcie, ale może na aucie sama się z czasem dostosuje :)
Kolejna sprawa, to przedni zderzak - narożnik jest nieco zmęczony i trzeba będzie się nim zając - najpierw wizyta u plastikarza, by to pokleił i wyrównał, a potem lakiernik.
Przed sezonem letnik jeszcze przydadzą się 2 brakujące felgi aluminiowe i będzie tip-top.
No i co dalej? Bo jakoś nie mam pomysłu na auto? Jeździć? Sprzedawać? Ślubowóz...?
Wolałbym nim jeździć, bo jeździ się zacnie, ale kupców już co najmniej 2 mam :) Jedyny minus to dostępność części zamiennych, która jest nieco ograniczona. O ile podstawowe materiały eksploatacyjne są dostępne od ręki, niekiedy w śmiesznych cenach (znalazłem markowy filtr paliwa 10 zł, czy też klocki ATE za 24,99 z :shock: ), o tyle z nietypowymi częściami może być problem.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » wt lis 25, 2014 16:00

herbu pisze:No i co dalej? Bo jakoś nie mam pomysłu na auto? Jeździć? Sprzedawać? Ślubowóz...?
podaruj sobie odrobinę luksusu. Zostaw. On za 20 lat będzie wyglądał i jeździł tak samo jak dzisiaj...
herbu pisze:o tyle z nietypowymi częściami może być problem.
trzeba poszukać, stoi tego trochę do rozbiórek na części, a jak nie u nas to wejdź na skandynawskie e-bay`e. To u nich tak popularny model jak u nas Golf II - nie powinno być problemu ze zdobyciem od używki, przez zamienniki po oryginały


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » ndz lis 30, 2014 15:17

Właśnie zgłosiłem auto do programu "Samochód marzeń, kup i zrób"
Takiego modelu jeszcze nie było, ale i tak nie liczę na za wiele :)
Kilka zdjęć z przyblokowego parkingu:
ObrazekObrazekObrazek


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » ndz lis 30, 2014 17:13

Nie obawiasz się kosztów ?
Wiesz że to nie Pimp My Ride... tutaj właściciel pokrywa lwią część kosztów. W gratisie jedynie robociznę dostajesz...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: jhosef » ndz lis 30, 2014 17:55

Piasek pisze:Wiesz że to nie Pimp My Ride... tutaj właściciel pokrywa lwią część kosztów. W gratisie jedynie robociznę dostajesz...
Serio?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » ndz lis 30, 2014 18:33

Piasek pisze:Wiesz że to nie Pimp My Ride... tutaj właściciel pokrywa lwią część kosztów. W gratisie jedynie robociznę dostajesz...
Wg. regulaminu twoje koszty to 10%, nie licząc oczywiście dojazdów itp, ewentualnie przekroczenie budżetu może generować koszty, ale jak z tym jest to nie wiem. Wiesz, zaryzykować warto, auto i tak mnie kosztowało na razie niewielkie pieniądze, więc nawet jakby trzeba było trochę w niego włożyć, to też stresu nie będzie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: Piasek » ndz lis 30, 2014 19:03

herbu pisze:Wg. regulaminu twoje koszty to 10%,
parę odcinków oglądałem to koszty niektóre... nie wiem czy sponsorzy to pokryli...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: kostek007 » pn gru 01, 2014 00:33

herbu pisze:Właśnie zgłosiłem auto do programu "Samochód marzeń, kup i zrób"
Ciekawie sie zapowiada :) Jak się dostaniesz, to wrzuć tu później link żeby zobaczyć :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » śr gru 03, 2014 16:17

I auto odżyło na LPG, więc można już tanio jeździć :) Okazało się, że winą tego iż nie przełącza się na LPG była przerwa w wiązce centralki. Dodatkowo po podpięciu pod kompa okazało się, że jeden wtryskiwacz jest słabszy, więc także został wymieniony. A jak już stał u speca od LPG, to od razu wymienione zostały filtry i wyregulowana została instalacja.
Teraz już chodzi ładnie i oby tak dalej. Pora zatankować do pełna i sprawdzić zużycie gazu.
I pora zająć się najbardziej irytującym mnie detalem, czyli wkładem zamka w drzwiach kierowcy. Niestety nie da się go otworzyć kluczykiem, a tylko w tych drzwiach działa centralny zamek. Jako że pilota też nie mam, to na razie pozostaje mi otwieranie drzwi pasażera, a potem od wewnątrz kierowcy i wtedy też za pomocą centralnego otwiera się całe auto.
Będę musiał znaleźć jakiegoś ogarniętego speca od zamków, by mi tak to zrobił, żeby po naprawie pasowało do starego kluczyka.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » pt gru 12, 2014 10:26

herbu pisze:Właśnie zgłosiłem auto do programu "Samochód marzeń, kup i zrób"
Niestety nie w tym roku :( Może w kolejnych edycjach się uda :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Szwedzki kredens kolorze Fire and Ice

Post autor: herbu » sob gru 20, 2014 17:09

Już mniej więcej wiem ile to pali. Mowa oczywiście o LPG.
Pierwsze tankowanie po jeździe autostradowej z prędkością około 120-130 km/h - spalanie 12.9
Dzisiaj drugie tankowanie (70% jazda miejska, 30% poza miastem) - spalanie 14.1
Na razie średnie spalanie na poziomie 13.6, co jest wynikiem mnie satysfakcjonującym, choć w mieście przypuszczam, że trzeba liczyć około 16-17 :( No ale to ponoć normalny i przyzwoity wynik


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości